Zekayı Arttıran Besinler

Hafıza açan besinler

Doğada artık herşeyin ilacının olduğunu biliyoruz. Doğanın bize bahşettiği bu şifanın içerisinde zihin açan bitkilerde bulunmakta. Hafıza açan bu yiyecek ve bitkileri sizin için bu makalede anlatmaya çalışacağız.

Sağlıklı beyin sağlıklı vucutta bulunur. Düzenli ve dengeli beslendiğimizde bunun faydasını hem fiziksel olarak hemde zihinsel olarak zaten görüyoruz. Ancak bu yazımızda anlatacaklarımız doping niteliği taşıyan besinler ve yiyeceklerdir.
Ceviz : Zaten görünümüyle bize herşeyi anlatıyor aslında. Ceviz beyin fonksiyonları olumlu yönde etkiliyor ve hafızayı açıyor.
-Bellek: Havuç hafızanızı bir depo gibi kullanmanızı sağlar. Sakladığınız bu bilgileri de hatırlamanız açısından oldukça yararlıdır. Ezber konusunda ise en etkisi bitki Ananastır. Ananas’da mangan elementi bulunur ve bu element beynimizin algısını geliştirir ve kolay anlamaya yardımcı olur.
-Öğrenme: Lahana tiroid bezinin aktivitesini düşürdüğü için öğrenme aktivasyonu sağlar. Sinirlere iyi gelir. Şayet bir sınavınız oldugunda abartmamak koşulu ile lahana tüketmeniz faydalı olacaktır. Limon, anlık algınızı açar ve beyni uyandırır.
-Dikkat toplama: Beyinin olmazsa olmazı Omega 3‘tür. Omega 3’te Karideste bol miktarda bulunur. Bu yağ asitleri sayesinde uzun süre dikkatiniz dağılmaz ve konsantrasyonunuz yükselir. Soğan ; yorgun hissetmeye karşı iyi gelir. Kanın sulanmasını sağlayarak beyine daha fazla oksijen gitmesini sağlar.
-Sinir Sistemi: Zihin çevikliğini ve uzun süre sağlam kalmasını sağlamak için ceviz, fındık ve fıstık tüketilmelidir. Haberleşmede beynin algılamasını hızlandırır.

Hafıza -Zihin Açan Besin ve Yiyecekler
Hafıza -Zihin Açan Besin ve Yiyecekler

-Yaratıcılık: Zencefil tüketilmesi beyninizde elektroşok etkisi yaratır ve yeni fikirler üretmenize yardımcı olur. Sıkıntılı, buhranlı dönemlerde kullanılması iyi sonuçlar doğurabilir.
-Mutluluk: İnsan mutluyken daha iyi dinler ve anlar. Anot pozitif olur. Kırmızı biber vucutta endorfinin salgılanmasını hızlandırır. Çilek, sıkıntıları ve stresi azaltır.Muz beyinde yaşanan mutluluk seratonin maddesi içerir.

 

zeka açan yiyecekler zihni açan besinler HAFIZA AÇAN BİTKİLER hafiza acan yiyecekler zihni açmak için ilaç hafızayı açan yiyecekler dikkat toplayıcı besinler zekayı açan yiyecekler çocuklarda ceviz fındık zeka açarmı hafıza toplayıcı ilaçlar

One Reply to “Zekayı Arttıran Besinler”

  1. Zdrastvuyte. U menya k vam vsyem bolshoy vorpos. Nadeyusy vi ne obiditesy, chto ya pisu v cirilike. Ya soberayusy otkrity v Prage chastniy sad pro Ruskix ziteley v Chexii. Xochu shtob tam bylo vsyo, kak v Rossii. Ya sama z Ukraini i v sadik tuda xodila. Me toze bolshe nravitsya sistema obrazovaniya malishov v Ukrajine i Rosii. Planirovala zuchaty detey cheskiy, russkiy i angliyskiy jazik. No kak seychas prochitala vashie komentari, to ne znayu, esli russkiy zelatelno u roditeley. To skazite pozalusta vashe minenie k obrazovanie yazikov. Spasibo bolyshoe. Olesja

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*