Zayıflamak istiyorum, Nasıl Zayıflayabilirim

Fazla kilolu olanların , kiloları ile ilgili olarak kendilerine en çok sordukları soruların başında, Nasıl Zayıflayabilirim sorusu geliyordur. Vücutta ki fazla kilolardan kurtulmak, hem fiziksel hemde ruhsal sağlık açısından önemli. Kilo problemi olan birçok kişide aynı zamanda psikolojik problemlerde ortaya çıkmaktadır. Fazla kilolardan kurtulmak, Yağları eritmek , Sağlıklı ve iyi görünümlü bir fiziğe sahip olmak için sizlere neler yapabileceğinizden Bahsedeceğiz..
Beslenme insanın yaşamını sürdürebilmesi için gerekli eylemlerin başında gelmektedir. Sağlıklı beslenme ile , kişi hem sağlıklı olur hemde kaliteli bir yaşam sürdürür. Ancak durum bunun tersi yani dengesiz beslenirse , işte o zaman sağlık sorunları kendini göstermeye başlayacaktır. Bu yüzden fazla kilonuz varsa ve zayıflamak istiyorsanız, bunu herşeyden önce sağlığınız için yapmalısınız. Fazla kilolu olanlarda, ideal kilolu olanlara oranla 8 kat daha fazla hastalığa yakalanma riski vardır. Bu yüzden Zayıflamak için kesinlikle dengeli ve sağlıklı beslenmelisiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve Zayıflamk için Ne yapmalı buna bakalım.

zayiflamak-istiyorum-kilo-vermek-istiyorum1-] Sağlıklı kilo vermenin en basit tarifi, Aldığınız kaloriden daha fazlasını yakmaktır. Gün içinde alınan kalori miktarı, harcadığımızdan fazla olursa vücut bunu yağa çevirip bellirli bölgelerde yağ olarak depolar. Bunu önlemek için Hareketli bir yaşam tarzı ile birlikte beslenmeye dikkat etmelisiniz.
Bilmeniz gereken sadece beslenme ile de kilo veremeyeceğiniz ve zayıflayamayacağınızdır. Diyet yapıp egzersiz yapmazsanız bunun size bir faydası olmaz. Az kalori aldığınızda bu sefer vücut kendini korumak için metabolizma hızını yavaşlatacaktır. Bu durumda da kilo vermeniz zorlaşacaktır. Bu yüzden mutlaka diyet ile birlikte egzersiz de yapmalısınız.
zayiflamak-icin-ne-yapmaliyim
2-] Zayıflamaya yaşam tarzınızı değiştirerek başlayın. Zaman konusunda sıkıntısı olanlar, işe veya okula gidişlerde 10 dk kadar yürümeli, Dönüşlerde ise Bir durak önceden inerek kalan yolu yürüyerek gitmeli. Bu davranış Kalori yakmanıza ve zayıflamanıza yardımcı olacaktır.
zayiflamak-icin-onerilerZayıflamak için merdivenlerden faydalanın. Merdiven çıkmak kalorş yakmak, Kalça ve basen bölgesinde ki fazla kilolardan kurtulmak için etkili bir araç. Bulunduğunuz binada asansör varsa bile, ilk 3 Katı merdiven kullanarak çıkmanız büyük yarar sağlayacaktır.
4 basamak merdiven çıkmak, yaklaşık 1 kalori yakmanızı sağlayacaktır. inişlerde ise bu deger daha düşüktür. Ofis, ev veya okulda inişlerde mutlaka merdiven kullanmaya çalışın.
Masa Başında çalışan arkadaşlarımız, Günde 30 defa Karnını içeri çekip bırakarak göbek yağlarını eritebilir, Kalça kaslarını kasıp gevşeterekte Kalça eritebilirler. Yürüyüş yapmayı bir yaşam tarzı haline getirin. Bulduğunuz her fırsatı yürüyüş yaparak değerlendirin. Öğle yemeklerinde Sipariş vermek yerine, Gidip yerinde yemeniz hem giderken hemde gelirken kalori yakmanızı sağlar.

3-]  Diyet yaparken mutlaka öğünlerinizi gün içine yayın. Sabah kahvaltısı zayıflamak isteyenler için çok önemlidir. Gün içinde 3 ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde beslenin. Bu öğünlerde hiç bir zaman karnınız doymasın. Yani kendinizi tam olarak doyurmayın. Ara öğünler salata ağırlıklı olsun. Beslenmeyi azaltırsanız metabolizma hızınız yavaşlar. Bu yüzden az ama sık sık yemek daha hızı zayıflamayı sağlar. Kahvaltınız da mutlaka yağsız yoğurt olsun. Sabahları uyanır uyanmaz, 1 bardak ılık suya yarım limon damlatıp için. Bu iç organlarınızın çalışmasını ve metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlar.
zayiklamak-istiyorum-nasil-zayiflayabilirim-diyet
4-] Zayıflamak için, Ana yemeklerden sonra acıktığınızda geçiştirmek yerine Düşük kalorili ancak tok tutan yiyecekler tüketmeniz daha iyi olacaktır. Örneğin ara öğün olarak; yağsız süt, yağsız yoğurt, lıght meyveli yoğurt, kabuğuyla yiyeceğiniz bir elma, armut, salatalık, domates, muz, kuru kayısı. Kepek ekmeği ile birlikte yağsız beyaz peynir. Müsli, kepekli yulaf gevreği, gibi gıdaları yiyebilirsiniz. Gün içinde sürekli elinizde su şişeniz olsun. içebildiğiniz kadar su içmelisiniz. Ayrıca ara öğün olarak yiyeceğiniz bu lif oranı yüksek gıdalar hem sizi tok tutar hem de vitamin, mineral yönünden zengindir, metabolizmanızı çalıştırır, bir sonraki öğünde fazla yemenize engel olur. Eğer ana öğünlere çok aç oturursanız porsiyonlarınızı kontrol edemez ve fazla yersiniz.

5-] Şayet sürekli olarak kilo alıyorsanız, direk diyete başlamayın. Bunun yerine öncelikle kilonuzu sabit tutmayı çalışın. Yaklaşık 2-3 ay sonra kilonuz sabitlendikten sonra diyete başlamalısınız. Aksi halde vücut kendini iç güdüsel olarak korumaya ve yaşamını sürdürmek için beyin metabolizma hızınızı düşürür. Diyet’e aniden başlamak yerine 2 hafta kadar alıştırma süresi ayırmanızda fayda var.

zayiflamak-ve-kilo-vermek-icin-diyet-egzersiz-yapin

6-]  Diyete başlandığı ilk zamanlarda kilo verme hızı yüksek olur. Ancak ilerleyen zamanlarda bu hız biraz azalır. Bu durum sizin motivasyonunuzu bozmasın bu normaldir. Zayıflamak için kararlı ve sabırlı olmalısınız. Ani verilen kilolar, Yapılan şok diyetler hem sağlığınızı bozar hemde verdiğiniz kilolardan daha fazlasını ilerde almanıza neden olur. Yavaş ve dengeli şekilde verilen kilolar, ilerleyen zamanda alınmaz ve zayıflama kalıcı olur.

 

kalca kü nasıl zayıflayabilirim nasıl zayıflayabiliriz nasıl zayıflaya bilirim bacakları en hızlı nasıl zayıflayabilirim nasıl diyet yapmalıyım nasil zayiflaya ne yapmaliyim yüzden zayıflamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*