10 Mayıs 2020

Zayıflamak için Ne içmeli ? Bitkisel Çaylar

Günümüzde inanılmaz bir şişmanlık ve zayıflayamama sorunu bulunmaktadır. İnsanlar yağ aldırma ameliyatlarına büyük miktarlarda para vererek hayatlarını riske atıp tedavi olmaya çalışıyor. Fakat alternatif tıp dediğimiz bitkisel ve organik tedavi yöntemleri ile sağlığınızı koruyarak zayıflamak mümkün. Metabolizmayı hızlandırıcı özelliği bulunan çaylar sayesinde kilo verebilir ve zayıflayabilirsiniz.

Zayıflatan ve Kilo verdiren Çaylar

zayıflama çayı metabolizma hızlandıran çay zayıflamak için ne içmeliyiz zayıflama çayları bitkiselZayıflamak istiyorum diyorsanız, yapmanız gereken çok şey olduğunu bilmeli ve kendinizi buna hazırlamalısınız. Diyet ve Egzersizin yanında metabolizma hızınızı arttırarak gün içerisinde yaktığınız kalori miktarını arttırabilir ve daha hızlı zayıflayabilirsiniz. Bunun için diyet yaptığınız dönemde, sizi zayıflatan bitkisel çaylar içmelisiniz. Bu Çaylar metabolizmanızı hızlandırıp daha erken ve hızlı zayıflamanızı sağlayacaktır. Evde hazırlanabilen bu çaylarla sizde zayıflayabilirsiniz.

1. Yeşil Çay

Ülkemizde son dönemlerde sıklıkla tüketilmeye başlanan yeşil çay, zayıflatıcı bitki çayları arasında yer alıyor. Yeşil çayın zayıflatıcı etkisi ise metabolizmayı hızlandırmasından geliyor. Yani düzenli olarak yeşil çay tüketimi metabolizmanıza olumlu etki yaparak hızlı yağ yakımı sağlar. Böylelikle kilo almanız çok yavaşlar ve hatta tersine etki yaparak zayıflamanıza olanak sağlar.

2. Beyaz Çay

Beyaz çayın zayıflamaya yardımcı olduğunu birçok insan Doktor Mehmet Öz den öğrendi. Peki neden beyaz çay? Çünkü düzenli olarak beyaz çay tüketimi yapıldığında yağın vücutta emilme oranı azaltılmış oluyor. Yani yağ vücudunuzda depolanmıyor. Haliyle kilo alma gibi bir probleminiz olmuyor.

3. Kuş Otu Çayı

Müshil ilacı gibi etkisi bulunmaktadır. Vücutta bulunan fazla suyun atılmasını sağlar. En önemli özelliği bağırsakları temizleme etkisidir. Bağırsaklarda bulunan fazla toksini vücuttan atmaya bire bir etkisi bulunur. Zayıflamadan ziyade mide şişkinliği olanlar da kuş otu çayını tüketebilir.

4. Yabanmersini Çayı

Yabanmersini acıkma hissini azaltır. Böylelikle daha az yemek tüketimi daha az kilo alımına yol açar. Acıkma hissini azaltma etkisini ise kan şekerini dengeleme etkisinden kaynaklanır. Kan şekerinizi dengeleyerek açlığınızı hafifletir ve zayıflamak isteyenlerin en büyük problemlerinden olan acıkma sorununa iyi gelir.

5. Maydanoz Çayı

Zayıflamak isteyen herkesin aklında kalori yakma vardır. Sürekli daha fazla kalori yakmak için yürüyüşler, koşular veya sportif faaliyetler yaparlar. Kendilerine sürekli hareketsel aktivite oluştururlar. Maydanoz çayının düzenli olarak tüketilmesi, vücuttaki kalorinin daha fazla ve daha hızlı yakılmasını sağlar.
Sindirimi kolaylaştırır ve vücudunuzdaki fazla suyun atılmasını sağlar. Maydanozun sindirim, zayıflama ve yağ eritici özelliklerinden faydalanmak için düzenli olarak maydanoz çayı tüketimi yapmanız çok önemli.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir