yuzdeki tuyler nasıl yok edilir yuzdeki tuylerden kurlma dogal çözüm kesin çözüm

Yüzdeki Tüyleri Yok Etmenin 5 Yolu

Yüzdeki Tüylerden kurtulmak için Suna Dumankaya önerisi ve diğer bir kaç farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin bazıları deriye sürülen kremlerle ve içilen tabletlerle yapılırken en çok kullanılan yöntem ise Lazer Epilasyon yaptırmaktır.
Geçmiş yıllarda yüzde ki tüyler için kullanılabilecek lazer cihazları yokken artık günümüzde gelişen teknolojiyle beraber hemen hemen vucudun tüm bölgelerinde ( göz çevresi gibi yumuşak doku olan bölgeler hariç ) kullanılabilmektedir.

Yüzde Tüy Neden Çıkar ?

yüzdeki tüyler naıl yok edilir tüylere doğal ve kesin çözüm suna dumankaya ibrahim saraçoğluKadınların en büyük problemlerinden biri olan yüzde tüylenme şikayeti daha çok çene ve dudak üstü bölgeleri için edilmektedir. Bu tüyler hormonal bozukluklardan kaynaklandığı gibi yüze yapılan uygulamaların yanlış yapılmasından da kaynaklanabilmektedir. Jiletle bu bölgede ki tüyler temizlendiğinde kıl kökleri kalınlaşır ve belirgin hale gelebilir. Bu yüzden kadınların yüz bölgesi için jilet kullanmaları uygun değildir.

Hormonal bozukluklara bağlı olarak yüzde çıkan tüylerde de hormon tedavisinin yanında lazer epilasyon ile sonuç alınabilmektedir. Normal bir durumda yüz bölgesi yaklaşık 4 seansta bölgede ki tüylerden kurtulabilirsiniz. Ancak hormon bozukluklarına bağlı olarak çıkan tüylerde yeni kıl kökleri meydana gelebildiği için Lazer epilasyondan sonra Uzun bir süre içinde bu bölgede aralıklı tüylenmeler başlayabilir.

Yüzdeki Tüyleri Yok Etme Yolları

Yüzdeki tüylerden kurtulmanın birçok yol ve yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden kendinize uygun gördüğünüzü kullanıp yüzdeki tüylerden kurtulabilirsiniz.

Başlangıçta sarı ve ince tüy şeklinde ortaya çıkan kıllar, zamanla köklerinin kalınlaşması ile koyulaşıp belirginleşir. Bu durumda istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden olur.

Yüzdeki tüyleri Yok Etmenin Yolları;

  • Ağda Yapmak : Yüzünüzde yer alan tüyleri, ağda yaparak alabilirsiniz. Ağda sıcaklığı yüksek olmamasına dikkat edin. Aksi halde kararmaya neden olabilir.
  • İple kıl Almak : En eski ve klasik tüy ve kılları yok etme yöntemidir. Kıl kökünü çektiği için uzunca süre yüzünüzde tekrardan tüy çıkmaz.
  • Cımbız Kullanmak : Şayet yüzünüzdeki tüyler fazla değilse ve bellirli bir bölgede yoğun ise, bu kılları cımbızla almak en doğru tercih olacaktır.
  • Lazer Epilasyon : En etkili ve kalıcı yöntemdir. Gelişen teknoloji sayesinde vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir bir hale geldi. Bu fırsatı değerlendirin ve tüylerinizden Epilasyonla kurtulun.
  • Tüy Dökücü Krem Kullanmak : Yüzünüzde veya Vücudunuzun herhangi bir yerinde tüylenme varsa,  tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Burada Dikkat etmeniz gereken kremin kaliteli, bilinen bir marka olmasıdır.
  • Epilatör ile Kıl Alma: Evde kullanabileceğiniz cihazlarla kendi epilasyonunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Epilatör kullanarak yüzünüzde ki tüylerden kurtulabilirsiniz. Braun gibi markalar tercih edilebilir.

Yüzdeki Tüyler için Doğal Çözümler

yuzdeki tüyler için doğal çözüm yüzdeki tüylere kesin çözüm nasıl yok edilirler yakmak yakılır mıYüzdeki tüyler için evde uygulayabileceğiniz doğal çözümlerde bulunuyor. Ancak bu çözümlerin etkisini göstermesi uzunca zaman alabiliyor. Başlangıçta tüylerin rengini açıp, ilerleyen zamanda da yeni tüylerin çıkmasını engelleyen bu yöntemlerle yüzünüzde ki tüylere çözüm üretebilirsiniz.

  • Bal ve Şeker Maskesi : 3 yemek kaşığı şeker, 1 Yemek Kaşığı bal ve Yarım limonu bir kabın içerisinde karıştırın. Daha sonra bu karışımı bir cezve içerisinde ısıtıp şekerin iyice erimesini ağlayın. Ağda kıvamına geldikten sonra tüylerin olduğu yerlere sürün ve soğuyunca soyun.
  • Mısır unu Yumurta Maskesi : 1 Çorba Kaşığı şeker, Yarım Çorba Kaşığı Mısır unu ve 1 adet yumurtayı bir kabın içerisinde güzelce çırpıp karıştırın. Daha sonra Yüzünüzde ki tüylere sürün ve kurumasını bekleyip soyun. Göz çevresine çok yaklaşmamaya çalışın.

Yukarıda yer alan maskeleri uygularken, öncelikle ufak bir bölgede uygulayın. Sizde herhangi bir alerjik tepki oluşmazsa, o zaman tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Not: Göz çevresi gibi yumuşak dokunun olduğu bölgelerde bu maskelerin kullanılması önerilmemektedir.

Suna Dumankaya Tüy Azaltıcı Kür

Suna Dumankaya; youtube kanalında tüy sorunu yaşayan kişiler için uygulayabilecekleri bir tüy yok etme kürü tarifi paylaştı. Sizde bu kürü uygulayarak Yüzdeki kılları azaltıp Yok edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan tarif ile tüylerinizden zaman içerisinde kurtulabilirsiniz. Unutmayan doğal olan her yöntemde, tüyleri yok etmek için zaman gereklidir. ilk maskeyi uyguladığınızda tüyler tamamen yok olmasa da, ilerleyen zamanlarda artık yüzünüzde kılların çıkmadığını ve yok ettiğini göreceksiniz.

yüzdeki tüyler nasıl dökülür yüzdeki kıllar nasıl dökülür yüzde çıkan tüyler yuz tuylerı yüzdeki tüylere kimyasal peeling cay agacinin yuzdeki tuylere etkisi yüz tüyleri nasıl dökülür Yüzdeki tüyler nasıl tökülür lazerden sonra yuzde uzun killanma yuzdeki tuyler nasil azalir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir