Yüzdeki Tüylerden Epilasyonla Kurtulun

Yüz Bölgesinde ki Tüylerden kurtulmak için bir kaç farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin bazıları deriye sürülen kremlerle ve içilen tabletlerle yapılırken en çok kullanılan yöntem ise Lazer Epilasyon yaptırmaktır.
Geçmiş yıllarda yüzde ki tüyler için kullanılabilecek lazer cihazları yokken artık günümüzde gelişen teknolojiyle beraber hemen hemen vucudun tüm bölgelerinde ( göz çevresi gibi yumuşak doku olan bölgeler hariç ) kullanılabilmektedir.
Kadınların en büyük problemlerinden biri olan yüzde tüylenme şikayeti daha çok çene ve dudak üstü bölgeleri için edilmektedir. Bu tüyler hormonal bozukluklardan kaynaklandığı gibi yüze yapılan uygulamaların yanlış yapılmasından da kaynaklanabilmektedir. Jiletle bu bölgede ki tüyler temizlendiğinde kıl kökleri kalınlaşır ve belirgin hale gelebilir. Bu yüzden kadındaların yüz bölgesi için jilet kullanmaları uygun değildir.

Hormonal bozukluklara bağlı olarak yüzde çıkan tüylerde de hormonal tedavisinin yanında lazer epilasyon ile sonuç alınabilmektedir. Normal bir durumda yüz bölgesi yaklaşık 4 seansta bölgede ki tüylerden kurtulabilirsiniz. Ancak hormon bozukluklarına bağlı olarak çıkan tüylerde yeni kıl kökleri meydana gelebildiği için Lazer epilasyondan sonra Uzun bir süre içinde bu bölgede aralıklı tüylenmeler başlayabilir.

yüzdeki tüyler nasıl dökülür yüzdeki kıllar nasıl dökülür yüzde çıkan tüyler yuz tuylerı yüzdeki tüylere kimyasal peeling cay agacinin yuzdeki tuylere etkisi yüz tüyleri nasıl dökülür Yüzdeki tüyler nasıl tökülür lazerden sonra yuzde uzun killanma yuzdeki tuyler nasil azalir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*