“Yüzdeki Sivilce izleri Nasıl Geçer ?” için 15 Yorum Yapıldı.

 1. yağmur dedi ki:

  yüzüme sivilce geçirici şampuan kullanıyorum okadar kullandım faydası olmadı ne yapmam gerek

 2. ahmet dedi ki:

  merhaba hocam benim yaş 16 karnitin kullanıyorum sporcuyum yüzümde sivilceler çıkıyor sıkıncada iz kalıyor kanıyor bu izleri nasıl geçirebilirim ?

 3. kübra dedi ki:

  Merhaba. Ben karbonat ile doğal peeling uygulamasında karbonat yerine kabartma tozu kullanabilir miyim?

 4. engin dedi ki:

  Merhaba ben 27 yaşındayım çocuklukdan göz altında bir benim vardı şimdi yüzümde kırmızı renkli benler çogalmaya başladı doktora gittim pek ilgilenmiyor güneş kremi kullanıyorum am genede gün geçtikçe bnler çogalmaya başladı bitkisel yolla bnler yok edilir mi bnler çıkması engellenirmi yardımcı olurmusunuz

  mail adresimi alta yazdım burdan cevp yazarmısınız

  engin*****@*****.com

  • admin dedi ki:

   Merhaba Engin bey. Bitkisel yöntemlerle bu tür benler değilde, daha çok güneş lekesi şeklinde oluşan cilt lekeleri tedavi edilebilmektedir. Sizde ki durum daha çok cildinizin sağlığıyla ilgili bir durum gibi görünüyor. Bunun için muayene olmanız ve bu benlerin oluşum nedenlerinin araştırılması gerekiyor. Pigmentlerin yapısını bozan herhangi bir hastalık olabilir.

   Gittiğiniz doktorun muayenesinden memnun kalmadıysanız, farklı bir doktora gidip tekrardan muayene olun. Ancak bilmeniz gerekir ki ben oluşumu tek başına bir hastalık olmadıgı için birşey yapma gereği kalmıyor ( Çoğu hastanın ilaca ihtiyacı olmamasına rağmen, “Doktor bir ilaç bile yazmadı” denilmemesi için, hekimler ilaç yazıyor.

   Sizde ki durum da böyle birşey olabilir. Güneş cilt lekerinin oluşmasında en büyük sebeplerden biri. Koruyucu krem kullanmaya devam edin. Bir süre sonra benler hala çoğalmaya devam ederse, işte o zaman gerekirse özelde bir doktora muayene olun. Ama mutlaka muayene olun.
   Geçmiş olsun..

Yorum Yap

*