Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür ?

Tansiyonunuz yükseldiği zaman evde düşürmek için neler yapabilirsiniz ?
Kronik Tansiyon veya hipertansiyon hastası değilseniz, gün içinde yükselen tansiyonunuzu aşağıda ki yöntemlerle düşürebilirsiniz. Şayet tansiyonunuz düşmezse veya tekrar yükselirse mutlaka ama mutlaka doktora başvurunuz. Bazen yüksek tansiyon damar sertliğine bağlı olarak yükselir ve kalp rahatsızlıklarına sebep olabilir.

Yüksek Tansiyon Düşürmek için Yöntemler

  1. Başınızı soğuk su ile yıkayın, Soğuk su sinirlerin uyarılmasını sağladığı için tansiyonu düşürme etkisi gösterir. Eğer duş alma imkanınız varsa alacağınız bir duş çok daha faydalı olabilir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken suyun çok soğuk olmamasıdır.(Normal musluk suyu soğukluğu yeterlidir)
  2. En klasik yöntemlerden biri Limon ile Tansiyon Düşürme yöntemidir. Tansiyonunuz yükseldiğinde bir çay bardağı suyun için bir limon sıkıp yudumlayarak için. Kısa süre sonra Tansiyonunuzun düştüğünü göreceksiniz.
  3. Ender Saraç‘ın da Tavsiye ettiği gibi Nar veya Nar suyu tüketin. Nar ve Nar suyu Tansiyonu düşürme etkisinin yanında normal değerlerde seyretmesini sağlar.
  4. Bulabiliyorsanız bir greyfurtun suyunu sıkıp için.
  5. Halk arasında yaygın olarak bilinen sarımsakta Hızlı tansiyon düşürme etkisi gösterir. Çiğnenmesi veya koklanması tansiyonu düşürmek için yeterlidir.
  6. Kekikde özellikle geçici olarak yükselmiş olan tansiyonun düşürülmesinde yardımcı olur.
Tansiyon Nasıl Düşürülür
Tansiyon Nasıl Düşürülür

Şayet herhangi bir tansiyon rahatsızlığınız olmasa bile bu bilgileri ögrenmekte fayda vardır. özellikle son dönemlerde artan tansiyon rahatsızlıklarında acil müdahele etmeniz gerekebilir. Burada ki bilgiler sayesinde doğru bir müdahele ile birlikte bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Zira Tansiyonun aşırı yükselmesi bazen Ölüm ve Felç gibi acı sonlanabiliyor. Bunu önleyerek kahraman bir insanın kahramanı olabilirsiniz. ( Özellikle yaşlılarımız konusunda duyarlı olmanızı diliyorum)

Ender Saraç Tansiyon Düşürme Çayı

Malzemeler:
6-7 yaprak melisa,
Yarım tatlı kaşığı rezene tohumu,
2-3 adet papatya,
2-3 adet saplarıyla beraber maydanoz,
Küçücük bir tutam biberiye.
Hazırlanışı: Tüm malzemeler 1 bardak su içinde 1 dakika kadar kaynatılır ve 2-3 dakika demlenir. İçine 1 dilim ince limon katarak, tercihen şekersiz veya az şeker ilavesi ile ve günde 2-3 fincan içilebilir. Bu ölçüler yaklaşık bir bardak su için verilmiştir. Tercihen her seferinde yeni karışım hazırlanmalıdır.

 

tansiyon nasıl düşürülür yüksek tansiyon nasıl düşürülür tansiyon nasıl düşer yüksek tansiyon nasıl düşer tansiyon nasıl düşürülür evde tansiyonu düşürmenin yolları tansiyon düşürme yolları evde tansiyon nasıl düşürülür tansiyon düşürmenin yolları yüksek tansiyonu düşürmenin yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*