Yeşil Kahve Zayıflatır mı ?

Dr. Mehmet Öz’ün kendi tv programında zayıflamak isteyenlere yeşil kahveyi önermesiyle bir hayli popüler olmuştu. Yeşil kahve içerisinde doğal olarak bulunan kafein maddesi, metobolizmanın hızlanmasını sağlayarak, hızlı bir şekilde zayıflamayı sağlıyor. Yeşil kahve çekirdeği içerinde bulunan klorojenik asit sayesinde yağ yakımı gerçekleştirerek zayıflamayı sağlıyor. Hazırlaması da oldukça kolay olan yeşil kahve, tıpkı türk kahvesi hazırlar gibi hazırlanıyor. Yeşil kahvenin hap ve kapsül olarak bulunan türleri olmasına karşın, doğal olarak öğütülmüş yeşil kahve çekirdeği daha çok zayıflatıyor.

Zayıflamak isteyipte ilaç kullanmaktan çekinenler (ki bu kişiler doğru olanı yapıyor) yeşil kahve gibi bitkisel bir yöntemle zayıflıyor. Son zamanlarda kullananlar tarafından olumlu sonuçlar doğurduğunu anladığımız yeşil kahve sayesinde sizde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Yeşil kahvenin en önemli özelliği, aldığınız yağların fazlasının depolanmasını engellemek ve metobolizmayıda hızlandırarark depolanan yağların yakılmasını sağlamaktır.

Yeşil Kahve Faydaları

Yeşil kahve zayıflamak için kullanılabilecek en ideal bitkisel yöntemlerin başında geliyor. Bitkisel olduğu içinde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz ( Gebelik, Kalp rahatsızlığı ve yüksek tansiyon şikayeti olanların kullanılması önerilmez)
Metabolizmayı hızlandırır İştahınızı keser Daha zinde ve dinç kalmanızı sağlar Vücudunuzdaki stok yağları eritir Bağışıklık sistemini destekler Antioksidan zenginidir Tok Tutucu etkisi vardır

Yeşil Kahve Nasıl Kullanılır?

Yeşil kahve tıpkı türk kahvesi hazırla gibi hazırlanıyor. 1 Fincan soğuk suya 2 çay kaşığı kadar öğütülmüş yeşil kahve çekirdeğini eklenerek ocakta kısık ateşte pişiriliyor. Kaynadıktan sonra ocaktan alıp, afiyetle içebilirsiniz.
Yeşil kahve yorumları gayet olumlu olup diğer ürünlere kıyasla çok etkili bir üründür. Yeşil kahve diğer kahvelerden farklı olarak kavrulmamış çiğ haldedir. Normal kahve gibi işlem görmediği için diğer kahvelere göre daha sağlıklı ve daha faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*