Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır ve içilir

Son zamanlar trend zayıflama içeceği yeşil kahve. Adını sıkça duyduğumuz yeşil kahve hazır satılmakla birlikte kendinizde evde hazırlayabilirsiniz. işte bu yazımızda size Hem Yeşil kahve Nasıl Hazırlanır onu öğreteceğiz hemde Yeşil Kahvenin Faydalarından bahsedeceğiz.
Yeşil kahve çekirdeği, bildiğimiz normal kahvenin kavrulmamış halidir. Bunu yeşil çay ile siyah çay gibi düşünebilirsiniz. Siyah çay , Kavrulmuş yeşil çaydır.
Yeşil kahvenin farkı, Normal kahveden farklı Hazırlanışı ve Tüketimidir. Eskiden Yeşil Kahve çekirdeğini bulmak oldukça Zordu ama Şimdilerde hemen hemen her Aktarda veya baharatçıda Yeşil Kahve çekirdeklerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Raf Fiyatı ise yerine göre değişmekle beraber 20-25 TL gibi bir ücreti bulunmaktadır.
Yeşil kahve çekirdeğinde bulunan anti-oksidan maddeler normal Kahveden çok daha fazladır. Yeşil Kahvenin En önemli özelliği kavrulmadığı için içinde klorojenik asit bulunmasıdır. Zaten Zayıflatan kısmı da burası. Klorojenik asit vucutta ki yağların yakılmasını sağlayar zayıflamayı sağlıyor. Yeşil kahvede ki Klorojenik asit Kavrulmuş Kahve çekirdeğine oranla %47 daha fazla bulunmaktadır.
Bu oran da bize şunu gösteriyor ki Yeşil Kahvenin zayıflatma etkisi normal kahveye oranla 2 Kat daha fazladır. Ancak unutmamamız gereken yer, Sadece Yeşil kahve tüketerek zayıflayamayacağımız. Mutlaka yanında egzersiz de yapmamız gerekir.

Peki Bu Yeşil kahve nasıl hazırlanır ?

Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır
Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır

İlk önce Aktardan almış olduğumuz Yeşil Kahve çekirdeklerini öğütüyoruz. Öğütme işlemi bittikten sonra ki evre normal kahve ile aynı.
1 Fincan yeşil kahve hazırlanışı : 1 tatlı kaşığı kadar öğütülmüş yeşil kahve çekirdeğini cezveye koyup normal türk kahvesi hazırlar gibi pişiriyoruz ve içiyoruz. Ancak uzmanlar vucutta ki suyu çok tuttuğu için günde 2 Fincandan fazla içilmemesini öneriyor. Yoksa yararından çok zararı olabiliyor.

Yeşil kahvenin yararları Nelerdir

Yeşil Kahve çekirdeği kavrulmadığı için, içinde bulunan kafein miktarı oldukça azdır.
Tamamı doğaldır. Fazla tüketilmediğinde Yan etki yaratmaz. Anti-Oksidandır
Şeker hastaları rahatlıkla içebilir, çünkü kan şekerini düzenlendiği tespit edilmiştir.
Beyni ve sinir sistemini uyarıcı özelliği vardır.
Diğer kahveler gibi yeşil kahve tüketimi sonrasında halsizlik, yorgunluk ve uyuklama zamanında içilmesi işe yarar canlandırır.
Antioksidan bakımından oldukça zengin ve faydalı içecektir.
Bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcıdır.
Enerji verir zinde hissettirir.

Yeşil Kahve Nasıl içilir ?

Normal Türk kahvesi hazırlanıp içilmektedir. Yeşil Kahve çekirdiklerini öğütüp, kahvemizi hazırlıyoruz. Daha sonra afiyetle Yeşil Kahvemizi içiyoruz. Yeşil Kahvenin yanında mutlaka su içmeye özen gösterin. Çünkü yeşil kahve vucutta ki Suyun emilmesini sağlıyor.
daha önceden yazmış olduğumuzYeşil Kahve Faydaları adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

yeşil kahve nasıl yapılır yeşil kahve yapılışı ibrahim saraçoglu yesil kahve yeşil kahve yapımı yeşil kahvenin yapılışı yeşil kahve nasıl içilmeli yeşil kahve hazırlanışı yesıl kahve ne zaman ıcılır yesil kahve ne işe yarar yeşil kahvenin faydaları ibrahim saraçoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*