Yanığa Ne iyi Gelir ?

Yanıklara Ne iyi Gelir

Yanık Tedavisinin Başında bölgede bulunan hücrelerin daha çok hasar görmesini engellemekle gelmektedir. Bunun için Vucudunuzda herhangi bir yer yandığında ilk yapmanız gereken yanık oluşan bölgeyi hemen soğutmak. Bunun içinde Soğuk suyun önüne tutun veya yanığa buz Sürün. Bu hem ağrınızı azaltır hemde daha fazla hücrenin hasar görmesini engeller. Buz Yanığa iyi Gelir.

Yumurta Akı

Daha önce karşılaştınız mı veya duydunuz mu bilmiyorum ama Yumurta akı ; içinde barındırdığı etken maddeler sayesinde cildin çok hızlı bir şekilde kendini yenilemesini sağlıyor. Üstelik uygulaması da çok basit.

Yanık Tedavisi Mucizesi : Yumurta Akı
Yanık Tedavisi Mucizesi : Yumurta Akı

Yanık bölgesinin miktarına göre Yumurta kırarak akını ayırın ve yanan bölgeye sürün. Yumurta Akı kurudukça siz yeni tabaka şeklinde sürmeye devam edin. Bu uygulamayı bir kaç sefer yapın. Yanığın çok hızlı iyileştiğini göreceksiniz. Ayrıca ;
Yumurta Akı yanığa sürüldüğünde o bölgede yanık izleri oluşmasını engeller.
Dip not : Yumurta Akı tedavisi itfaiye gibi yangın mudahele ekiplerine ders olarak anlatılıyor.

Silverdin Krem

Eczaneden çok ucuza alabileceğiniz Bu krem yanık tedavisinde en çok kullanılan kremlerden. Eğer yanık derecesi fazlaysa yanında birde Antibiyotik kremde kullanın ki oluşabilecek iltihaplanmalarında önüne geçin.
Bu kremlerin yanında madecasol krem de kullanın. Madecasol krem yara izlerinde, ameliyat izlerinde, yanık izlerinde deriyi yenilemek ve iz kalmasını engellemek için kullanılmaktadır.

Yanıklara Bunları Yapmayın

insanımızda her şeyde olduğu gibi Yanıklarda da maalesef hurafeler var. Bilinçsizce Evde Yanık Tedavisi yapmaya çalışan kişiler bu yanığı iyileştirmek yerine daha kötü hale girmesine sebep oluyor.
Bu hataların başında Yanığa Diş macunu, Salça ve yoğurt sürme gibi işlemler uygulamakla geliyor. Yanığa sürülen bu tür şeyler Yanığı iyileştirmek yerine daha kötü olmasına sebep oluyor. Yanık açık yara olduğu için bu tür uygulamalar yanık bölgesinin iltihaplanmasına sebep oluyor. Bu yüzden Siz kesinlikle bu tur uygulamalarda bulunmayın.

Sizinde bildiğiniz uyguladığınız, Yanığa iyi gelen Yöntemler varsa Bizimle Paylaşın. Geçmiş olsun Şimdiden.

 

yanığa ne iyi gelir yanıklara ne iyi gelir yanığa ne sürülür yanığa iyi gelen şeyler yanık için ne iyi gelir sicak su yanigina ne iyi gelir el yanığına ne iyi gelir su yanigina ne iyi gelir yanık ne iyi gelir yanıklara ne sürülür

20 Replies to “Yanığa Ne iyi Gelir ?

 1. Merhaba kazazede arkadaşlar. Bende dün gece hamur yaparken koluma yağ sıçradı sıçradı diyorum ama resmen yağı kaşıkla koluma döktüm :/ Hemen soğuk suyun altına koydum ve buz sürdüm gerçekten buz acısını hafifletiyo uyuşturuyo. Daha sonra Eşim eczaneden Anestol Pomad ağrı kesici ve Silverdin krem almış. Önce Anestol Pomad ağrı kesiciyi sürdüm 5 dk sonra Siverdin sürdüm çook yaktı ama kızarmasını ve kabarmasını engelledi. Şuan Silverdin kremin etkisi ile kolum siyah yanık lekesi var gibi duruyor. Ama o kremin içindeki etkin bir maddeden dolayı. Daha sonra deri soyulur gibi atacakmış o. Bilginiz olsun. Umarım başımıza bir daha gelmez. Herkeze geçmiş olsunn :)

 2. Arkdaslar yaniga birebir kekikyağı yanar yanmaz hemen surun kokusu dışında(sevmeyenler icin soyluyorum) hicbir sorun olmuyor.ne yanma hissi nede kizariklik.ama yagi bolca surun bide saga sola sildirmeyin.normalde icin icin yandigi sure kadar dursa yetiyor.iz miz kalmiyor

 3. Simdi parmagimi yaktim.acilbiseyler varmi diye baktim ancak memnun eden birşey yok..ben yine silverdine devam..
  Benim gibi unutkan ve sakar varsa her daim silverdin i evde bulundursunlar.tencerenin kulpu kasigin sapi derken perişan oluyom

  1. Merhaba Pınar Hanım. Yanıkalrda ilk müdahele, yanan bölgeye buz veya soğuk su presi uygulamaktır. Bu işlemden sonra ancak yöntemler uygulanabilir. Silverdin kremi zaten yazımızda önermişiz. Geçmiş olsun

 4. ayy yok olmuyor… bir lokma dökeyim dedim, burda ben dökülüyorum. yanık harbiden berbat birşeymiş ya. buz, yumurta akı silverdin milverdin hak getire parmaklarım fena… yanan arkadaşlara söylüyorum umarım acıya dayanıklısınızdır çünkü ilk iki saat hiçbirşey fayda etmiyor. geçmiş olsun. nediyim iyi şeyler düşünün benim gibi sonses müzük dinleyin mesela. pek faydası olmuyor ama müzük iyidir dinleyin yinede……………..

 5. Arkadaşlar yanık olan bölgeyi iyice ıslatın ve üzerine tuz dökün. bu acı ve sızıyı alıyor. Benim parmaklarım yanmıştı bu uygulamayı yaptım ve geçirdi.

 6. Öncelikle yanan hasdalara geçmiş olsun dileklerimi sunarım.Arkadaşlar yanıga iz burakmaması için elma kabugu sürülmesi iyi geliyor.

  1. Silverdin krem doğrudan yanık tedavisinde kullanılan bir krem. Elbette yumurta akından daha hızlı bir iyileşme sağlayacaktır. Yumurta akı daha çok destek tedavi amacıyla kullanılabilir. Bu yüzden en güzeli, önce silverdin kremi sürmek, 4-5 saat sonrada yumurta akı.

 7. Benim de yandı sıcak su döküldü elimin üstüne yumurta akı sürdüm fakat parmağıma sürmeyi unutmuşum , elimin üzeri az fakat parmağım çok acıyor ….

   1. yavrum senin beyninde ne tür bir hasar var ki gelip bilgi paylaşım sitesinde paylaşılan şeylere napak diye cevap yazıyorsun. tersleye tersleye bitiricem klavye trollerini.

 8. Arkadaşlar denedim ve farkına vardım sizlerle de paylaşmak istedim.Yanan bölgeye kesinlikle buz tutmayın yanık bölgeyi çok daha fazla deforme ediyo.Soğuk suya tutun ve üstadın da belirttiği gibi yumurta akı sürün. geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*