Vicks Kremin Faydaları ve Zararları

Vick krem çocukluğumuzdan bu güne kadar gelen belkide en çok kullandığımız merhemlerden biridir. içerisinde yer alan etken maddeler sayesinde sürülen yerde ki kılcal damarları genişleterek daha fazla kan akışı olmasını sağlayarak toksin özellik gösterir. Kan akışının hızlanmasıyla birlikte bu bölgede oluşan hasar hızlı bir şekilde iyileşir. Ağrılarda, Kas tutlmalarında, öksürükte ve burun tıkanıklığında kullandığımız vicks Merhem, daha bir çok problemde de tercih edilmektedir.

vicks merhem ne işe yarar Vicks_Kremin_Faydalar_ve_Zararlar_Vucutta ki çatlaklardan, Kas tutulmalarına kadar birçok alanda tercih edilen vicks krem oldukça faydalıdır. Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimiz için vick kremi nerede, nasıl ve hangi amaçla kullanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Sizde daha önce farklı amaçlar için kullanıp yararlı olduğunu bildiğiniz alanalrı yazımızın yorum bölümünden bize iletirseniz, bizde bu yönteminizi yazımıza ekleyerek, daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabiliriz.

işte Vicks Merhemin Faydaları

vicks kremin faydaları vicks kremin zararları vicks-kremin-faydalari-zararlari

 • Gece yatmadan önce ayak tabanlarınıza VCİKS krem sürüp üzerine çorap giydiğinizde, bu bölgede etki tüm vucuda yayılır. Öksürük, Nefes almada zorluk yaşıyorsanız, bu rahatsızlıklarınızın hemen geçtiğini fark edeceksiniz. Bu uygulamayı yaparak özellikle gece öksürüklerinin önüne geçmiş olursunuz.
 • Yaptığınız egzersizler ve spor sonrası oluşan kas gerilmelerinde de vick krem2i sürdüğünüzde kısa sürede kasların gevşemesini sağlar ve ağrınızı azaltır. Bel ve boyun tutulmalarında oldukça etkili olan vick krem, kan akışını hızlandırdığı için bu gibi kas kasılmalarını çok kısa sürede gevşetmektedir.
 • Tırnak mantarı ve tırnak batması sonucu oluşan deri lezyonlarında da Vick Merhem’i tercih edebilirsiniz. Mantarlı tırnak üzerine 10 gün boyunca düzenli olarak Vick sürdüğünüzde, mantar enfeksiyonun yok olmasını sağlar. Başlarda tırnağın rengini koyu bir renk almasını sağlar ardından çıkan tırnağında sağlıklı bir şekilde çıkmasını ve tekrar mantar oluşmasını engeller.
 • Herhangi bir darbe sonucu bölgede meydana gelen, morarmaları ve Kan toplanmalarını enggeler. Ağrınızı dindirir. Şayet Baş ağrısı çektiğinizde alnınıza bir miktar vick sürüp, masajla yedirmeniz, baş ağrınızın kısa sürede geçmesini sağlayacaktır.
 • Geceleri uyku problemi yaşıyorsanız veya rahat nefes alamıyorsanız, sıcak suyun içine bir miktar VİCks koyup erimesini sağlayın. içerisinde ki Mentol, odanın havasının ferah olmasını sağlayarak daha iyi bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.
 • VİCKS bir çok bakteri türünü yok ettiği için yaralanmalarda yaraya sürerek enfeksiyon kapmasını önleyebilirsiniz.
 • Özellikle yaz aylarında sivrisinekleri kendinizden uzak tutmak için VİCK merhemden faydalanabilirsiniz. Vucudunuzda sivrisinekler tarafından ısırılan bölgelere VİCK sürmek hem sivrisineği sizden uzak tutar hemde daha önce ki ısırıklardan dolayı oluşan kaşıntıyı önler.
 • Şayet Gripseniz ve geniz akıntınız oluyorsa, bir tencerede suyu ısıttıktan sonra içerisine bir mktar visk koyup erimesini sağlayın ve çıkan Buharı derin nefes alıp içinize çekin. Böylelikle hem burun akıntınız kesilir hemde geniz akıntısından kurtulmuş olursunuz. Bu işlemi öksürüğünüz içinde yapabilirsiniz. VİCK akciğerlerde ki salgıyı arttırdıgı için ciğerleriniz rahatlar ve kuru öksürüğünüz kesilir.
 • Akşamları yatmadan önce Göğsünüze veya Sırtınıza VİCK sürerseniz, gece boyu rahat birşekilde uyursunuz. Bunu özellikle kış aylarında veya öksürüğünüz olduğunda yaparsanız çok kısa sürede öksürüğünüzün geçtiğini fark edeceksiniz.
 • Kışın özellikle Ayaz havalarda çatlayan dudaklarınıza, Ayak topuğu çatlakalrına VİCKs kremi sürebilirsiniz.

Vicks Kremin Zararları

 • Gebelik döneminde kullanılmaması tavsiye edilir. Kullanmak istiyorsanız ilk önce doktorunuza danışın.
 • Emzirme döneminde memede oluşan çatlaklarda kullanılmamalıdır. Bebek memeyi tuttuğunda yutabileceği için tehlikelidir.
 • Damarlarda ki basıncı alıp, damarları genişlettiği için 2 yaş altı çocuklarda kullanılması tavsiye edilmemektedir.
 • 6 yaşından küçüklerde, VİCKs merhemin solunması sakıncalıdır. Bu yüzden yukarıda yer alan yöntemlerin uygulanmaması konusunda sizi uyarmamız gerekiyor.
 • Bazı durumlarda ciltte alerjiye neden olabilir. Bu yüzden önce sadece vucudunuzun küçük bir yerinde denemenizde fayda var.

Konunun anahtar Kelimeleri : Vicks Krem, Vicks Kremin Faydaları, Vicks Kremin Zararları, Vick Krem Nasıl kullanılır, Vicks Krem Neye iyi Gelir, VİCKS krem Dudak Çatlaması

 

vicks krem vicks faydaları vicks vicks krem fiyati viks krem faydaları vicks zararları vicks kremin faydaları viks krem vicks nedir vicks merhem

One Reply to “Vicks Kremin Faydaları ve Zararları”

 1. Vicks tam anlamıyla sihirli bir merhem. Akla gelecek her türlü yaralanma, ağrı ve hastalıkta kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*