23 Nisan 2020

( Vajinoplasti ) Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajinoplasti, Vajinayı daraltmak için yapılan estetik ameliyatıdır.
Kadının üreme organını meydana getiren vajina, Dış dudaklar , iç dudaklar ve klitoristen meydana gelmektedir. Ancak bir çok kadın için doğum sonrası vajinanın genişlemesi bir sorun olmaktadır.

Normalde Doğum yapmamış kadınların vajinası dış dudaklar ve iç dudaklar tarafından kapatılır. iç Dudaklar , Dış dudakların altında bulunur ve Genelde dışardan bakıldıgında görülmezler.
Kadınların vucudunu tanımasının getirdiği avantajların yanında dezavantajlarda getirmektedir. Kendi vucudunu tanıyan kadın gördüğü olumsuz görünümler karşısında kendini başka kadınlarda kıyaslamakta ve psikolojik rahatsızlıklar ve utanma duygusuna kapılmaktadır.

Normal doğum sırasında bebeğin rahimden kolay çıkması için bu bölgede bulunan kaslar ve dokular genişler. Bebek Vajinadan çıkarken burada yırtıklara neden olabilir. Bu yırtıklar yüzünden Dış dudaklar ve iç Dudaklar vajinayı kapatamamakta ve açık kalmasına neden olmaktadır. Her Ne kadar doğumdan sonra normal haline dönse de eskisi kadar dar ve sıkı olamamaktadır.
Cinsel ilişki sırasında vajina sıkılığı kadın ve erkeklerde cinsel tatmin için önemlidir.Doğum Sırasında vajina da yırtılmalar olmuşsa Kadın burada ki kaslarını kullanamaz ve cinsel ilişki sırasında vajinayı daraltamaz. Bu durumda da hem erkek hemde kadın cinsel anlamda tatmin olamamaktadır. Bunun yanında vajinanın acık kalması içine hava geçmesine sebep olarak cinsel ilişki sırasın da bu havanın sıkışması sonucu gaz sesi çıkararak dışarıya çıkabilir. Bu durum da cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir..
İşte Bu tür sorunların meydana gelmesini engellemek ve doğumdan sonra vajinada oluşan genişliği daraltmak için Vajina Daraltma AMELİYATI yani Vajinoplasti Cerrahisi uygulanmaktadır.
Vajijoplasti Ameliyatı Jinekologlar Tarafından Yapılmalıdır. vajina ile birlikte Burada yer alan diğer organların zarar görmemesi için Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir..

Vajinoplasti ( Vajina Daraltma Ameliyatı ) Nasıl Yapılır ?

vajinoplasti-vajina-daraltma-ameliyatiVajinoplasti Ameliyatı Lokal Anestezi Altında Jinekolog uzmanlar ve Plastik Cerrahi uzmanlarının ortak Çalışması ile yapılmaktadır. Vajinoplasti Estetiğinin Süresi Vajinada ki hasara bağlı olarak 1 saat ile 1,5 saat arasında değişmektedir. Ameliyat esnasında fazla olan vajinal derinin alınması ve altındaki yumuşak doku ve kasların özel sütürler sayesinde desteklenmesi amaçlanır. Vajinoplasti uygulaması sonrasında hasta sağlığı için 2 saat kadar hasta göz altında bulundurulabilir, ancak çoğu zaman bu duruma gerek kalmamaktadır..iyileşme süresi Ameliyat edilen yere göre 10 gün ile 1 ay arasında değişmektedir.
Hasta Operasyondan Yaklaşık 6 Hafta Sonra Cinsel Hayatına geri dönebilmektedir.

vajinoplasti nasıl yapılır açık vajina vajina daraltma vajino vacina vidosu vajina daraltma estetik ameliyatı vajinoplasti ameliyatı vajinal daraltma

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir