su-cicegi-nedir-su-cicegi-belirtileri

Su Çiçeği Tedavisi

Su Çiçeği ; Viral Bir Enfeksiyondur. Antibiyotik gerektirmez. Tedavisinde Yüksek ateş risk oluşturduğu için bu duruma karşı parasetamol ilaçlar kullanılarak yüksek ateş olmasını engellenir. Su çiçeği sırasında aspirin kullanılması uygun değildir. Parasetamol dışında kaşıntıya yönelik ilaçlar kullanılabilir. Bunlar oral yönden yada deriye sürülebilen ilaçlar olabilir.

su-cicegi-belirtileri-su-cicegi-nedir

Su çiçeği gecirmekte olan bir çocugun sıcak ortamda bulundurulmaması gerekmektedir. Çunku Sıcak ortamlardan dolayı oluşan terlemeler Su çiçeğinin kaşıntısını arttırır. Hafif Banyolar Yaptırılabilir. Bu Banyolar Kaşıntıyı ve Enfeksiyon kapma riskini azaltır. Tedavi de kesin bir ilaç bulunmamaktadır. Sportif tedavi denilen Ateş düşürücü ilaçlar kullanılır. Su çiçeği geçiren bir çocuğun beslenmesine çok dikkat edilmelidir. Ancak Bazı özel durumlarda virüse yönelik ilaç kullanılabilir. Ama özel bir rahatsızlığı olmayan çocuklarda kullanıma ihtiyaç duyulmaz. Çocukta sürekli aspirin kullanımı varsa, kemoterapi tedavisi görüyorsa yada belli bir yaştan sonra ki çocuklarda daha ağır görüldüğü için virüse karşı bir ilaç kullanılabilir.

Su çiçeği iyileşme Süreci

Su çiçeği hastalığının seyri yaklaşık bir hafta sürer. Bu Sürenin ortalama ilk üç gününde Yüksek ateş görülebilir. 7-10 gün süren bir kaşıntı olabilir. Bunlara karşı da antisemptamik ilaçlar kullanılabilir.

Bulaşıcılıgı : Döküntü ortaya çıkmadan Bir Hafta önce veya döküntü bitikten Bir Hafta sonrasına kadar sürer. Yani Lezyonların tamamı kurumayana kadar o su çiçeği hala bulaşıcılıgını taşır. Temasla yada solunum yoluyla bulaşır. Bu dönemde çocugun çoklu ortamdan uzak kalması gerekmektedir. iStirahat ettiği dönemlerde semptomlara karşı tedavi yapılır. Eğer hastalıkla ilgili herhangi bir şikayet varsa da bu şikayet dogrultusunda tedavi yapılır.

Su çiçeğinin tedavisi Ortalama 7-10 Gün sürmektedir. Ancak Tam Anlamıyla hastalıgı geçirip Buluşıcılığının kaybolması 15 Günü bulabilmektedir. Bu dönemlerde Mümkün oldukça Hastaya Temas edilirken dikkatli davranılmalıdır.

Su çiçeği ile ilgili Video


su çiçeği tedavisi su çiçeğinde beslenme su cicegi su çiçeği nasıl geçer su iei tedavisi su çiçeği nasıl tedavi edilir su çiçeğinin tedavisi su çiçeği beslenme su çiçeği belirtileri su cicegi nasil olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir