su-cicegi-asisi-ne-zaman-yapilir

Su Çiçeği Aşısı Ne Zaman Yapılır ?

Bebeklerde Su çiçeği aşısının ilk dozu 12-15. aylar arasında yapılması uygundur . Bir Sonraki Aşı için ise 4-6 yaş aralığı en ideal zamandır. Eğer 13 Yaşına kadar hiç su çiçeği geçirmemiş ve aşı olmamış kişilerde ise 4-8 hafta aralıklarla 2 doz yapılmalıdır.
Su çiçeği aşısı her ne kadar ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından aşı takvimine alınmamış olsa da Çocuk uzmanları kesinlikle su çiçeği aşısını da önermektedir.

Su Çiçeği Aşısının Yan Etkileri

su-ciceci-asisi-yan-etkileri

Su çiçeği aşısının Yan etkisi yok denecek kadar azdır. Genel olarak Aşı Yapılan Bölgede Kızarıklık veya agrı oluşmaktadır. Bu ağrı için Hiç bir Zaman Aspirin Kullanmamalısınız.
Su çiçeği Aşısı ile Aspirinin birlikte kullanılması Bebek için çok büyük tehlikeler yaratabilir. Kesinlikle Kullanmayın.

Deride pullanma ve dökülmeler görülebilir.

Aşı sonrası ateş görülebilir.

Aşı yapılan hasta diğer bireylere Su çiçeği mikrobu bulaştırma ihtimali taşıdıgı için temas ederken dikkatli olunmalıdır.

su çiçeği aşısı ne zaman yapılır çiçek aşısı ne zaman yapılır su çiçeği aşısı nezaman yapılır su çiçeği aşısı ne zaman yapılmalı su çiçeği aşısı yaş aralığı bebeklerde su çiçeği aşısı ne zaman çiçek aşısını ne zaman bitti yılbaşı çiçeği ne zaman aşı yapılır su cicegi asisi hangi aylar araliginda yapilir su çiçeği aşısı ne zaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir