Siyah Noktalara Evde Kesin Çözüm

Siyah noktalardan hem erkekler hemde bayanlar şikayetçi. Siyah noktalar sivilceler gibi değildir. Yüzeye daha yakındırlar ve beslendikleri birşeyleri yoktur. Kısaca kir birikmesi ve yağ katmanlaşması diyebiliriz Siyah noktalara. Sizleri bu problem kurtaracak, bir çok kişi tarafından denenmiş ve kesin sonuç alınmış bir kaç yöntem vermek istiyorum.
Vereceğimiz yöntemleri, uygularken yüzünüzde herhangi bir kızarıklık veya kaşıntı olursa kullanmayı bırakın ve yüzünüzü duru su ile hemen yıkayın. Genelde böyle birşey başınıza gelmeyecek ancak, Maskelerde kullanacağımız ürünlere karşı alerjiniz olabilir. Bu yüzden uyarmakta Fayda Var.

Siyah Noktalara Evde Kesin Çözüm

siyah-noktalara-kesin-cozum-evdeYazacağımız karışımları Bir Kase içinde yüzünüzde ki siyah noktaların miktarına yetecek kadar hazırlamanız gerekiyor. Vereceğimiz tarifte ki miktarları aynı oranda arttırabilirsiniz.  Bu tariflerden yalnızca bir tanesini uygulayın. Yeni siyah noktaların oluşmasını engellemek için belirli aralıklarla tekrardan bu maskeleri kullanmanızda fayda var. Umarız bu yöntemlerden Biri sizin de siyah noktalarınıza kesin çözüm olur :)
Maske 1 : 1 Çay altı tabağına, Çeyrek limon suyunu damlatıp içerisine 1,5 tatlı kaşığı kadar Bebek pudrası ekleyin. Güzelce karıştırın ve Siyah nokta olan kısımlara Sürün. Pudra kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Limon, gözeneklerde birikmiş yağ parçacıklarını çözerken, Pudra da cildinizi yumuşatır. Böylelikle siyah noktalar yüzünüzden temizlenmiş olur.
Maske 2 : 1 yemek kaşığı kadar Sarı kantoron çiçeğini yarım lt suda yaklaşık 15 dk kaynatıp 10 dk dinlendirdikten sonra süzün, ılıyınca pamuk yardımı ile cildimize sürün. Bu maskeyi akşam kullanıp, sabah yıkamanız etkisini arttıracaktır. Maskeyi kullanmadan önce cildinizi ılık su ile yıkayın.
Hazırlamış olduğunuz karışımın kalanını saklayıp ertesi gün tekrardan kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı yaklaşık 1 hafta boyunca yapmanız durumunda Yüzünüz siyah noktalardan tamemen temizlenmiş olacak.
Maske 3 : Yumurta akını ayırın ve içine 1 çay kaşığı toz şeker ilave edip güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı siyah noktaların olduğu yere sürün. Maske kuruduktan sonra, yavaş birşekilde kaldırın. Burada şeker oranına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde cildinizi soyabilirsiniz.
Şeker Doğal peeling etkisi yaratırken yumurta akıda cildinizi besler. Bu maskeyi 3 gün boyunca hergün kullanın. Daha sonrasında yeni siyah noktaların oluşmaması için Haftada 2 kere kullanabilirsiniz.

siyah noktalar için kesin çözüm siyah noktalara kesin çözüm yüzdeki siyah noktalara kesin çözüm sivilce ve siyah noktalara kesin çözüm siyah noktalara kesin çözüm evde siyah noktaya kesin çözüm siyah noktalara anında çözüm sıyah noktalara kesin çözümler yüzdeki siyah noktalara kesin çözüm j siyah noktalar icin çözüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*