Sivilceler-nasil-gecer-ne-iyi-gelir

Sivilceler Nasıl Geçer ?

Sivilceler bir çoğumuzun, özellikle ergenlik döneminde karşılaştığı bir sorundur. Yine bir çoğumuz da sivilceler için özellikle bir uygulamaya gerek duymadan sivilceler kendiliğinden gecer. Bunun için dikkat etmemiz gereken bir kaç konu vardır.

Herseyden önce cildimizi Temiz tutmalıyız. Akşam yatmadan önce iyi bir sabunla veya köpüren bir duş jeli ile yüzümüzü yıkamak temel davranışımız olmalıdır. Bunun yanında beslenme şekline dikkat edilmelidir. Bazı yiyeceklerin sivilce oluşumuna sebep oldugu bilinen bir gercektir. Örneğin Aşırı yaglı yıyecekler, Fastfoodlar, bol soslu gidalar Kuru yemişler ve çikolota gibi besinler sivilce oluşumuna sebep olmaktadır. Bu tür besinleri Mümkün oldugunca az tüketmeliyiz.

sivilce-nasil-gecer-Bitkisel-çozum

Bayanların Cilt tiplerine uygun olmayan Makyaj ürünlerini kullanmaları veya Makyajını temizlemeden yatmaları sivilce oluşumuna sebep olacaktır. Ancak Bazı Durumlarda sivilceler hormonal veya cilt turune bağlı olarakta oluşmaktadır. Bu tür durumlarda cilt bakımı alanında uzman bir doktordan tavsiyeler alınmalı ve tedavi edilmelidir.

Özet olarak Sivilcelerin oluşumunu engellemek ve Erken gecmesini sağlamak için Cildimizi olabildiğince Temiz tutmalıyız ve Yediklerimize Dikkat etmeliyiz.

sivilce en erken nasıl geçer coraspin sivilce yüzümüzü nasıl temiz tutariz yüzümüzü nasıl temiz tutmalıyız yuzumuzu nasil bembeyaz tutariz karisik cildi nasil temiz tutariz en erken şekilde sivilce dökme cildimizi nasıl temiz tutarız sivilce coraspin sivilcelerin gecmesi icin hangi tur yiyecekler tuketmeliyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir