10 Mayıs 2020

Sivilceler için En Etkili Sivilce Kremleri

sivilceler-icin-en-etkili-sivilce-kremi Sivilcelere için hangi krem Etkili Sivilce kremi Sivilceyi bir günde geçiren krem 1 Günde Sivilce GeçirmeSivilce kremi, cilt tipi ve sivilce oluşma nedenine bağlı olarak etkisinde farklılık görülebilir. Ancak genellikle sivilce problemi ile doktora başvurduğunuzda reçete edilen ve etkili olan sivilce kremi sayısı iki elin parmağını geçmemektedir.
Sivilce tedavisinde kullanılan birçok kremin içeriği antibakteriyeldir. Sivilce oluşumu, gözeneklerde oluşan tıkanma sonucu, buralarda bakteri üremesiyle ortaya çıkıyor. Bu tür sivilceler için antibiyotik içerikli sivilce kremleri kullanabilirsiniz.
Doktor kontrolünde kullanabileceğiniz ve en çok tercih edilen etkili sivilce kremlerinden bir liste oluşturduk.

Sivilce için Etkili Kremler

Sivilceler için eczaneden satın alabileceğiniz bu kremlerle, cildinizde oluşan sivilcelerden kurtulmanız mümkün. Ancak unutmamanız gerekir ki bu kremler Kimyasal içerikli olduğu için mutlaka doktor kontrolünde kullanın. Kendi başınıza kullandığınızda ciddi cilt sorunlarına neden olabilirsiniz.
ETKİLİ SİVİLCE KREMLERİ
Sivilceler için En etkili sivilce kremleri listesi madde halinde yazdıktan sonra, yazımızın devamında detaylı olarak bu sivilce kremlerini inceleyeceğiz.

 • Clindoxyl Jel : Fiyatı yüksek olmasına rağmen oldukça etkili olan Clindoxyl krem; 25mg’lık tüplerde reçeteli olarak eczane’lerde satılmaktadır. Yeni çıkan sivilcelerde oldukça etkilidir. Detayları aşağıda listeleyeceğiz.
 • imex Krem : Yapısı itibariyle Fondotene benzeyen imex krem; Cilde uygulandığında hem sivilceleri geçiriyor hemde sivilcelerin üzerini kapatarak görünmelerini engelliyor. Oldukça etkili olan bu krem; yanlış kullanıldığında cilt lekelerine neden olabiliyor.
 • Acnelyse Krem : Cilt yenileyici özelliği de bulunan Acnelyse krem; sivilce tedavisinde sıkça kullanılan kremlerden biri. Cilt yenileyici özelliği sayesinde sivilceleri hızlı geçirmekte ve yeni sivilce oluşumu engellemektedir.
 • Madecassol Krem : Birçok cilt probleminde kullanılan madecassol krem; düzenli kullanıldığında sivilce ve sivilce izlerini yok etme konusunda oldukça etkilidir. Sivilce tedavisin en çok kullanılan kremler arasındadır.
 • Benzamycin Topikal Jel : Sivilce problemi olupta bu jelin adını duymayan yoktur. Karışım olarak hazırlanan bu jel, sivilceleri kurutarak kısa sürede yok ediyor. Özellikle iltihaplı sivilceler konusunda oldukça etkilidir.
 • Hametan Krem : Çoğunlukla bebeklerde meydana gelen pişikler için kullanılan hametan krem; cilt besleyici ve yenileyici özelliği sayesinde sivilce tedavisinde oldukça iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
 • Cleocin-T Solüsyon Krem : Adından da anlaşılacağı gibi özellikle T bölgesinde meydana gelen sivilceler için tercih edilen bu solüsyon, yüzdeki ve alındaki sivilceler için oldukça etkili olan kremler arasında yerinde almaktadır.
 • İsotrexin Jel : iltihaplı ve kırmızı sivilce tedavisinde etkili olan bir krem. İçerisinde ki etken madde sayesinde sivilce oluşan bölgedeki deriyi kurutarak sivilcenin yok olmasını sağlıyor.
 • Sivex Losyon : Deri altı sivilce ve kızarıklıklarda oldukça etkilidir. iltihap içermediği halde kırmızı noktalar şeklinde belirlenen sivilceler için tercih edilmektedir. Kıl köklerinde oluşan iltihaplanmalar içinde etkilidir.

Yukarıda yer alan kremler her ne kadar etkili kremler olsa da; sizde sivilce oluşmasının sebebine bağlı olarak işe yarayıp yaramaması değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle bu kremleri almadan önce mutlaka dermatoloji uzmanına muayene olunuz. Doktorunuz cilt ve sivilce tipine göre size uygun olan kremi önerecektir.

Sivilceler için Clindoxy Jel

Sadece sivilcelerde değil, yağlı cilt ile birlikte ortaya çıkan diğer cilt sorunlarında da kullanılabilen Clindoxyl jel, siyah nokta oluşması gibi cilt problemlerinde de etkili olmaktadır. Clindoxyl jel Faydaları;

 • Cildin yağ oranını dengelediği için, yağlı ciltlerde sivilce oluşumunu durdurur.
 • Gözeneklerin açarak siyah noktaların geçmesini ve yeniden oluşmasını engeller.
 • Sivilcelerin çıkmasına neden olan bakterileri öldürür ve cildin kendini yenilemesini sağlar.
 • İltihaplı ve Kırmızı sivilceleri geçirir.
 • Sivilcelerden sonra yüzde oluşan yaraların iyileşmesini sağlayarak leke oluşumu engeller.
 • Ciltte meydana gelen ton farklılıklarını girerir ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Clindoxyl jel’in 2020 fiyatı : 50.35 Türk lirasıdır. Doktor tarafından reçete edildiğinde; Çalışan SGK’lılar için 20 tl, Emekli ve Emekli yakını için ise; 10 tl’dir.

İmex Sivilce Kremi

Tetrasiklin hidroklorür etken maddesi içeren imex krem; sivilce tedavisinde kullanılan etkili kremlerden biridir. Özellikle fondotene benzerliğinden dolayı tercih edilen bu krem, sivilceleri kurutarak yok eder. Bu nedenle iltihaplı sivilcelerde ve yağlı ciltlerde çok iyi sonuçlar aldırmaktadır. Faydaları;

 • İltihapları sivilce ve kızarıklıkları yok eder.
 • Fondoten özelliği sayesinde, sivilcelerin görünmesini engeller ve kötü görüntüyü ortadan kaldırır.
 • Yağlı Ciltlerde kuruma yaparak Sivilce çıkmasını engeller.
 • Siyah noktaları parçalayarak gözenekleri açar ve cildinizin hava almasını sağlar.

Yaklaşık 20 günlük tedavi süreci olan imex kremi düzenli kullandığınızda hem oluşmuş olan sivilceleri hemde henüz ucu çıkmamış ama deri altında oluşan sivilceleri daha çıkmadan yok etmiş olursunuz. Bu nedenle sivilce tedavisi sonrası, elinizin altında bulundurup, sivilce oluşmaya başlayan bölgeye sürdüğünüzde 1 günde sivilceyi geçirmektedir.

Sivilceler için Acnelyse Krem

Uzunca süre geçmeyen sivilceler için kullanılan etkili kremlerden biri olan Acnelyse krem; kullanıldığında ciltte kuruma yaparak o bölgedeki derinin soyulmasına neden olur. Böylelikle, sivilceler içerisinde birikmiş olan irin ve iltihabı kurutarak sivilceleri yok eder.

Deride kuruma ve dökülme yaptığı için, o bölgenin yenilenmesini sağlar. Böylelikle hem gözenekler açılır hemde siyah nokta oluşumu engellenir. Oldukça etkili olan bu kremi kendi başınıza kullanmanız oldukça tehlikelidir. Peeling etkisi yaparak cildi soyduğu için doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Aksi halde yüzünüzde lekelere neden olabilir. Acnelyse Krem Faydaları ;

 • Sivilce ve sivilceden dolayı oluşan yara izlerinde oldukça etkilidir.
 • Siyah nokta ve yağlı ciltlerde, yağ dengesini sağlamak için kullanılmaktadır.
 • Sırt,göğüs ve yüz bölgesinde meydana gelen iltihaplı kabarcıkları gidermektedir.
 • Sedef hastalığında deriyi beslemek ve yenilemek için faydalıdır.
 • Deride oluşan pullanmaları döker.

Yazımız güncellenmeye devam edecektir. Yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir