Sivilce Tedavisi

Sivilcelere Ne iyi Gelir

Sivilce tedavisi,başlangıçta iyi sonuç vermez, veya sonucunu direk olarak gözlemleyemeyiz. Bu yüzden sivilce tedavisi için yapacağımız uygulamaları 8-12 hafta kadar uygulamamız gerekiyor. Sivilce sadece deri kaynaklı olmadığı için vucudun özellikle akciğer-Karaciğer ile alakası olup olmadığına bakılması gerekiyor. Sivilce tedavisine başlandığında sivilceler de artış olabilir. Bunun sebebi vucudumuzda değişikliklerin başlamasıdır. Şayet Sivilce tedavisini gerekli olan süre boyunca uyguladıktan sonra herhangi bir değişiklik olmuyorsa ilaçlı tedaviye başlamak gerekebilir.
Sivilceleriniz doğal yöntemlerle geçmiyor veya sivilce çıkan yerde iz oluşuyorsa mutlaka doktora başvurun. Aksi taktirde sivilceler geçse bile izleri kalacaktır. Bu da asla istenmeyecek bir durumdur.

Sivilce tedavisi için kullanılan kremler yüzde bulunan yağlı tabakayı çözerek gözenekleri açar ve bu gözeneklerde tekrardan yağlanma olmasını engeller. Sivilce kremi ile birlikte kullanılan antibiyotikler ise ciltte iltihaplanmaya neden olan bakterileri temizlemeye yarar.

Sivilce tedavisine Başlamadan Önce

1- Yeni sivilce oluşmasını engellemek için mutlaka cildi temizlemek ve temiz tutmak gerekir.
2- Sivilce oluşumu tetikleyen yağlı yiyecek, gazlı, şekerli içecekler, yağlı çerezler ve kuruyemişten uzak durmamız gerekiyor veya kontrol altında tutmalıyız.
3- Her sabah ve akşam mutlaka yüzümüzü yıkıyoruz ve hiç ıslaklık kalmayacak şekilde kuruluyoruz. Islan veya nemli cilde tozlar daha kolay yapıştığı için kurulamaya özel olarak özen gösterin.

Sivilce Tedavisi için Doğal Çözümler

Sivilce Tedavisi
Sivilce Tedavisi

Ciltte bulunan gözenekler, sebum ve ölü deri ile dolması sonucu bu bölgeler bakteri oluşumu için optimum ortam hazırlanmış olur ve ciltte bakteri oluşmaya başlayarak sivilce çıkmasına sebep olur.

1. Beslenmenize özen gösterin. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme demek sağlıklı bir cilt demek.

2. Bol bol sıvı tüketin. Cilt gözeneklerini dışarıya sıvı atarak temizler. Cildin nemli olması esnekliği için oldukça önemlidir.

3. Egzersiz yapın. Derimizin beslenmesini sağlayan kılcal damarlar çok ama çok ufaktır. Bazen kalp basıcımız bu noktalara kanı pompalayamaz ve deride bulunan hücreler besin yetersizliğinden ölür. Bu tür olayların önüne gecmek için egzersiz yaparak kalp basıncını artırın ve vucudumuzun her noktassına kan gitmesini sağlayın. Çünkü vucudumuzda besinleri taşıyan sistem dolaşım sistemidir yani Kan’dır.

4. Sigara ve alkol kullanmayın. Bunlar C vitaminini vücuttan uzaklaştırır, deriyi sıkı tutan elastik dokulara zarar verir. Alkol diğer taraftan deride kırmızı noktalar ve kaşıntıya sebep olur ve damarlarınızı genişletir.
5. Sivilceleri kesinlikle patlatmayın. Bunun yerine o bölgeye özen göstererek iltihabın kurumasını sağlayın. Özellikle sivilceler için üretilen sabunları kullanabilirsiniz. Bu tür sebum sabunlar sivilce çıkmasını engeller ve oluşan sivilcelerin oluşmasını engeller.
6. Güneş cildi kuruttuğu için sivilcelere iyi gelmez. Hatta sivilce oluşumuna neden olabilir.
7. Terlemekten korkmayın. Terlemek cilt gözeneklerinin açık olduğunu gösterir. Terlemeden sonra mutlaka duş alın. Böylece açılan gözenekler tekrardan kapanmaz.
8. Cilt Bakım ürünleri kullanırken çok dikkatli olun. Bazı cilt bakım ürünleri gözeneklerin dolmasına sebep olarak cildin nefes almasını engeller ve sivilce çıkmasına sebep olur.
9. Saçlarınızı yüzünüzden uzak tutun. Saçlar çabuk yağlandığı için cildinizinde yağlanmasına sebep olur.
10. A vitamini cilt için önemlidir. Amerikalı dermatolog Dr. Howard Murad’ın araştırması A vitamini açısından zengin beslenen kişilerin, diğerlerine göre çok daha az sivilce problemi yaşadığı yönünde. A vitamini ise şu besinlerde bol miktarda var. Havuç, yeşil biber, elma, armut, patlıcan, havuç, kereviz, lahana, karnıbahar, ıspanak, taze fasulye, patates ve domates.

Sivilceler için Maske

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir kaç adet maske önermek istiyorum.
*Bir Çay bardağı suyun içine 1 çay kaşığı Elma sirkesi katın. Ardından bir pamuk ile sivilcelerin üzerine uygulayın. 10 dk bekledikten sonra duru su ile yıkayın ve kurulanın.
*Bir yumurta akını fincana boşaltın. içine bir dilin limon sıkın , 1 çay kaşığı kadar bal ve iki yemek kaşığı pastane mayasını katarak karıştırın.
20 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Sivilce için Doğal Maske Tarifi

evde sivilce tedavisi akciğer sivilce ilaçlı sivilce tedavisi akciğer kaynaklı sivilce yeni oluşmaya başlayan sivilce sivilceye engel olan saglikli yiyecekler evde kolay bulunan besinlerle sivilcelere iyi gelecek hassas çiftler sivilce tedavisi akciğer ve sivilce sivilce ve sivilce çıkması tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*