Sivilce Nasıl Geçer ?

Ergenlik döneminde sıklıkla karşılaşmaya başladığımız Sivilce, ilerleyen zamanlarda da en büyük problemlerimizden Biri olabiliyor. Sivilceler için nasıl önlem almalıyız, evde neler yapabiliriz, Sivilce nasıl geçer ne iyi gelir gibi sorularınızın cevabını bu yazımızda ele almaya çalıştık.
Sivilce bir cilt rahatsızlığıdır. Ancak bizim daha çok ergenlik dönemlerinde karşılaştığımız sivilcenin sebebi, cildimizde yağ dengesinin değişmesidir. Yani değişen hormon yapımızdır.

Sivilce Nasıl Geçer, Ne Yapmalıyız ?

Sağlıklı bir ciltte sivilceden söz etmek mümkün değildir. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın koşuluda sağlıklı beslenmek ve bakımdır. Besinlerle alınan vitamin, protein ve mineraller cildimizi besler ve sivilce oluşmasını engeller.

Sivilceler için Portakal

Sivilce Nasıl Geçer, Sivilceler nasıl geçer, Sivilce Tedavisi, Sivilce, Sivilce evde nasıl geçer, En hızlı Sivilce Geçirme yöntemiSivilce olan bölgeye portakal Suyu sürmek oldukça etkilidir. Pamuklu bir bez yardımıyla sıktığınız portakal suyunu sivilce olan bölgeye uygulayın.
Aynı zamanda portakal kabuklarını da mikserden geçirip, sivilce olan bölgenin üzerine koyup beklemekte oldukça yararlıdır. Portakal Ciltteki gözenekleri açar ve birikmiş yağ parçacıklarının çözünmesini sağlayarak sivilce oluşumunu engeller.

Sivilcelere Diş Macunu

Sivilcelerin üzerine mercimek tanesi kadar Diş macunu sürmek sivilcelerin kurumasını ve yok olmasını sağlayacaktır. Kullandığınız diş macununun içinde Silis olmasına dikkat edin. Sivilcelere Silisli diş macunları iyi gelir. Daha hızlı sonuç almak için, diş macunu kullanmadan önce sivilce olan bölgeyi Buz ile ovun ve ardından diş macununu sivilceye sürün. Yaklaşık 30 dk bu şekilde bekleyin ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Karbonat Maskesi

Sivilceler için en çok tercih edilen maskelerin başında Karbonat-Limon maskesi gelmektedir. Bu maskeyi herkes rahatlıkla kullanabilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur.
Bir tatlı kaşığı kadar karbonatın içine yarım limon suyunu sıkarak karıştırın ve macun haline getirin. Hazırladığınız bu maskeyi sivilce olan bölgelere sürüp kurumasını bekleyin. Maske kuruyup dökülmeye başladıktan sonra yüzünüzü yıkayın ve havlu ile güzelce kurutun. Sivilce olan bölge genişse daha fazla karbonat alıp hazırlayabilirsiniz.

Gül Suyu – Limon

1 Kahve Fincanı kadar Gül Suyuna 1 adet limonun suyunu sıkıp karıştırın. Her akşam yatmadan önce Bir pamuk yardımıyla Bu karışım ile yüzünüzü temizleyin. Kısa zaman içinde sivilcelerin geçtiğini göreceksiniz. Gül suyu aynı zamanda cildi besleyerek yeni sivilce oluşmasını da engeller.

Sivilce ve Sivilce izlerine Elma Sirkesi

Cilt bakımı için oldukça önemli olan Elma sirkesi, cildin pH değerini düzenleyerek cildin kendini yenilemesini sağlar. Bir bardak suya yarım çay kaşığı elma sirkesi ekleyin. Pamuğu karışıma batırın ve nazikçe cildinize uygulayın.Gece boyunca yüzünüzü yıkamayın.

Kuru Cildi Olanlara Bal

, Sütlü Bal Maskesi,Bal maskesi, Cilt için Maskeler, Bal maskesi Nasıl hazırlanırBal cildi nemlendirir ve besler. Sivilceleri geçirdiği gibi yeni sivilce oluşmasınıda engeller. Yüzünüze yetecek kadar balı alıp yüzünüze maske yapar gibi uygulayın. Yaklaşık 30 dk bekledikten sonra ılık suyla yıkayın ve yukarıda yazmış olduğumuz Gül Suyu-Limon suyu toniği ile cildinizi temizleyin. Çok faydasını göreceğinize eminiz.

İltihaplı Sivilceler için Sarımsak

Bir anti-septik, anti-oksidan, anti-fungal ve anti-viral olan ve kükürt ihtiva eden sarımsak, sivilce iyileşmesi için çok etkilidir. Su ile yıkamadan önce, 5 dakika boyunca cilt üzerinde bırakın. Hızlı sonuç almak için süreci her gün tekrarlayın.

Çay Ağacı Yağı ile Sivilcelerden Kurtulun

Avustralya çay ağacı yağı içerdiği terpinen 4-ol sayesinde Deride bulunan bakterileri öldürüp yok etmektedir. Çok eski zamanlardan beri cilt problemlerinde kullanılan çay ağacı yağı ,Çözücü yeteneği sayesinde siyah noktalara da iyi gelir. Yağ bezlerini düzene sokar ve gözeneklerin tıkanmasını engeller.Ayrıca normal sivilceler ve siyah noktaların tedavisinde etkilidir.Pamuk bir bezle direkt olarak uygulayın.

burnundakı sıvılceye çözümler diş macunu ile sivilce sivilceye diş macunu sürmek meme arasındaki sivilce nasıl geçer macun sivelce macun limon sivilceler için dişi itle siliş diş macunu sivilceye iyi diş macunu sivilce çene altı sivilceleri nasıl geçer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*