Sivilce izleri Nasıl Geçer Tedavisi

Sivilce İzi Tedavisi

Sivilcelerle başımızın dertte olması yetmiyormuş gibi, birde Sivilce geçtikten sonra kalan izleri ile uğraşıyoruz. Özellikle ergenlik döneminde yüzümüzden eksik olmayan sivilceler, bizimde çabalarımızla iyileşmelerine rağmen izleri kalıyor. Bu çabamızın başında sivilceleri sıkmak geliyor. Eğer yüzümüzde Sivilce izleri görmek istemiyorsak kesinlikle sivilceleri Sıkmıyoruz. Hele ki beyaz tenliyseniz tamamdır, hemen kızarıklıklar, derinlikler ve izler kendini belli eder. Sivilce çıkan dönemlerde cildimize daha çok özen göstermeliyiz ki ileride izleri ile kendimizi rahatsız hissetmeyelim ve güzelliğimize gölge düşmesin.
Yüzünüzde Sivilce veya sivilce izleri varsa aşağıda yer alan Maskeleri deneyerek hangisinin sizin cildinize daha uygun geldiğini ve Sivilce izlerini yok ettiğini test edin ve o maskeyi kullanmaya devam edin.

Sivilce izleri için maskeler

Sivilce izi Nasıl Geçer Sivilce izi tedavisi sivilce izlerine ne iyi gelir Sivilce izi nasıl geçer
Sivilce izleri Nasıl Geçer, Ne iyi Gelir,

Yüzünüzde ki sivilce izleri için doğal çözüm olarak aşağıda yer alan maskeleri kullanabilirsiniz. Bir çoğu kullanılmış ve kanıtlanmış maskelerdir. Ancak bu maskeleri kullanırken dikkat etmeniz gereken husus, Yüzünüzde herhangi bir alerjik reaksiyon gördüğünüzde hızlı bir şekilde yıkamak ve bir daha o maskeyi kullanmamaktır.

Elma sirkesi: Cilt problemlerinde önemli bir yeri olan elma sirkesi, Sivilce izlerinin doldurulmasını ve cildin kendini yenilemesine olanak sağlayarak izleri yok eder.Bir miktar Elma Sirkesini akşam yatmadan önce cilde pamukla sürülmelidir. İçeriğindeki vitaminlerle cildinize oldukça faydalı olacaktır.

Bal: Özellikle kuru ciltler üzerinde etkili olan bal, cildinizin nemli kalmasını sağlar. içerisinde ki Özler sayesinde cildin beslenmesini sağlayan bal, Sivilce izi Tedavisi içinde oldukça önemlidir. Bir miktar doğal balı alıp sivilce izi olan yere sürün ve yaklaşık 15 dk kadar bekleyin. Ardından yüzünüzü durulayın farkı hissedeceksiniz.

Yumurta Akı : Protein kaynağı olan yumurta, cildin kendini yenilemesi açısından oldukça etkilidir. Öyle ki yanıklardan dolayı oluşan yara izlerinde bile yumurta akından faydalanılmaktadır. Sivilce izleri olan bölgeye yumurta akını sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkamadan , eskisinin üzerine tekrardan sürün . Bu şekilde 3 defa yapın. Cildinizin güzelleştiğini ve sivilce izlerinin yok olduğunu göreceksiniz.

Sivilce izlerine iyi gelen bitkiler

Marul: Cilt ve sivilce izlerine karşı 3 bardak suyun içerisine 25 gram marul doğrayıp kaynatınız. Bu suyla sabah ve akşam cildinizi temizlediğinizde izlerin azaldığını göreceksiniz.

Ceviz yaprağı: Bir bardak suyun içerisinde kaynattığınız taze veya kuru ceviz yaprağının suyuyla cildinizi silerseniz, lekelere iyi geldiğini göreceksiniz.

Sabun otu: Sabun otu kökünü suda kaynatarak, bu suyla cildinizi silerseniz, sivilce izlerinde etkili olacak bir karışım olduğunu göreceksiniz.

Sinir otu: Ezmiş olduğunuz sinir otunun suyu sivilcelere, aknelere ve lekelere karşı faydalı olacaktır. Bu suyu sivilcelerin ve lekelerin üzerine tatbik etmelisiniz.

 

sivilce lekeleri sivilce izi nasıl geçer yumurta akı sivilce izleri sivilce izlerine yumurta aki sivilce izi sivilce izi sinir otu sivilce yumurta akı sivilce lekeleri sivilce izleri yumurta akı sivilce lekelerine yumurta akı sivilce lekeleri için yumurta akı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*