23 Nisan 2020

Siğil neden Çıkar ? Nasıl Tedavi Edilir ?

Görüntü olarak oldukça rahatsız eden Siğil, virüs kökenli bir deri hastalığıdır. Çeşitli sebeplerle vücudumuzda konaklayan HPV virüsünün zamanla aktifleşmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu virüsün tam olarak hangi sebeple bulaştığı bilinmemektedir. Halk arasında bazı söylemler olsa da bunlar kesin değildir (Kurbağa ellemek gibi).

Siğil Neden Çıkar ?

sigil-nedir-neden-cikar-sigil-nasil-gecerSiğiller Human Papilloma virüs / HPV adı verilen bir virüsün insan derisinde ki dokulara yerleşmesi sonucu o dokuda bozulmaya sebep olup dokuyu öldürmesidir. Bu virüs insandan insana geçtiği gibi hayvandan insana da bulaşabilir. Genital bölge dışında ki siğillerin insan sağlığı üzerinde pek etkisi yoktur. Ancak genital bölgelerde çıkan siğiller zamanla o bölgede kanserli hücre oluşumuna sebep verdiği için Tehlikelidir ve mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.

Siğil Nasıl Geçer ?

Siğiller diğer rahatsızlıklar gibi Agızdan alınan ilaç veya iğne gibi yöntemlerle tedavi edilmemektedir. Bunun Yerine olan bölge yok edilmeye çalışılır. Bunun Bir yöntemi dışardan siğilli bölgeye sürülen ilaçlar bulunmaktadır.

Cerrahi yöntem olarak, Dondurma ve Yakma yöntemleri kullanılmaktadır. Rahatsızlığı ilerlemiş hastalarda  Lazer tedavisi kullanılmaktadır. Genel olarak doktorlar tarafından daha cok Yakma yöntemi kullanılmaktadır.

Halk arasında Genel olarak Sonuç aldığı söylenen Okutma işinide yapmanızı öneririz. Okutup Sonuç aldım diyenlerin sayısı Bir Hayli Fazla. Bu Konuyu da dikkate almanız da yarar Var..

Siğil Tedavisi Hakkında video


siğil neden çıkar vucutta siil niye çıkar siğil nedir neden çıkar insan kafasında çıkan sert sigiller ibrahim saraçoglu belfıtıgı için ilaçveya bitki Human Papilloma nasıl geçer hayvanlar da ki sigilnasıl geçer Hayvanda Sigil nasıl geçer genital bölgede siğil neden çıkar genital bolge cikan sigiller icin ilac

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir