10 Nisan 2020

Selülitlerden Kurtulma Yolları

Selülitler genellikle yaz mevsimine girerken kadınların aklına gelir. Zamanları çok kısıtlı olduğu için hızlıca çeşitli çözümler denerler ve genelde sonuçlar da pek istedikleri gibi olmaz. Selülit sadece yaz mevsimi öncesinde düşünülmesi gereken bir sorun değildir. Yıl boyunca bu konuda tedbiri elden bırakmamak gerekir. Hayatınızın rutini haline getireceğiniz bir kaç basit yöntem ile selülitlere veda edebilirsiniz.

Selülit Nasıl Giderilir ?

Aslında bir dolaşım bozukluğu olan selülit, genellikle hareketsiz yaşam tarzı ve yanlış beslenmeyle de doğru orantılıdır. Öncelikle tuzu ve şekeri azaltmalı, gün içerisinde tükettiğiniz su miktarını arttırmalısınız. Gün içerisinde yapacağınız yarım saatlik yürüyüşler selülitlerinizin zaman içerisinde kolayca yok olmasını sağlayacaktır.

selulit-yok-etme-masaj

Bir diğer rutin haline gelmesi gereken şey masajdır. Selülitli bölgeye haftada üç gün hindistan cevizi yağı sürerek bir fırça yardımı ile masaj yaptığınızda bir ay içerisinde selülitlerinizin gözle görünür bir biçimde azaldığına şahit olabilirsiniz.

Kilo verdirme konusunda son derece faydalı olan lahana çorbası diyeti, selülitler konusunda da son derece iyi sonuçlar vermektedir. Diyeti yapmak size zor geliyorsa, sabah ve akşam birer bardak lahana suyunu 21 gün boyunca içerek de selülit konusunda aynı sonuca ulaşabilirsiniz. Her yedi günün sonunda 2 gün ara vermeniz gerekmektedir.

selulit-giderme-selulit-nasil-yok-edilirSelülit kremleri de selülitlerinizden kurtulmanız konusunda size yardımcı olacaklardır. Dilerseniz doğal yağ karışımlarını dilerseniz kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz. Önemli olan nokta her akşam düzenli bir şekilde bakım kremi gibi sürülmesidir. Eğer düzenli olarak kullanmak size zor geliyorsa duştan sonra kullanmakta belli bir noktaya kadar işinize yarayacaktır.

Selülitler ile tek bir cepheden savaşamayacağınızı unutmayın. Hem beslenme, hem hareket, hem de ürünler ile kombine bir yöntem uygulayarak ancak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Anne karnında2aylık bebek nasıl olur 3 aylık erkek bebek ultrasyonları diş çıkartma Çocuklarda azı dişi çıkarmak Cınar ağacın yaprağı Burunda Siyah nokta neden olur Zayıflamanın hangi bitki ilacı Anne karnında altıaylık bebek görüntüsü 5aylık bebek ultrason görüntüleri 5 Bucuk aylık bebegın boyu

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir