3 Haziran 2020

Saçları Hızlı uzatmak için Ne Yapmalı ?

Aldığınız bir karar sonucu saçlarınızı kestirdiğinizde, sonrasında pişmanlık yaşayabiliyorsunuz. Bu yanlış kararın doğurduğu sonucu ortadan kaldırmak için saçları uzatabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerden bazıları doğal-bitkisel yöntem olurken bazıları da kozmetik ürün ve ilaç kullanmaktan geçiyor.

Saçların Hızlı Uzaması için Ne Yapmalı ?

Saçların Normalden Daha Hızlı uzaması için neler yapabiliriz? Bu Yazımızda doğal yöntemleri saçlarımızın daha fazla nasıl uzayacağı hakkında biraz bilgi vereceğiz. Aslında saçlarımıza bakım yaptığımız zaman saçlarımızın hızlı bir şekilde uzaması mumkundur. Bir çok kadın zaten bu yöntemleri kullanmaktadır. Bunu Nasıl yapıldıgını ögrendikten sonra sizde uygulayabileceksiniz.

Saçların hızlı uzaması için Yapmanız gerekenler;

  1. Sağlıklı Saçlar için Sağlıklı Beslenin: Kıl kökleri yetersiz beslendiğinde hem saç uzaması yavaşlar hemde kırılmalar ve dökülmeler görülebilir. Saç için özellikle faydalı olan A,B12 ve E vitamini yönünden zengin besinler yemek saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacaktır.
  2. Saç Temizliğine Özen Gösterin:  Hava kirliliği ve gün içerisinde yaptığımız aktiviteler saçların yağlanmasına ve kirlenmesine neden olur.  Bu kirlilikte saç diplerinin oksijensiz kalmasına ve doğal olarak sağlıksız olmasına neden olur.
  3. Kimyasal içerikli Şampuanlar yerine Bitkisel Şampuan Kullanın: Satılan birçok şampuan içerisinde yararlı olan etken madde kadar, zarar verme olasılığı olan yan ürünlerde yer alır. Bu durumdan kurtulmak için alacağınız şampuanın Bitkisel olmasına özen gösterin. Bitkisel Şampuanlar saç beslenmesi bakımından daha faydalıdır.

Evde uygulayabileceğiniz doğal saç uzatma maskeleriyle de saçlarınızın uzamasını hızlandırabilirsiniz. Hemen hemen her evde kolaylıkla bulunan bitkilerle hazırlanan bu maskeler, saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacaktır.

 1. Soğan Suyu Kürü

sac-uzatmak-icin-dogal-yontemlerBir baş soğanın suyunu çıkarıyoruz. Çıkardığımız bu soğan suyunu bir pamuk yardımıyla saç diplerine uyguluyoruz. Yaklaşık 15 dk sonra aloe vera ile saçlarımızı temizliyoruz. Saç Temizliğini yaptıktan sonra 1 yemek kaşığı civan perçemi, 2 yemek kaşığı ısırgan otu yaprağı, 1 yemek kaşığı melisayı bir çaydanlık yardımıyla çay yapar gibi demliyoruz.Daha sonra bu suyla saçlarımızı yıkıyoruz. Bir Süre bekledikten sonra (Bu işlemi akşam yapmanız da fayda vardır.) saçlarımızı temiz suyla duruluyoruz. Bu Saçlarımızın Hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

2. Yumurta Sarısı Karışımı

yumurta-sarisi-ile-dogal-sac-uzatmaBir adet turpu rendeleyerek bir tencere katın. (Turp rengi önemli değildir. ). Bunun üstüne su ekleyin ve kaynatın. Daha Sonra bu suyu bir süzgeç yardımıyla süzün. Süzdüğünüz bu suyun içine Yeteri kadar yumurta sarısı ekliyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Karıştırma işlemi bitikten sonra bu macunu saçlarımıza sürüyoruz ve en az yarım saat bekliyoruz. Daha Sonra saçlarımızı temizce duruluyoruz.

3. Yılan Yağı ile Saç uzatma

yilan-yagi-sac-uzatma-dogal-yontemDuymayanımız kalmamıştır. Saç bakımından ne zaman bahsedilse, akla gelen ilk bakım yağlarından biri Yılan yağıdır. Yılan yağı, içerisinde bolca bulunan keratin sayesinde saçlarınızı besler, yumuşatır ve Hızlı uzamasını sağlar. Üstelik uygulanışı da oldukça basittir.

Küçük bir sprey kutusunun içerisine yılan yağını koyun. Duş sonrası saçlarınız hafif ıslakken saçlarınıza az miktarda sprey olarak sıkın ve saçlarınızı tarayın. Yılan yağı sayesinde saçlarınızda ki dökülme ve kırıklarda da azalmalar olduğunu gösreceksiniz.

Saçın Hızlı Uzaması için Diğer Yöntemler

Bu yöntemlerin dışında bazı bitkilerin yağları ile de saçlarımız hızlı ve çabuk uzar. Bunlar hindistan cevizi yağı, keten tohumu yağı, jojoba yağı ve biberiye yağı saç uzatmak için iyi bir yöntemdir.
Bu yöntemlerin dışında aşağıda ki doğal yağları kullanarakta saçlarınızın Hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.
Hindistan Cevizi Yağı; Keten Tohumu Yağı ; Jojoba Yağı; Biberiye Yağı; .

saç uzaması için doğal yöntemler saç uzatmak için doğal yöntemler saçın hızlı uzaması için evde yapılabilecekler soğanla saç uzatma sogan suyu sac uzatirmi saçlar nasıl uzar saçları uzatmanın yolları nelerdir civanperçemi saç çok uzar mı soğan suyu ile saç uzatma saçı uzatmak için evde yapılabilecekler Saç uzatmak için yapilabilecekler

Benzer Yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir