Saçkıranın Tedavisi ve Bitkisel Çözümü

Mantara Bağlı Saç Dökülmesi: SAÇKIRAN
Saç kıran hastalığı, Mantar enfeksiyonunun kıl köklerinde oluşması sonucu o bölgedeki kılların tamamen dökülmesine sebep olan bir hastalık türüdür. Tıp dilinde Alopesi areatada olarak bilinmektedir. Enfeksiyon bölgesi bir bozuk para görunumunde tamamen kılsız bir deridir..
SaçKıran Hastalığı Mantar enfeksiyonlarından oldugu için Bulaşıcı olabilir !
Bunu engellemek için hastaya ait havlu tarak vb kişisel eşyalarının başkası tarafından kullanılmaması gerekmektedir.

SAÇKIRAN HASTALIĞININ NEDENLERİ

Kıl köklerinde oluşan mantar sonucu bu bölgedeki kılların dökülmesiyle başlar..
Sinir, Stres, Bakımsızlık, Kişisel eşyaları ortak kullanma, deriyi veya saçı ıslak bırakma
Bağışıklık sistemi hastalıklarında görülen saç dökülmeleri saçkıran değildir..

SAÇKIRANIN TEDAVİSİ

ilerlemiş durumlarda ki hastalarda tedavisi zordur ve hastalıkta kullanılan ilaçlar ağırdır . Kortizonlu ilaçlar, PUVA denilen lazer tedavisi uygulanabilir. bazı kremlerin kullanılması sonucunda saçlar hiç çıkamamaktadır. Bu yüzden ilaç kullanırken mutlaka doktorunuza baş vurun. Ayrıca Bu hastalık Bazı Durumlarda Kendiliğinden de iyileşebilmektedir.
Ancak yararı oldugu düşünülen bir kaç bitkisel ilaçta mevcuttur.Kısaca sizlere bu bitkisel ilaçtan bahsedelim. Şifalı Bulmanız dileğiyle.
Bir Adet hastalıklı bölgeye yetecek buyuklukte Bir Soganın özsuyunu alarak ve ayrıca bunun içine aynı oranda zeytinyağı katılarak hastalıklı deriye sürülür..
Bir Başka Yöntem ise,
Hastalıklı bölgenin derisi biraz tahriş edilerek bu bölgeye sarımsak sürülür. Ve bu sarımsak özünün bu bölgedeki mantarı öldurmesi yok etmesi beklenir.

saçkıran tedavisi için bitkisel tedavisi saçkıranı önleyen saçkıran doktoru sackiranli biolgedeki ssclar sackiranin nedenleri sackiranin bitkisel tedavisi saçkıranı engellemek için saçkıran neden meydana gelir saçkıran nasıl geçer saçkıran için oksijenli su

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*