21 Nisan 2020

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir Ne Yapılmalı ?

Saçlarımız vücudumuzun dış yüzeyinde yer aldığı için dış etkilerden çok kolay etkilenmektedirler.

Saç Bakımı için devamlı kullanılan kimyasal maddeler , Saç derinizi yoran saç modelleri ve bu şekilleri verebilmek için kullanılan maşa (press) ve Fön gibi sıcak uygulamalar saçların yapısını bozup zayıflamalarına ve kırılmalarına sebep olmaktadır.Sürekli kırılan saçlar ise Hiç kimsenin isteyeceği bir şey değildir.
Saç Kırıklarını Önlemek için çok kolay ama faydalı yöntemler bulunmaktadır..
Saç Kırıkları Nasıl azaltılabilir Bunlara Bakalım ..

Isıl işlemlerden Kaçının

sac-isil-islemlerden-kacinin

Sıcak Aletler kullanırken Aletin ısı değerine dikkat edin. Unutmayın Ne kadar cok ısı O kadar zayıflayan saç demektir.
Bu ısıl aletlerin Saç şekillendirme önemli oldugu bilinen bir şeydir.. Ancak bu ısıl cihazlar yanlış yöntemlerle veya aşırı kullanım sonucunda Saç Kırıklarının oluşmama ihtimali çok azdır. Çünkü saçlarınıza verdiğiniz ısı Kırıkların artmasına sebep olacaktır. Sürekli fön çekmek saçlarınızı hassaslaştırıp kırılmasına neden olacaktır.Bu ısıl aletleri bir kenara bırakın. Sadece özel günlerinize mahsus kullanın. Bu kullanımın haftada en Fazla Bir kereyi geçmemesine dikkat edin.
geBigudi kullanın Saç Kırıkları azalsın.

Sıcak aletlerle Saç şekil vermek yerine bigudi gibi saça şekil veren doğal malzemeler kullanın . Saçınızı bigudiye yıkadıktan sonra nemli bir haldeyken sarın, Bunu yaptıgınız da saçınızda daha düz bir görünüm elde edebilirsiniz,böylelikle saçınızda kırılmalara da sebep vermemiş olursunuz. Saçınızı yıkadıktan sonra nemli bir haldeyken örmeniz de saçınızın dogal olarak dalgalı olmasını sağlayacaktır.

Saç Kırıklıkları Bazen ciddi boyutlarda olabilir, Saç kırıklıkları Her zaman Bu Saydıgımız sebeplerden olmayabilir ama Saç kırıklıklarının oluşmasının %90 sebebi günlük saç bakımı şeklimizden kaynaklanmaktadır.
Saç Kırıkları uzun zaman gerektiren bir durumdur.Ancak tüm bunların yanında alacağınız önlemlerle saç kırıklarını minimize edebilirsiniz.

Saç Kırıklıklarını Azaltmak için Ne Yapabiliriz ?

Karşılaştığımız her sorun gibi, saç kırıklıkları konusunda yapabileceğimiz ve alabileceğimiz önlemler vardır. Vücut sağlığımıza dikkat ettiğimiz gibi saç sağlığına dikkat edersek, bu tür olumsuzlukların ortadan kalkmasını sağlayabiliriz. Saç kırıklıklarını gidermek için uygulayabileceğimiz yöntemler;

1.Fırçalama ve tarama

sac-kirikliklari-neden-olur ne yapmalı nasıl giderilir

Saçlarınızı doğru biçimde tararsanız, saç kırıklarınız giderilecektir.
Saçlarınız ıslakken geniş dişleri olan taraklar kullanmak, saçlarınızın daha rahat bir şekilde birbirinden ayrılmasını ve havalanmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda saçlarınızı taradığınızda, diplerinde ki hareketlilik arttığından kan akışı da hızlanır. Böylelikle saç kökleriniz daha iyi beslenir ve dökülmeler ve kırılmalar azalır.

2.Saçlarınızı Kurutun

Islak saçlar, kuru saçlara oranla daha kolay yıpranır. Saçlarınız ıslakken çevrede ki olumsuz etkenler, saçlarınızın dengesini bozar ve yıpranmasına sebep olur. Bu nedenle duştan sonra saçlarınızı, saç kurutma havlusundan çıkardıktan sonra çok zaman kaybetmeden kurutun. Ayrıca şunu da unutmayın ki; Kuru saçlar, ıslak saçlara göre, dış etkenlere karşı %80 daha dayanıklıdır.

3.Sık Sık Boyama Yapmayın

Saçlarınızı sık sık boyarsanız, boya içerisinde bulunan kimyasal maddeler saç sağlığını olumsuz etkileyecektir. Cansız duran saçların zamanla kırılmasına sebep olur. Boyamak yerine saçlarınıza daha iyi bakacak olan, keratin içerikli saç solüsyonları kullanın.

Saç Kırklarını gidermek Diğer Öneriler

  • Mutlaka kırık olan saçlarınızın uçlarını kesin.

Bazı Bayanlar için saç uçlarını kesmek saçın tamamını kesmek anlamına gelebilir. Ancak uzman bir kişi tarafından bu şikayetle başvurursanız sadece kırık saç uçlarından kurtulmuş olursunuz.

  • Eğer saç uçlarınız yıpranıyorsa onlar kırılmadan önce siz onları kesmelisiniz. Çunkü eger saç zayıflamaları saç diplerine dogru ilerlerse bu tüm saçlarınızın zayıflamasına sebep olacaktır. Bu durumla karşılaşmamak için saçlarınızı ayda ortalama 1-2 cm uçlarından kısaltın.
  • Saçınızı ıslakken Kesinlikle Fırçalamayın, geniş dişli tarakla havalandırın.
  • Saçlarınızı ıslakken sadece saç kremi sürerken tarayınız onun dışında taramayın. ıSlak saça uygulama yapmak saçlarınızı daha da yıpratır.
  • Saç maşalarından önce kesinlikle Fön Çekmeyin.. Sert kılı bulunan fırçaları kullanmayın.
  • Saçlarınızı Beslemek için Protein Kürleri uygulayın.

sac kiriklari nasil giderilir saç kırıkları nasıl gider sac kırıkları nasıl gecer saçtakı kırıklar nasıl giderilir saç kırıkları kesilmeden nasıl giderilir saclardaki kiriklar nasil gider saçtaki kırıklar nasıl gider saç uçları kırıkları nasıl giderilir evde saç kırıkları nasıl giderilir sac kirikliklari nasil giderilir

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir