Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözümler

Saçların en önemli besin kaynaklarından biri çinkodur. Bu yüzden, bol miktarda tahıl ve Yulaf tüketmek saçların güçlenmesine, beslenmesine yardımcı olacak ve saç dökülmesini azaltacaktır.
Üzüm, Fındık ve ceviz benzeri gıdalarda saç dökülmesini engelleme özelliğine sahiptir. Ama unutulmamalıdır ki saç kırıklıkları ve saç dökülmeleri sadece besin tüketerek engellenememektedir.
Çabalarınızın sonuç bulması için saç derisini de güçlendirmeniz ve beslemeniz gerekmektedir. Saç ve Saç derisi için besleyici özelliği olduğu bilinen zeytin yağını bir pamuk yardımıyla saç derisine sürebilirsiniz. Zeytin yağının saç derisinin pH değerini dengellediği ve beslediği bilinmektedir.
Zayıf Ve Dökülen Saçlarınız için Haftada 1-2 kez zeytin yağı uygulaması yapabilirsiniz. Bir Pamuk yardımıyla saç diplerine ( Saç Derisine ) uyguladığınız zeytin yağını yaklaşık 1-2 saat saçınızda bırakın. Ardından Saçınızı durulayın. Unutmayın ki zeytin yagı ne kadar Saf olursa faydası da o kadar çok olur.
Sarımsak, badem, çam terebentin ve havuç yağı gibi yağların karışımından elde edilen çözeltiyi saç diplerine uygulayın. Saçlar için önemli besleyici özelliği olan B ve E vitami  bu karışımda mevcuttur.  Bununla beraber protein tüketimini de arttırırsanız faydasını göreceksiniz.. Bu Karışım ile saç dökülmesini azaltır ve yeni saçların çıkmasına olanak sağlayabilirsiniz. Sarımsak Kıl çıkarmak çok eski zamanlardan beri kullanılan bir bitkidir.
Eger Saç derinizde problem varsa Bir Baş sarımsağı alıp bölgeye sürdüğünüzde faydasını göreceksinizdir. Bunun Yanında ısırgan otu da saç derisini onarıcı özelliği olduğundan ısırgan otunu da kullanabilirsiniz.

saç dökülmelerine karşı bitkisel çözüm saç dökülmesine karşı bitkisel çözümler saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm SAÇ DÖKÜLMESİ BİTKİSEL sac dokulmelerıne karşı bitkiler saç dökülmesine karşı en iyi bitkisel çözüm saç dokulmesine karşı bitkisel pamuk yağının saç faydaları Yüzdeki sivilcelere karşı kesin çözüm sağliklibirey net Lazer yardımıyla sac cıkarma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*