31 Mayıs 2020

Saç Dökülmesi için Etkili 7 Şampuan Önerisi

Saç dökülmesi hemen hemen herkesin belirli dönemlerde yaşadığı sorunlardan biridir. Özellikle banyo yaparken gözünüzün önünden akıp giden saçlar bizi huzursuz edebiliyor. Belirli durum ve miktarda dökülen bu saçlar normal karşılanırken, bazı durumlarda ise aşırı derecede dökülüp rahatsız edebiliyor.
Dökülen her saçın yerine yenisi çıktığında bu dökülmeler sorun teşkil etmez. Bu nedenle günde ortalama 100 saç teli kopması, dökülmesi normaldir. Ancak miktar arttıkça bu durum bir sorun haline gelir ve saçlarda seyrelmeye hatta kelliğe neden olabilir.

Saç Dökülmesi için Şampuan Önerilerine geçmeden önce kısaca saç dökülmesi neden olur ona bakalım.

Saç Dökülmesi Neden Olur ? Saçlar Neden Dökülür..

Saç dökülmesine çözüm bulmak için öncelikle neden döküldüğünü bilmek, belirlemek gerekiyor. İçinde bulunduğunuz dönem ve yaşadığınız olaylar saç dökülmesine neden olabilir.

  • Mevsim Değişikliği : Mevsim değişikliklerinde hem hormon dengesi hemde dış koşullar değişir. Bu değişkenlikler de saç dökülmesine neden olur. Bu geçişlerde dökülme olması normaldir.
  • Vitamin ve Mineral Eksikliği : Saç sağlığı için ihtiyaç duyulan A,B ve E vitaminleri ile Çinko, Demir ve Keratin eksikliğinde Saç dökülmesi görülebilir. Bu dökülmeleri engellemek için zengin içerikli besinler tüketmelisiniz. Dilerseniz, ilaçla takviye de edebilirsiniz.
  • Stres : Hayatımızın her aşamasında bize problem çıkaran stres, saç dökülmesine de neden olur. Bol su içmek ve hava almak iyi gelebilir.
  • Hava Kirliliği : Saç dökülmesi için oldukça önemlidir. Hava kirliliği arttığında, saçlar erken yağlanır ve saç dipleri zarar görür. Saçlarınızı temiz tutmak dökülmesini engelleyecektir. Örneğin; Yemek yaparken saçlarınızı örtmeniz, yemek buharından etkilenmelerini engelleyecektir.

Saç dökülmesi nedenleri hakkında az biraz fikriniz oluştuysa ve bu sebepler size uyuyorsa ( hastalıktan dökülme olmuyorsa) şimdi de bu dökülmeleri engellemek için Kullanabileceğiniz Şampuan Önerilerine geldi sıra.

Saç Dökülmesi için Etkili Şampuanlar

Aşağıda listeleyeceğimiz şampuanlar Kullananların yorumları dahilinde önerilmiştir. Saç dökülmesinin nedenleri farklı olduğundan dolayı bu şampuanlar herkeste Kesin Çözüm yaratır şeklinde yaklaşmayın. Ayrı ayrı alıp deneyebilirsiniz. Böylece Saç dökülmesi için En iyi Şampuanınızı bulmuş olursunuz.

1. Vichy Dercos Energising Saç Dökülmesi için Şampuan

Vichy Dercos Saç dökülme Şampuanı Yorumları Kullananlar Önerisi Tavsiyesi, Saç Dökülmesi için Vichy Dercos Şampuan

Saç Dökülmesi için Şampuan Tavsiyesi : VİCHY DERCOS ENERGİSANT

İlk kullanımdan itibaren etkisini gösteren ve saç dökülmesini engelleyen bir şampuan. Kolay köpüren ve güzel kokulu olan bu şampuan aynı zamanda hafif az miktarla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Şampuanla yıkandıktan sonra farklı bir ürüne ihtiyaç duymayacağınız için saçlarınıza ekstra bir kimyasal sürmemiş olursunuz. ilk kullanımda saç dökülmesini kesin olarak engellemiyor elbette ama dökülme miktarında gözle görülür oranda azalma oluyor. Saç dökülmeleriniz fazlaysa ve daha Önce Vichy Dercos Energising Kullanmadıysanız mutlaka deneyin.

2. Dökülmeye Karşı L’occitane Aromakoloji Onarıcı Şampuan

loccitane-onarici-sampuan-yorumlari Kullananlar Saç dökülmesine iyi gelen Şampuanlar

Saç Dökülmesi için Şampuan Önerisi: L’occitane Aromakoloji Onarıcı Şampuan

Özellikle kuru yıpranmış saçların dökülmesine karşı oldukça etkili bir şampuan. Sadece dökülmeye karşı etkili olmakla kalmıyor, Saçları canlandırarak daha dolgun görünmesini sağlıyor ve parlaklaştırıyor. Ylang-ylang, tatlı portakal, lavanta, sardunya ve melek otu esansiyel bitkisel yağların karışımı ve amino asit içermesiyle saç dökülmesine karşı bitkisel şampuan özelliği gösteriyor. Saçların daha canlı ve dolgun görünmesini sağlayarak yıpranmış saç görünümünden kurtarıyor. Özellikle yaz aylarında, deniz, Havuz ve Güneşten dolayı yıpranan saçları onarma konusunda çok iyi bir şampuan. Saç uzatmayı düşünen ve dökülme olan herkesin kullanması, denemesi gereken bir şampuan. Bu özellikler sayesinde Öneriler kısmında kendine yer buluyor..

3. Saç Dökülmesi için Babe Şampuan Öneri

Babe’nin şampuanı ve diğer saç bakım ürünleri oldukça etkili ve istenilen sonucu veriyor. Hem saç dökülmesi hemde kepeklenme için Babe’nin şampuanlarını tercih edebilirsiniz. Özellikle mevsim geçişlerinde meydana gelen saç dökülmesi için Babe’nin şampuanını öneririz. Şampuanı, ıslak saçlarınıza masaj yaparak uyguluyorsunuz ve yaklaşık 5 dakika saçınızda kalması gerekiyor. Hafta da 2-3 defa kullanıp, diğer günlerde hafif bir günlük şampuanla kullanabilirsiniz. Böylelikle daha uzun süre gidecektir. Vitamin takviyesi için beslenme ile destekleyebilirsiniz.

4. Saç Dökülmesinde Etkili La Roche Posay Kerium Şampuan

Stresten Kaynaklı ve mevsimsel saç dökülmelerinde La Roche Posay Kerium şampuandan faydalanabilirsiniz. Elbette sadece şampuanla bunu engelleyemezsiniz. Stresten uzak kalmak ve bol sıvı tüketmek saç dökülmesine iyi gelecektir. Roche saç dökülmesine karşı birçok ürün çıkarıyor. Bu ürünlerini şampuanıyla birlikte kullanınca oldukça etkili ve iyi sonuç almanız mümkün. Dökülme Karşıtı ürün bitse bile şampuanını kullanmaya devam edin. Özellikle zayıf ve yıpranmış saçları onarma konusunda çok etkilidir. İnce saçlarınız varsa Kesinlikle Bu Şampuanı Öneririz.

5. Kerastese Bain Prevention Saç Dökülmesi için Şampuan

Özellikle yağlı ve zayıf saçlarınız varsa, bu şampuanı deneyebilirsiniz. Saç diplerini beslediği için sadece dökülmeye karşı etkili olmakla kalmıyor aynı zamanda saç güçlendirici etki de gösterdiğinden daha dolgun saçlara sahip oluyorsunuz. Kerastase Specifique Bain Prevention Saç Dökülme Önleyici ve Dengeleyici Şampuan ile birçok sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Daha önce kullanmadıysanız, kullanmanızı öneririz.

6.Radix Saç Dökülme Karşıtı Şampuan

İlk 3 kullanımda etkisini gösteren Radix şampuan, Kendi losyonu ile birlikte kullanıldığında saçları yumuşacık ve dolgun hale getiriyor. Saç diplerini beslediği içinde daha sağlıklı kıl köklerinin oluşmasını sağlıyor. Bu özellikleri sayesinde dökülmeyi engelliyor. Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız Radix Şampuanı ve losyonunu birlikte kullanmayı tavsiye ederiz.

7.Davines Naturaltech Energizing şampuan

Yoğun olmayan saç dökülmelerine karşı bu şampuanı kullanabilirsiniz. Dolgun ve kalın saç teli yapınız varsa, bu şampiyon işinizi görecektir. Dönemsel olarak değilde, sürekli kullanım için bu şampuanı size tavsiye ederiz. Kullanın ve sağlıklı, dökülmeyen saçlara sahip olun : )

Yukarıda yer alan Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuanlar, Kullananların yorumları doğrultusunda tavsiye edilmiş ve önerilmiştir. Herhangi bir ticari kaygıyla yazılmamıştır.
Sizde kullanıp faydasını gördüğünüz etkili ve iyi şampuan varsa yorum bölümünden bize yazın. Yazımıza ekleyip yazımızı güncelleyelim. Tecrübelerinizden herkes Faydalansın ve bu soruna çözüm Olsun…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir