Piloxing Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Zayıflamada Piloxing Akımı

Kendinize güvenmenizi , ince ve Sıkı bir vucuda sahip olmanızı sağlayacak, Güçlü kaslar ve bol kalori yaktıracak bir egzersiz/ Spor arayışındaysanız Piloxing tam Aradığınız Şey. Kendine Özel Tarzıyla ternd olan Piloxing, Avrupadan Sonra bizim ülkemizde de yapılmaya başlandı.

Günde 30 dk çalşılarak yaklaşık 1000 kalori yakılmasını sağlayan Piloxing, Zayıflamak isteyen kişiler için umut oldu.
Piloxing Kurucusu Viveca Jensen piloxing’i; Heykel görünümünde bir vucut, Sert ama esnek kaslar, Eğlenceli, kendine güveni arttıran, dans , egzersiz karışımı bir spor. Piloxing Yaparken Hem eğlenecek hemde zayıflayacaksınız.
Kendine Has müzikleri ,eldiven ve çorapları ile tüm dünyada trend olan piloxing, Amerika ve İngiltere’de Zumba’nın tahtına ortak oldugunu söyleyebiliriz.

PILOXING NEDİR?

Piloxing ile Hızlı Zayıflamak Mümkün
Piloxing ile Hızlı Zayıflamak Mümkün

PILOXING, pilates’de vucudu şekillendirmek için yapılan egzersizlerin, Boks Ringine çıkanlarda ki kuvveti ve dayanıklılığı, dans’daki eğlence ve duygusallığı karıştırarak yüksek enerjili bir interval çalışmaya dönüştüren ilk program olması nedeniyle dünya çapında hızla gelişen bir fitness akımıdır.
Maksimum kalori yakmak ve direncinizi artırmak için özel çorap ya da çıplak ayakla yüksek enerji aralığı içinde pilates, boks ve dansı iyi harmanlayarak özel müzik ritmi içinde yapılan bir egzersiz programıdır.
Piloxing özünde tüm katılımcıların güçlü ve kendi sağlık sorumluluğunu alarak benlik saygısını artırma ilkesi ile yola çıkmıştır.
Piloxing çalışma ve dinlenme süreleri arasındaki interval antrenman değişimi içermektedir. Dersten bir saat sonra kesinlikle kalori yaktığınızı hissettirecek kadar kardiyo, çekirdek, denge ve vücut geliştirme egzersizleri yapmış olursunuz. Piloxing sınıfında bir saatte 900 kalori yakabilirsiniz. Kalori yakmak ve çalışmayı maksimize etmek için Piloxing ağırlıklı eldiven, yükselen ve alçalan özel müzik ritmi emin bir şekilde kullanır. Piloxing’de çıplak ayak ya da özel Piloxing çorabı kişisel genel uygunluk ve performans düzeyini artırmak için eğitimin bir parçası olarak görülür.

Piloxing Nasıl Yapılır Video


Son zamanlarda Bir çok yerde karşımıza çıkan Piloxing Salonlarında Neler Yapılıyor ?
Piloxing , Klasik egzersizlerler birlikte, Dans ve Boks eğitiminin karıştırıldığı yüksek hızda ve oranda kalori yakılmasını sağlayarak, kolay ve hızlı kilo vermeyi kolaylaştıran bir spor türüdür.

 

piloxing nedir piloxing piloxing nasıl yapılır piloxing sporu pilox ilac piloxing dansı piloxing eldiveni piloxing ne demek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*