Öksürük Bitkisel tedavi

Öksürük bitkisel tedavisi,öksürük için bitkisel yöntemler,öksürük için bitkisel tedavi yolları.
Çoğunlukla, soğuk algınlığına bağlı olarak göğüs, boğaz ve akciğer bronşlarından kaynaklı olarak ortaya çıkar. Öksürük vücudun iltihapları ve yabancı cisimleri vucuttan atmak için gösterdiği tepkidir.
Öksürük 3 Çeşittir. Bunlar ; Kuru Öksürük, Balgamlı Öksürük ve Nöbet Şeklinde Gelen öksürük.

Öksürüğe iyi Gelen Bitkiler

Öksürük Bitkisel Çözüm
Öksürük Bitkisel Çözüm
* Balgamlı Öksürük için, meyan kökü ile kuru inciri bir miktar suda kaynatın. Kaynatılan suyu sıcak bir şekilde için. Ayrıca umacık otunun çay şeklinde içilmesi de öksürüğe iyi gelmektedir.

* Öksürük ve balgamı sökmek için gelincik bitkisini kurutup, çay gibi demleyerek içebilirsiniz. Bu hem boğazınızı yumuşatarak ağrıyı alır hemde balgamı söker.

* Zencefil kökü ve bal öksürük tedavisinde mükemmeldir. Özellikle zencefilin vucut ısısını yükseltmesi ve balın yumuşatma özelliği sayesinde öksürük derdinden kurtulacaksanız.

Limon ile Öksürük Bitkisel tedavisi

Limon, öksürük tedavisinde önemli bir yer tutar.
İki çay kaşığı kadar limon kabuğu rendeleyin, bir çay kaşığı kadar adaçayı ve yarım çay kaşığı kekiği karıştın. Hazırladığınız bu karışımı ;
15 dakika boyunca kaynar suda bekletin. Suyun sıcaklığı azalıp ılık bir duruma geldikten sonra 1-2 çay kaşığı kadar bal katarak için. Bunu uyguladıktan yaklaşık 3 gün sonra baya faydasını görürsünüz.
Balgam sökümü konusunda sıkıntı yaşıyorsanız Zencefil, anason ve çuha çiçeği çayı içerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle zencefil soğuk algınlığına bağlı öksürüklere de çok iyi geliyor.

Öksürük Evde Tedavi Yöntemleri

öksürüğe ne iyi gelir anne karnında bebek gelişimi resimleri meyan kökü ve kuru incir öksürük bitkisel tedavi limon balgamı söker mi balgamlı öksürüğe ne iyi gelir meyan kökü kuru incir meyan kökü ve incir meyankoku incir 8 haftalık bebek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*