Öksürüğe Ne iyi Gelir ? Evde Ne yapmalı ?

Kış aylarının gelmesiyle birlikte Öksürük yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Geceleri bizleri uyutmayan öksürük için hemen doktora başvurmak gerekmiyor. Bir süre öksürüğün takibinin yapılması, zaman içinde şiddetini yitirip yitirmediği kontrol edilmelidir. Öksürük zamanla azalıp şiddetini hafifletiyorsa ; Yüksek ateş, Öksürürken balgam veya balgamda kan görülmesi, nefes darlığı gibi belirtilerde görülmüyorsa basit semptomatik tedavilerle iyileşme sağlanabilir. Evde uygulayacağınız basit doğal ve bitkisel yöntemler öksürük rahatsızlığına iyi gelebilir. Dikkat etmeniz gereken Öksürüğün başka sebepleride olabilir. Bu yüzden 3-4 gün içinde geçmeyen öksürüklerde Doktora başvurmakta yarar vardır.

Öksürüğün sebepleri nelerdir? Öksürük Neden Olur ?

Öksürüğe Ne iyi Gelir, Öksürük Bitkisel tedavi, Öksürüğe iyi Gelen Bitkiler, Öksürük Doğal Çözüm, Öksürüğe Doğal Çözüm, Öksürük Evde TedaviÖksürük ; en çok rastlanılan nedeni viral enfeksiyonlardır. Yani virüslerin vucutta miktarının artmasından kaynaklanmaktadır. Ancak bazı durumlarda Öksürük önemli hastalıkların belirtiside olabilmektedir. Ses teli kanseri, bronş kanseri, kalp yetmezliği, astım ya da koah denilen ve çok sık rastlanılan bu akciğer hastalığının belirtisi olabilir. Bu rahatsızlıklarda meydana gelen öksürüklerin yanında başka belirtilerde beraberinde ortaya çıkar. Örneğin nefes darlığı, Geceleri tıkanma vb belirtiler…..

Öksürüğe Ne iyi Gelir, Evde Neler Yapabiliriz ?

ibrahim Saraçoğlu Öksürük Bitkisel Tedavi

Orta büyüklükte ki bir adet sarı soğanı 6 yada 8 parçaya bölün. 2 bardak su ekleyerek, kaynatın. Daha sonra ılımasını bekleyin ve için. Bu kürü her seferinde taze olarak hazırlamanız gerekiyor. Uzun süre bekletmemeye de özen gösterin.

Ahmet Maranki Öksürük Bitkisel Tedavi

* Meyan kökünü çiğ şekilde ağıza alıp çiğnemek öksürüğe iyi gelir..
* 1 Bardak Sütün içine 1 tatlı kaşığı kadar Bal ekleyerek karıştırın ve sıcak bir şekilde için. Bal boğazınızın yumuşamasını ve nemli kalmasını sağlayarak öksürüğü azaltır. Dilerseniz balın içine karabiber de ilave edebilirsiniz.

Öksürüğe Kesin Çözüm : Zencefil+ Bal

Malzemeler :
1 tatlı kaşığı kadar zencefil tozu
1 yemek kaşığı bal
yarım limon suyu
bir fincan sıcak su
Hazırlanışı :
Limonun suyunu sıkıp içine zencefil tozunu ekleyerek karıştırın. Daha sonra bunun içine Balı da ekleyin ve güzelce Karıştırın. Daha önce kaynattığımız 1 fincan suyu üzerine ilave edin ve için.
Kısa süre içerisinde Öksürüğün geçtiğini göreceksiniz. Zencefil aynı zamanlarda Hamile bayanlarda sabahları oluşan mide bulantılarını da keser. Safra taşı olan kişiler Zencefil Tüketmemelidir.

Karabiber+Bal ile Öksürük Tedavisi

1 çay kaşığı kadar Karabiber
1 tatlı kaşığı Bal
1 Fincan Kaynamış Su
Balı bir fincanın içinde karabiber ile karıştırın. Daha sonra kaynamış suyu üzerine ekleyerek karıştırın ve üstünü kapatın. Yaklaşık 5 Dk kadar bekleyin. ılımış Bal, karabiber karışımını için. Boğaz tahrişine neden olan öksürüğe ve Balgamlı olan öksürüğe çok iyi gelmektedir.

Isırgan otu Çayı

Isırgan otunun yapraklarını ve köklerini bir fincan suyla kaynatıp yumuşatın. Yaptığınız bu bitki çayını ılık olarak için. Kısa zamanda etkisini göreceksiniz.

Sizinde öksürük için daha önce hazırladığınız ve faydasını gördüğünüz doğal yöntemleri bizimle Paylaşarak, Sizden sonra ki Hastalara yardımcı olabilirsiniz.

 

öksürüğe kesin çözüm öksürük için ne yapmalı öksürüğe ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu öksürük için en kesin çözüm kuru öksürüğe ne iyi gelir oksuruge ne kuru öksürüğe ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu öksürüğe kesin çözümler öksürüğe ne iyi gelir evde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*