Oksijenli Su ile Saç rengini Açma

Oksijenli su adıyla halk arasında bilinen Hidrojen peroksit, Saça uygulandığında saç rengini açma ve sarartma özelliği göstermektedir. Oksijenli su ile saç rengini açmayı düşünen arkadaşlarımızın öncelikle doğal yollarla yani bitkisel yöntemlerle saç rengini açmalarını öneririz. Çünkü oksijenli su saçı yıpratabiliyor. Saç rengini Açmak için en çok tercih edilen yöntem papatya’dır.
Oksijenli su, bitkisel yöntemlere nazaran daha iyi bir sonuç verebilir. Ancak oksijenli suyu kullanırken mutlaka saç kremleri kullanın. Saçlarınızın bakımına bir kaç hafta özen gösterin.

Oksijenli su ile saç rengi açma

sac-rengini-acmak-icin-dogal-yontemlerOksijenli suyun içine aynı miktarda musluk suyu ekleyip, yoğunluğunu azaltın. Böylelikle hem saç rengini açmış olursunuz hemde saçlarının yıpranmasını biraz olsun azaltırsınız.
Oksijenli suyla saç rengini açmak için Hazırladıgınız bu suyu, bir sprey kutusunun içine koyun. Saçınızı bölüp bölüp kismi olarak bu suyu saçınıza sıkın. Sıkma işleminden hemen sonra fön makinesini sıcak bir şekilde saçınıza tutun. Şayet bunu yaz aylarında yapıyorsanız, güneşten de faydalanabilirsiniz. Oksijenli suyu saçınıza sıktıktan sonra yaklaşık 1 saat güneşte beklerseniz daha iyi bir etki yakalayabilirsiniz. Saçınıza oksijenli suyun yaklaşık 2 saat kadar kalması gerekir. 2 Saat sonra saçınızı şampuanla yıkayın ve saç kremi sürün.
oksijenli-suyla-sac-rengini-acmaOksijenli Su ile saç rengini açtığınızda saçlarınız çok kuruyacağından saç nemlendiricisi kullanmanız önerilir. ilk kullanımda istediğiniz tonu yakalayamadıysanız, 3 gün ara ile bu şekilde uygulayarak saç rengini istediğiniz derece de açabilirsiniz.
Saç renginiz çok koyu ise, oksijenli su kullanımı sonrası dalgalı olabilir. Bu yüzden Koyu saçı olanların bir kaç defa uygulamasında yarar vardır.

Oksijenli Su ile Saç Açarken Dikkat edilmesi Gerekenler

oksijenli-suyla-sac-rengi-nasil-acilirSaç renginiz koyu ise, oksijenli su ile daha kolay rengi açılmaktadır. Şayet kahverengi ve benzeri renkte saçınız varsa, bunu uygulamadan önce iyi düşünün.
Saçlarınızın yıpranmaması için, iyi bir şekilde nemlendirdiğinizden emin olun.
Oksijenli su ile saç rengini açarken, Başka bölgelere sıçratmamaya dikkat edin. İz ve lekelere neden olabilirsiniz.
Cildinizde dökülme veya kızarıklık meydana gelirse bol su ile yıkayın ve bir daha Oksijenli su ile bu işlemi yapmayınız.
Amacınız, Saç uçlarını açmaksa oksijenli su yerine başka alternatiflere yönelmenizi öneririz.
Az miktarda oksijenli su ilave edilerek hazırlanan Papatya suyu daha iyi sonuç vermektedir.
Saçınız boyalı ise oksijen suyu kullanmamalısınız.
Oksijenli su ile rengi açılan saçlar, doğal görünümünü kaybeder. Bunu bilerek saçınıza uygulayınız.
Yoğun şekilde saç diplerine temas etmesi, kafa derisinde yaralara neden olabilir. Bu yüzden saç derisinden uzak tutmaya çalışın.

Oksijenli Su dışında, Hangi doğal yöntemlerle saç renginizi açacağınız öğrenmek için, Yorum Kısmından bize yazın. Size mutlaka dönüş yapılacaktır.

 

karın agrısın oksijenli su ile saç açma oksijenli su saç açma cocuklarda dis agrisi n oksijen ile saç rengi gül hastalığı doğal saç sarartma oksijenli su cok ishal nasil gecer 4aylik

2 Replies to “Oksijenli Su ile Saç rengini Açma

  1. Bende bu haz saç uçlarımı açmak istiyorum ama annem oksijenli su ile açarsan o saçtan hayır gelmez dedi bende ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*