Mide Yanmasına Ne iyi Gelir ?

Mide Yanması

Mide Yanması ; tükettiğimiz besinlerin mide içinde içinde hazmedilmemesinden dolayı mide asitinin normalden fazla salgılanmasından kaynaklanmaktadır. Gastrit olarak adlandırılan bu durum mide de asit yoğunluğunun artmasından kaynaklanmaktadır . Hazımsızlık ve mide yanması bazı önemli hastalıkların belirtisi olduğu için mutlaka doktor tedavisi gerekmektedir.

Mide yanması Tedavisi

Mide Yanması için farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Temel tedavi ilaç kullanımı ile yapılmaktadır. Mide Yanması için Gaviscon Tablet/şurup , Rennie Tablet/Şurup, Talcid tablet/şurup gibi ilaçlar hizlı birşekilde yanmanın durdurulması için kullanılan ilaçlardır. Bu ilaçların temel amacı mide asidi salgısını durdurmaktır. Bu ilaçlar tam anlamıyla mide yanmasını tedavi etmez. Bu ilaçlarla beraber Lansoprazol ve pantoprazol Grubu gibi ilaçlarla tedavi edilmektedir. Bu ilaçlar yemekten yaklaşık 1 saat önce kullanılmaktadır . Bu ilaçlar doktor tavsiyesi ve kontrolunde kullanılması gerektiği için kendi başınıza kesinlikle kullanmayın.
Mide Yanması yaşayan kişiler Süt ve süt ürünleri içmeleri halinde geçici olarak mide yanmasını azaltabilirler. Ancak bu uygulamalar sadece kısa süreliğine mide yanmasını azaltır. Özelllikle geceleri yoğunlaşan mide yanmasını engellemek için Yukarıda yazdığımız ilaçları ve pastilleri Bir doktor kontrolunde kullanabilirsiniz. Öenmli bir rahatsızlığınız olmadığı sürece bu ilaçlarla çok kolay tedavi edilebilmektedir.
Mide Yanması için Ayrıca ;

Lahana

Lahanayı ince ince doğrayıp çiğ olarak doğrayıp salatasını yapın. Meyve sıkma makinesinde lahananın suyunu sıkınız, aynı oranda da kırmızı bir elmanın suyunu sıkın. Bunları karıştırın ve için. Gastrit ve ülsere çok iyi gelmektedir.

Karnabahar

Ülser ilaçlarının ham maddesi olarak kullanılan gefarnato, karnabaharın içerisinde bulunmaktadır. Haşlanmış karnabahar yenilirse midedeki asidi en aza indirir ve olası asit oluşumlarına karşı koruma sağlar.

Patates

Kızarmamış çiğ patatesin suyunu meyve sıkacağında sıkarak havuç suyu, kereviz suyu veya bunlar yok ise normal su ile karıştırarak için.

 

mide yanmasına ne iyi gelir karnıbahar mideye iyi gelirmi karnibahar ulsere iyi gelirmi mide asidi icin pastil mide yanması surup mide pastilleri mide asitine iyi gelen pastiler gaviscon şurup mide yanmasına iyi gelirmi gaviscon şurup gastirite iyi gelir mi gastrite iyi gelen ilac surup

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*