17 Nisan 2020

Mide Kanseri Nedir ? belirtileri Nelerdir ?

Mide Kanseri Midenin içinde bir kitle oluşmasıdır. Eğer bu kitle kötü huyluysa Mide Kanseri olarak adlandırılır. En sık görülen Kanser türleri arasın da ikinci Kanserdir.

Mide Kanserinin Belirtileri Nelerdir ?
Mide Kanserinin Belirtileri Gasrit veya ülser gibi diğer hastalıklarla benzer Belirtileri gösterir. Bu yüzden Mide Kanserinin Teşhisi gecikebilmektedir.

  • Yemeklerden Sonra şişkinlik
  • Hazımsızlık
  • Mide de Ağrı olması
  • Kusma da Kan görülmesi
  • Boyunun Sol tarafında Şişkinlik oluşması
  • Dışkının renginde Siyah-Katran Renginde olması

Mide Kanseri Tedavi Süreci

mide-kanseri-belirtileri-mide-kanseri-tedavisi

Mide kanseri, alanında uzman birçok doktorun bir arada yürüttüğü bir takım çalışmasıdır. Bu takımda medikal alanında görev yapan onkologlar, gastroenterologlar, cerrahlar ve radyasyon onkologları bulunmaktadır. Mide kanserinde tedavi, tümörün oluştuğu bölge ve büyüklüğü, hastalığın hangi evrede teşhis edildiğiyle alakalı olarak planlanır. Mide kanserinin tedavisi cerrahi, kemoterapi veya radyoterapiden oluşur.

Cerrahi işlem ile yapılan tam doku temizliğinden donra en az 5 yıl yaşama olasılığı yaklaşık %25’dir. Mide kanserinde yaşam süresini belirleyen en önemli faktör uzak organ tutulumu veya karın içi yayılımdır. Bu bulgular var ise beklenen yaşam süresi 6-12 ay dolaylarındadır. Erken tespit ve tedavi edilmiş hastalarda ise 5 yıllık yaşam %95’in üzerinde olabilmektedir.

Mide Kanseri ve Belirtileri Video

mide kanseri belirtileri nelerdir video mide kanseri belirtileri nelerdir iyi huylu midede kitle mide ca nedir mide kanseri belirtileri mide kanseri kitle mide tarafinda kitle midede iyi huylu kitle migdede kitle nasil gecer

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir