21 Nisan 2020

Metabolizma Nasıl Hızlandırılır Ne yapmalı ?

Metabolizma hızı kişinin vücudundaki kaslarla doğru orantılıdır. Vücudunuz ne kadar kaslıysa metabolizmanız da o kadar hızlı olur.

Metabolizmayı Hızlandırma Açısından Erkekler şanslı.

Erkek bireylerin kas yapısı bayanlara oranla daha çok olduğundan dolayı erkeklerin metabolizma hızı daha fazladır ve daha hızlı kalori yakabilirler.

Bayanlarda genel olarak metabolizma hızı 1200-1600 kalori arasında değişmektedir.. Erkeklerde ise metabolizma hızı yaklaşık 1400-2400 kalori değişmektedir.

metabolizma-hizlandirmak-icin ne yapmali, metabolizma nasıl hızlanır

Metabolizmayı hızlandırmak için Neler yapabiliriz.

  • Düzenli olarak egzersiz yapmak ve dengeli bir şekilde beslenmek.ve Bu uygulamaları alışkanlık haline getirip yaşam tarzınızı oluşturun.
  • Her gün mutlaka kahvaltı yapın. Kahvaltı yapılmazsa metabolizma hızı da yavaşlar. Unutmayın vucudumuz besinleri öğütürken de enerji harcar. Kahvaltı Vucudumuz için bir ısınma turudur..
  • Proteinli besinlerle beslenmeye özen gösterin. Özellikle süt ve süt ürünleri diyet listeniz de mutlaka yer almalıdır.. Bu, kilo verme hızını 10 katına cıkarır.
  • Gün için Hareketli olmaya özen gösterin.Ne kadar çok hareket ederseniz o kadar çok kalori yakar ve hızlı zayıflarsınız.
  • Yemeklerden sonra Sporu alışkanlık haline getirin.
  • Kafein içeren içecekler tüketin. Kafein adrenalin salgılar ve bu da metabolizmanızı hızlandırır.
  • Kafeinli içeceklerin yerine Yeşil çayları da tercih edebilirsiniz. (Daha sağlıklıdır). Yeşil Çay kalp basıncını yukseltmeden metabolizmayı hızlandırmaktadır.
  • Eğer 30 yaş ve üzerindeyseniz eforlu spor yapmanızda fayda vardır.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkisel Kür VİDEO

Metabolizma hızlandırmanın birçok yöntemi bulunmakta. Bitkisel çaylar, bitkisel kürler ve daha bir çok yöntemi bulunan bu durum için, evde hazırlayabileceğiniz basit bir kür ile metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

metobolizmayi hizlandiran caylar metobolizma nasıl hızlandırılır Kilo almadan metobolizma nasıl hızlandırılır kuru uzum metobolizmayi hizlandirirmi metobolizma hızlandırılabilirmi metobolizma hızlandırma metobolizmayi hizlandiran

Benzer Yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir