Menepoz Nedir ?

Menepoz Kısaca adetlerin sona ermesi demektir. Menepoz Tanısı geriye doğru olarak konur. Eger Kadın 1 sene boyunca adet olmamışsa menepoza girilmiş denilebilir. Menopoz’un kelime anlamı Son görülen adet demektir. Yani Adetin görüldüğü son döneme menepoz dönemi daha sonraki döneme ise menepoz sonrası dönem demektir. Menepoz yaş ortalaması ortalama olarak 50 civarındadır. Bu durum ülkelere göre değişmektedir. Türkiyede normal menepoz yaşı 47 olarak kabul edilmektedir. Aynı şekilde doğu ülkelerde avrupa ülkelerinde 50 yaş olarak kabul edilmektedir. Ancak Bu siz 47 yaşına geldiğiniz zaman menepoza gireceksiniz anlamı taşımaz. Bu durum Birazda Kişinin Fiziksel yapısına Bağlı olarak gerçekleşir.

Menepoza girmek demek Yumurtalıkalrın artık çalışmayacagı yani iflas ettiği anlamına gelir. Her Kadın Bir zamandan Sonra Menepoz’ girere. Tamamen doğal bir olaydır.

Menepoz Nedir ile ilgili Video. Op.Dr Ufuk Bişak

sagliklibirey com türkiyede menapoz yaşı Menepoz ne demek menepöz menepoz ne demek kısa türkiyede menepoz yaş ortalaması menepoz nedir kısaca menepozda herhangi ilaç verilirmi menepoznedir menopozda coraspin kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*