Melisa Çayı Faydaları

Son dönemlerde trend haline gelen Alternatif tıp bir çok rahatsızlığa Şifa oluyor. Melisa çayı da bu yararlı bitkisel çaylardan biri olarak yerini alıyor.

Melisa Çayı Genel Olarak ;
1. Sindirim Sistemi Rahatsızlıklarını Giderir
2. Kalp ve Mide spazmlarına iyi gelir
3. Sinir sistemi üzerine etki ederek Rahatlatır ve gevşetir
4. Zeka arttırıcı ve mide ülserine iyi gelir
5. Kaynatılıp suyu vucuda sürüldüğünde Ter kokusunu önlüyor
6. Yapraklar yatıştırıcı etkiye sahiptir
7. Hafızayı güçlendirir. Baş dönmesi ve kulak çınlaması gibi şikayetleri keser. Hazımsızlık, baş ağrısı ve migrende de faydalıdır.

8. Huzursuzluk ve sıkıntıları giderir.
Melissa Çayının faydaları arasında sinirsel bozukluğa bağlı Çarpıntılarda, Buhran ve bunalım dönemlerinde rahatlatarak kişinin kendini mutlu hissetmesini sağladığı bilinmektedir.

Melisa çayı neye iyi gelir

Melisa Çayı Yararları
Melisa Çayı Yararları

Melisa çayı, Sakinleştirici, Anti-oksidan, yenileyici ve vucudun direncini artırmasının yanında, Antiseptik özelliği sayesinde iltihabi hastalıklara da iyi gelen Melisa çayı ile ilgili : “Yapılan araştırmalar, Melissa bitkisinin 20. asrın hastalığı olan stres ve kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılabileceğini göstermiştir. Ayrıca rahim ve sindirim sistemlerini hastalıklara karşı korur. Vücudu kuvvetlendirerek bitkinlik ve halsizlikleri giderir. Spazm çözücüdür. Ruhsal ve fiziksel sakinleştiricidir. Hazmı kolaylaştırır. Karın-mide ağrısı ve ishalin tedavisine yardımcı olur. Bağırsak gazlarını giderir. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korur.”
Sinirsel rahatlık sağladığı için kalp rahatsızlıklarına da iyi gelen Melissa çayı yaprakları, güzel kokmasından dolayı kozmetik ürünlerde de bu özelliğinden faydalanmaktadır. Özellikle saç ve cilt bakım ürünlerinde kullanılan melisa çayı, yağlı ciltler için temizleme maskelerinde, yaşlanmış ve yıpranmış ciltler için yenileyici kremlerde ve hassas cilt losyonlarında, saçlar ise şampuan ve sabunlarda kullanılmaktadır…

Melisa çayının Cilde faydaları

Cildin parlak, kırışıksız ve duru olması herkesin arzusudur. Melissa bitkisi bu konuda yararlanabileceğiniz harika bir bitkidir… Gerçekten de Melissa bitkisinin yaprakları ve tomurcukları, içerdikleri madensel tuzlar ve yağlar sayesinde cildi tazeler, yaşlanmasını geciktirir ve ince kırışıklıkları giderir.

 

melisa çayının faydaları Melisa çayı melisa çayı faydaları melisa çayı neye iyi gelir MELİSA ÇAYI NE İŞE YARAR melisa ay melisa ay faydalar melisa çayı nelere iyi gelir melisa çayının yararları melisa çayın faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*