Maydonoz Suyu Zayıflatır mı ?

Maydanoz Suyu Kürü zayıflamak isteyenlere tıpkı bir müjdeli haber gibi geldi. Fazla kilolarından şikayetçi olup zayıflamak isteyen milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren bu yazımızda Maydanoz Suyunun zayıflama üzerinde ki etkiseni ele alıyoruz.

Maydanoz Suyu Zayıflatırmı ?

Maydanoz Suyu Kürü ile Zayıflama
Maydanoz Suyu Kürü ile Zayıflama

Maydonoz Saplarının zayıflatıp zayıflatmadığı konusunda görüş ayrılıkları bulunmakta. Ancak bitki bilimci Prof. Dr. ibrahim saraçoğlu bu tartışmalara Şöyle bir açıklık getiriyor.
Maydonoz suyu tek başına zayıflamak için yeterli değildir. Ama diüretik olduğu için , maydonoz zayıflamaya yardımcı olur. Vücutta fazla bulunan suyu atar ve ödem oluşmasını engeller. Maydonoz suyu ile zayıflamak isteyenler, bunun içine limon da katmalıdır. 15 gün boyunca kullanılacak olan Maydonoz suyu Kürü ile, ancak 1-2 kilo verilebilir..
Prof. Dr. ibrahim Saraçoğlu’nun bu sözlerinden şunu çıkarabiliriz. Maydonuz suyu daha çok idrar söktürücü olarak kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde vucutta bulunan fazla suyu atmanızda size yardımcı olur
İçine limon suyu katmanız gerekiyor. İşte İbrahim Saraçoğlu’nun zayıflama için maydanoz-limon kürü tarifi:

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Suyu Kürü

Malzemeler:
16 sap maydanoz (köy maydanozu)
2 yemek kaşığı yeni taze sıkılmış limon suyu
Yarım su bardağı klorsuz taze su
Yapılışı: Bütün malzemeleri karıştırıp, mutfak robotunda 1 dakika çekin. Her sabah yarım bardak bu kürden için. 15 gün ara vermeden tekrarlayın. Sonrasında 7 gün ara verin ve tekrar 15 gün uygulayın.
Bir ayda 4 kiloya kadar verebilirsiniz. Unutmayın, 15 günden uzun süreli kullanılmaması gerekir.

 

maydanoz suyu zayıflatırmı maydanoz suyu ile zayıflama Maydonoz suyu zayiflatirmi maydonoz zayıflatırmı maydanoz zayıflatırmı maydanoz suyu zayıflatır mı maydonoz suyu zayıflatır mı maydanoz zayıflatır mı maydanoz suyu zayıflatırmı yorumlar anne karnında bebeğin gelişimi

9 Replies to “Maydonoz Suyu Zayıflatır mı ?

  1. merhaba hocam. maydonoz suyunu blendırden gecırmek yerine kaynatarak yapmamız işe yaramaz mı

  2. Merhaba hocam maydonozu mutfak robotounda geçirmek yerine kaynatrak yapmamız faydalı olmaz mı

    1. Merhaba Hatice Hanım. genel olarak Kilo problemi ile ilgili bir çok yazı sitemizde mevcut. Özellikle yapılan yorumlar ve bu yorumlara verilen cevapları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
      Sitemizde Beslenme/Diyet Kategorisine bakarak, Zayıflama ile ilgili yazılarımızı listeleyebilirsiniz.

    1. Mutlaka bol bol sıvı tüketin. ve ishalin rengi yeşil veya koyu ise mutlaka doktora muayene olun. Bağırsak enfeksiyonu geçiriyor olabilirsiniz. Geçmiş olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*