Lazerle Leke Tedavisi ve Fiyatları

Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan cilt lekeleri, bazı durumlarla ilaç kullanarak tedavi edilememektedir. Böyle problemi olan kişilerin imdadına teknoloji yetişiyor. Şayet sizinde cildinizde kalıcı lekeler var ise, lazer ile bu lekelerden kurtulabilirsiniz.
Lazerle ile yok edebilen lekelerin başlıcaları ; güneşten dolayı oluşan lekeler, çiller, yaşlılığa bağlı oluşan cilt lekeleri,Pigment bozukluğundan dolayı oluşan benler ve et benleri , doğum Sonrası cildde oluşan lekeler ve diğer bir çok leke çeşidinde lazer tedavisinden faydalanılmaktadır..

Lazer ile Lekeler Kaç Seansta Geçer ?

lazer-leke-tedavisi-lekelere-kesin-cozumLazerle leke tedavisinde seans sayısı, cildinizde lekenin bulunduğu alanın genişliği, lekenin deri içinde ki derinliği ve cilt tipinize bağlı olarak değişmektedir. Örneğin cildin en üst tabakasında oluşmuş çiller, tek seansta temizlenebilir ancak deri altında oluşmuş çillerde bu sayı 4-5 seansa kadar çıkabilmektedir. Doğum lekeleri gibi, özel sebeplere bağlı oluşmuş lekeler genellikle 10 seanstan daha fazla sürmektedir. Gördüğünüz gibi lekenin cinsine ve derinliğine bağlı olarak Lazerle leke tedavisi seanslarında farklılıklar meydana gelebiliyor..
Lazerle leke tedavisi, önemli bir tedavi yöntemi olduğu için mutlaka bir dermatolog kontrolünde yapılmalıdır. Lazerle Leke tedavisinde kullanılan bir çok lazer çeşidi bulunmaktadır. Sizin için en uygun olan lazer türü, doktorunuzla yapacağınız konuşma sonrasında ve cilt tipinize uygun olarak seçilecektir.

Lazerle Leke Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

lazerle-leke-tedavisi-fiyatlariLazerle leke tedavisi hassas oldukları için bu alanda uzmanlaşmaış kişiler tarafından dermatolog kontrolünde yapılmaladır. Özellikle koyu renkli kişilerde Lazere bağlı yeni lekeler oluşabileceği için daha dikkatli olunmalıdır ( Koyu renkli cilde sahip olanlarda emilim daha fazladır). Lazer seçimi cilt tipine ve rengine uygun seçilmeli ve cilt tahriş edilmemelidir. Deri yüzeyine yakın kılcal damarları olan kişilerde hassasiyet çok önemlidir. Bu yüzden dikaktlice lazer tedavisi uygulanmalıdır. Aksi halde, cilt lekeleri açık olsa bile reaksiyonel leke oluşumu meydana gelebilir.

Lazerle Leke Tedavisinde Kullanılan Lazer Türleri

Q–Switched Nd: YAG Lazerler: Q –switched Nd: YAG lazer 1064 nm dalga boyundadır. Q-switched lazerler nanosaniye gibi kısa bir sürede atış yapan lazerlerdir. Çok kısa sürede atış yapan lazerler renk maddesini patlatarak etkili olurlar. Bu kadar kısa sürede atış yapıldığı zaman sadece renk maddesi zarar görmekte, çevre dokudaki hücrelerde etkilenme olmamaktadır. Böylece ciltte hasar olmadan ve cilt zarar görmeden tedavi sağlanabilmektedir. Bu tür lazerler aynı zamanda cilt yenilemesi yapma özelliğine sahiptirler. Peeling, cilt yenileme yöntemleri (PRP, mezolift ) gibi yöntemler ile birlikte kullanılarak etkinlikleri artırılabilir. 1-3 hafta aralıklarla yapılabilir en az 6 seans önerilir. İşlem sonrası ciltte hafif bir pembelik olur yarım gün içinde geriler.

Karbon Peeling: Q-switched Nd:YAG lazer uygulanmadan 15-20 dk. önce lekeli bölgelere siyah renkli karbon solüsyonu sürülür. Karbon maddesi ciltteki yağ kanalları tarafından emilir. Renk duyarlılığı düşük olan Nd:YAG lazerin etkinliği, karbon sayesinde deri üstüne ve altına renk maddesi yerleştirildiği için artmaktadır. Aynı zamanda lazer cildi tararken karbon partikülleri peeling etkisi yapmaktadır. Karbon peeling 1-3 hafta aralıklarla yapılabilir. Diğer tedavilerle kombine edilebilir. En az 6 seans önerilir.

KTP lazer: Renk maddesini en iyi yakalayan lazerdir. Ancak cildin alt dokularına inemez. Bu yüzden yüzeysel lekelerde başarılı olabilir. Derin lekelerde çok sayıda seans gerektirebilir.

IPL: Işık sistemi olan IPL tedavileri leke tedavilerinde kullanılmaktadır. Leke tedavisinde başarıyla kullanılan IPL sistemleri lazer tedavilerine göre daha fazla seans gerektirir.

Fraksiyonel Lazerler: Cildi yenileyen fraksiyonel lazerler leke tedavisinde kullanılmaktadır. Değişik oranlarda tedavi başarısından bahsedilmekle birlikte reaksiyonel lekelenmeyi arttırma olasılıkları yüksek olabilir. Bu nedenle hassas, kızarık ve koyu tenli ciltlerde leke tedavilerinde fraksiyonel lazer tedavisinden kaçınılmalıdır.

Leke tedavisi Fiyatları

Leke tedavisi fiyatları kullanılan lazer ve sans sayısına göre farklılıklar gösterebilir. Peeling yöntemiyle leke tedavisi, lazerle leke tedavisi, cilt yenileme yöntemleri ve kullanılan kremlere göre fiyat artıp azalabilir. Leke tedavisi fiyatlarında en önemli etken, lekenin türüne ve bölgenin genişliğine bağlıdır. Ancak gene olarak fiyatlar 400-2000 lira arasında değişmektedir. Tabi bu fiyatlarda gittiğiniz kuruma göre artıp azalabilmektedir.

 

lazerle leke tedavisi fiyatları cilt lekeleri için lazer tedavisi fiyatları lazer leke tedavisi fiyatları lazerle leke tedavisi yaptıranların yorumları leke tedavisinde en iyi yöntem leke tedavisi fiyatları lazerle leke sildirme fiyatları doğum lekesi sildirme fiyatları güneş lekeleri lazer tedavisi fiyatları lazerle cilt lekeleri tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*