20 Nisan 2020

Lazer Epilasyon işlemi Nedir ?

Normal olarak “Light Amlification by Stimulated Emmition of Radiation” olan Lazer epilasyon, ışınların bir dalga boyunda düz bir şekilde iletilmesidir. Lazer epilasyon, bu ışın dalgaları ile ciltte istenmeyen kılların köklerinin yakılması işlemidir.. Lazer epilasyon sırasında gönderilen bu ısı ışınları, kıl kökünde ki melanin pigmenti tarafından emilir ve burada ısı enerjisi oluşturur. Kıl kökündeki bu ısınma ortalama 60 dereceye kadar ulaşır ve kıl kökünü yakarak tahrip eder, tüyün yapısı bozulur ve bir daha büyüyemez.

lazer-epilasyon-nedir-nasil-yapilir

Tüyler deri üzerinde Bulunan kıl gövdesi ve deri altında bulunan kıl kökü olmak üzere iki kısımdan oluşur. Kıl kökü, cildin bir kaç mm altında bulunmaktadır. Kan ve sinirlerle desteklenen bu bölüm tüyü canlı tutan ve uzamasını sağlayan merkezdir. Lazer epilasyon ile kıllanmaya sebep olan bu kıl kökleri yakılarak yok edilir.
Her kıl kökünün, meydana gelmesinden başlayarak sıraysıyla büyüme, dinlenme ve dökülme evrelerinden oluşarak deriden düşer (Kıl Dökülmesi ). Kıl oluşumu etapları, lazer epilasyon başarısını dogrudan etkiler. Çünküsadece anajen yani aktif olarak uzama evresinde uygulanan lazer epilasyon kıl kökünü yakarak kalıcı epilasyon sağlamaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir