Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyonda Kullanılan cihazlar dalga boylarına göre sınıflandırılmaktadır. Dünyada yaklaşık 40 yıldan beri uygulanan lazer, gün geçtikçe hızlı ve güvenli bir şekilde geliştirilmiştir. Lazer epilasyon cihazları 4 grupa ayrıştırılabilir:

1.Diod lazer (810 nm)
2.Alexandrite lazer (755 nm)
3.Nd-Yag lazer (1064 nm)
4.Ruby lazer (694 nm)
Bir de Intense Pulse Light (IPL) teknolojisi ile çalışan cihazlar vardır ancak bunlar lazer değildir.

Lazer epilasyonun sonucu uygulanan hastanın kıl yapısı, kıl kalınlığı ve cilt rengi ile doğrudan bağlantılı olduğu için tek bir lazer cihazı herkes için kullanılamaz. Her lazerin dalga boyuna göre farklı sonuçlar alınabilmektedir.

Alexandrite Lazer:

Açık renkte bir cilde ve siyah bir kıla sahip olan hasta için en uygun Lazerdir.Alexandrite Lazerin ışınına karşı bu tür ciltlerin emilimi çok iyidir ve çok iyi sonuçlar yaratmaktadır.Dünya çapında ve ülkemizde en çok tercih edilen Lazer Türüdür. Soğutma sistemi sayesinde Lazer epilasyon uygulaması yapılırken hissedilen acı çok azdır ve uygulama süresi çok kısadır. Hastayı rahatsız etmeyen ve memnuniyetini en fazla alan lazerdir. Ancak esmer yani koyu ciltlerde ciltlerde kullanılması tehlikeli sonuçlar yaratabilir.

Diod Lazer

[adsense]
Bu Lazerde kıl kökünün ışın emilimi Alexandrite lazer ‘e oranla daha azdır, bundan dolayı sadece açık renkli tenlere değil koyu veya bronz tenlere de uygulanabileceğinden daha fazla bir kitleye hitap etmektedir. Aynı anda diod lazerle öteki cihazlar ile epilasyon yapılamayan ince ve açık renkli tüylere de uygulama yapılabilmektedir. Diod Lazer ‘de bulunan soğutma sistemi ile epilasyon sırasında duyulan acı en aza indirilmektedir. Deride yanık yapma veya iz yapma olasılığı çok düşüktür. Yaz aylarında da güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Nd-Yag Lazer:

Dalga boyları arasında kıl kökünün en az emdiği ışın olup çok koyu tenlilere bile kolaylıkla uygulama yapılır. Nd-yağ Lazer ile hemoglobin emilimi olduğundan normal olarak damar tedavilerinde kullanılmaktadır. Sogutma sistemi olmadıgından uygulama yaparken agrı hissedilmektedir.

Ruby Lazer:

Kıl kökü tarafından en çok emilen dalga boyudur. Ancak bu denli çok emilebilmesi ciltte lekelenmelere,veya beneklenmeye sebep olma gibi dezavantajları vardır. Bundan dolayı artık pek tercih edilmemektedir. Bu yöntemle kıl kökü yok olmaz, sadece oldugundan daha ince bir hale gelir . Bu yüzden kalıcı bir epilasyon değildir. Çok beyaz tenli ciltlere uygulanabilir.

diode lazer mi alexandrite mi diyot lazer mi alexandrite mı lazer epilasyon cihazları diod lazer mi alexandrite mi diode lazer mi alexandrite mi iyi alexandrite mi diode mi diod mu alexandrite mı lazer epilasyon alexandrite mı diod mu alexandrite mi diode mu alexandrite lazer mi diode lazer mi

One Reply to “Lazer Epilasyon Cihazları”

  1. Merhaba,c59eu an gitmic59f olduc49fum lazer epilasyon meezrkini dec49fic59ftirmeyi dc3bcc59fc3bcnc3bcyorum. Tc3bcm kol, tc3bcm bacak, koltuk altc4b1, genital bc3b6lge, bikini bc3b6lgesi, karc4b1n bc3b6lgesi olarak bir kac3a7 seans uygulamaya girdim ilave olarak bc4b1yc4b1k, kac59f c3bcstc3bc ve kac59f ortasc4b1 olmak c3bczere lazer epilasyon hizmeti ile basen, baldc4b1r, kol ve kalc3a7a olmak c3bczere kavitasyon hizmetide almak istiyorum. Aync4b1 zamanda bir yakc4b1nc4b1m daha benimle birlikte genital bc3b6lge ve koltuk altc4b1 ic3a7in lazer epilasyona bac59flamak istiyor.Bu hizmetlerinizle ilgili kampanyalc4b1 fiyatlarc4b1nc4b1z var ise bunlarc4b1, c4b0c59f Bankasc4b1 mensuplarc4b1na yada bankacc4b1lara bir indiriminiz varsa fiyatlar ile ilgili bilgi vermenizi rica ederim.Saygc4b1larc4b1mla,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*