Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon ile ilgili Merak Ettiğiniz Herşeyi Aşagıda Bulabilirsiniz.
İstenmeyen kıllardan kurtulmak için son zamanlarda Lazer Teknolojisi tercih edilmektedir.. Bundan dolayı alexandrite lazer , diode lazer, ve Nd-YAG lazer ve IPL lazerleri kullanılmaktadır. Aşağıda Son zamanlarda en çok kullanılan ve tercih edilen Epilasyonda kullanılan Lazerlerle ilgili Bilgi verilmektedir..
Lazer ve ışık Cihazları nasıl Etki etmektedir ?
Lazer ve ışınlı cihazlar kıl köküne etki etmektedir. Burada gaye, kıl köküne ısı verip kıl kökünde kalıcı hasar-bozulmaya sebep olup kıl kökünün çalışmasına son vermektir. Bu işlemi yaparken de kıl kökü etrafında bulunan dokuya hiç bir zarar vermemektir. Lazer Teknolojisi derinin altından bulunan kıl köküne dalgalar verilerek bu dalgaların burada yani kıl kökünde ısıya dönüşmesini sağlamaktadır. Burada kıl kökünde bulunan pigmentler bu ısıyı emer . Emilen bu ısı kıl kökünde hasara neden olurken etrafında kı dokuların da zarar gosrmesını engeller.Bu ısı Karşısında tahrip olan kıl kökü görevini yerine getiremez ve o bölgede ki kıllar tamamen yok olur.
Lazer Epilasyon uygulaması sonucunda Yakılan kılların bazıları hemen dökülerken bazıları birkaç güne yayılabilir.Eger kıl kökü zarar görmüşse o kıl mutlaka bir gün dökülür. Bu Lazer teknolojisi sayesinde kıl köklerine tek tek ısı vermek yerine ortaya verilen ısıyı kıl kökleri kendileri emerek uygulamada kolaylık sağlamaktadır.Bu özelliği sayesinde geniş bölgelerde bile Hızlı sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Yeni teknoloji ile gelen Lazerlere eklenen soğutma sistemi sayesinde uygulama sırasında anestezi gerektirmeden agrısız bir şekilde lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Meme uçları, Dudaklar, ve Bikini bölgeleri gibi hassas bölgelere dahi kolaylıkla lazerli epilasyon yapılabilir. Lazer epilasyon istenmeyen tüylere karşı hızlı, uygulaması kolay ve kesin sonuç veren bir yöntemdir.

Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar Nelerdir ?

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

● IPL
● Alexandrite Lazer
● Diode Lazer
● Long pulsed ND YAG Lazer

Vücudun Hangi bölgelerinde Nasıl Bir tedavi izlenir.?

Vucudumuzun her yerinde Lazerleri kullanıbiliriz. Bayanlar tarafından en çok üst dudaklar, çene, bacaklar,biikini bölgeleler, kol, bacak ve koltukaltı bölgelerinde uygulanmaktadır. Erkekler ise Lazer epilasyonu daha cok sırt, omuz, yanak ve koltuk altına yaptırmaktadır.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir ?

Lazer Epilasyon ile kılllardan kolay hızlı ve acısız bir şekilde kurtulabiliriz..
Lazer epilasyon Vucuttaki Her bölgeye uygulanabilir. Traş olmak, tüy dökücü kremler,Ağda ve benzeri uygulamalar yüzelsel olarak kılları aldıkları için kısa bir süre sonrasında bu bölgelerde tekrar kıllanmalar olmaktadır. Ancak Lazer epilasyon ise kıl kökleri tahrip oldugu için o bölgede yeni bir kıl kökü oluşmadıgı surece kıllanma olmaz.

Lazer epilasyonun üstünlüğü nedir?

Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Epilasyon Öncesi ve Sonrası

 

İğneli epilasyonlarda kıl köklerine elektrik akımı verilerekkıl kökünün tahrip sağlanır. Bu yüzden Her kıl köküne ayrı ayrı elektrik verilmelidir. Zahmetlidir ve uygulaması uzun zaman almaktadır.

● Az sayıda tüylere sahipseniz
● kaş altları, burun içleri, kulaklar ve benzeri alanlarda iğneli epilasyon Daha Sağlıklıdır.

● Beyaz renkteki kıllar ve çok açık ten rengine sahip ola

İğneli epilasyon Hangi Durumlarda Tercih edilmelidir ?

nlarda Lazer ısınlarının emilimi olmadıgı için iğneli epilasyon tercih edilmelidir.

İğneli epilasyon Sonucu hastanın kıl rengine,kıl kökü yapısına ve ten rengine bağlı değildir, Ancak her hastadan farklı sonuçlar alınabilir. İğneli epilasyonda uygulama zaman aldıgı için yüz bölgesi gibi küçük bir bölge bile 2 yıl gibi bir uzun bir zaman alabilir ve kalıcı kıl kaybı yüzde Elli civarı olur.

Lazer epilasyonun zararları nelerdir?

Kısa süreli olarakderide kızarıklık ve kıl köklerinde ödem oluşabilir. Genel olarak bu yan etkiler en fazla 1-2 gün sürmektedir. Bunun dışında uygulamada hata yapılmadığı surece başka bir yan etkisi yoktur.

Lazer epilasyon kalıcı mıdır?

[google]
Lazer epilasyon Genellikle kalıcıdır. Ten renginize ve kıl yapınıza bağlı olarak 4-12 seans sonrasında kıllarda yüzde Doksan azalma olacaktır. Kalan kıllarda gecen zaman içinde zayıflayarak dökülecektir.

Lazer Epilasyon ile Tüm Tüyler Yok olur mu?

Lazer epilasyon sonrasında kılların %60 ile %90 ‘ı yok olur kalan tüylerde incelir ve renkleri açılır. kıllar tamamen Yok olması beklenmemektedir.
Sonuçlar Epilasyon uygulamasından sonra 6 ay içinde değerlendirilmelidir.

Lazer Epilasyonda Seans Sayısı Neye Bağlıdır ?

Lazer Epilasyon Sonucu

● Kıl rengine ve kullanılan Lazer Türüne
● Fiziksel Yapınıza
● Hormon durumu
● Epilasyon uygulanacak olan Alan
● Lazer epilasyonun yapılacagı bölgede ki kıl miktarına
● Yaşınıza
● Vucudunuzda ki yağ oranına
●Kullandıgınız ilaçlar
Tüm bu maddelere bağlı olarak seansların sayısında farklılık görülebilmektedir.

Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir ?

Lazer epilasyona uygun ten rengine sahip ve vucut olgunluğuna erişmiş her insanda kullanılabilir. ( Özel Sebebi bulunan hastalar Hariç )

Hangi renkteki Tüyler en iyi Sonucu Verir ?

Lazer epilasyonda Çok açık renkler haricindeki diğer kıllar uygun lazer seçildikten sonra iyi sonuç verecektir .Burada önemli olan kıl kökünde ki pigmentlerdir. Bu yüzden siyah veya kahverengi tüyler tedaviye en iyi yanıt veren guruptur. Beyaz ve gri tüyler tedaviye yanıt vermez.

Lazer epilasyon Yaparken Ne Yapmamalıyız ?

Ağda ve türevleri, cımbız ve herhangi bir lazer epilasyon cihazı kullanmayın !
Lazerler sağlıklı kıl köküne sahip kıllarsa etki ettiği için kıl köküne zarar verebilecek herşeyden uzak durmalısız. Lazer epilasyon öncesi en az 1 ay boyunca epilasyon yapılacak olan bölgeye herhangi bir mudahele etmemelisiniz.
Bronzlaşmaktan uzak durun.
Cilt renginizle Kıl renginiz arasında ki fark ne kadar cok olursa o kadar sağlıklı sonuç alırsınız.
Lazer epilasyon yapılmadan önce kıllar bir traş makinası yardımıyla kısaltılabilir. Uzun tüyler ısıya maruz kaldıklarında acı verebilir.
Boya yaptırmak sorun yapmaz önemli olan kıl kökünün yapısına mudahele etmemektir.

Lazer epilasyon Hangi aralıklarla Yapılır?

Lazer epilasyon 6 ve12 haftada bir yapılmaktadır. Bunun sebebi epilasyon yapılacak olan bölgede yeterli ve lazere tepki veren kıl köklerinin oluşmasını beklemektir. Ancak bu süre 12 haftayı gecirilmemelidir. Aksi takdirde bir önce ki seans etkisi yok olur. Bölgeye tamamen yeni bir tedavi başlangıcı ile epilasyon yapılmalıdır.

Lazer Epilasyon öncesi Neler Yapılabilir

Lazer Epilasyon erkeklerde de uygulanabilmektedir

Lazer Epilasyon erkeklerde de uygulanabilmektedir

1. Tedaviden önceki haftalarda kıl köküne zarar verebilecek olan ağda veya   cımbız gibi yöntemleri kullanmaktan kaçının.
2. Tedavi öncesi bronzlaşmaktan uzak durun. Normal ten rengine sahip olmaya çalışın
3. Lazer epilasyon yapılacak olan bölgeye makyaj ve türevi kimyasal malzemeler sürmeyin.
4. Tedaviye gitmeden önce bir traş makinesi veya jiletle epilasyon yapılacak olan bölgede ki kılları kesin-kısaltın.

Lazer Epilasyondan Sonra Ne yapmalıyız ?

1. Lazer sonrası oluşan kızarıklıklar ve ödemler oluşabilir. Bunlar kısa sonra gececektir bu yüzden telaşa kapılmayın. Kızaran ve tahriş olan alana Nemlendirici sürebilirsiniz.
2. Tedavi sonrası güneşten uzak durun. Güneşe cıkmanız gerekıyorsa da Güneş kremi kullanın. ( Lazer yapılan bölge için )
3. Tedavi sonrasında çıkan tüyleri bir jiletle veya makine gibi kıl köküne zarar vermeyen cihazlarla alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir