Kuru Ciltler için Maske : Bal Maskesi

Cildimiz için nem çok önemli. Kuru ciltler için evde yapabileceğimiz maskeler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Bal Maskesi. Bal maskesinin onlarca faydaları mevcut. Bunlardan Biride Cildin Nemli olmasını Sağlamak.

Bal maskesinin yararları

  • Cildi nemlendirerek kurumasını önler. Bu sayede Çatlaklara iyi gelir.
  • Cilt tabakasını besleyerek Cindin Kendini Yenilemesini sağlar.
  • Cildi yatıştırır. Kabarmalar oluşmasını ve soluk görünümünü yok eder.
  • Cildi beslediği için Kırışıklık olmasını engeller. Cildi gerginleştirir.
  • Besin takviyesi olarak işlev gördüğü için kan dolaşımının hızlanmasını sağlar
  • Deri tabasında meydana gelen iltihaplanmaları giderir ve yeniden oluşumunu engeller.
Cilt için Maskeler : Bal Maskesi
Cilt için Maskeler : Bal Maskesi

Bal sayesinde yapabileceğimiz bir çok maske mevcut. Ancak en basitinden Sadece balı bile maske olarak kullanabilirsiniz. Balı maske yapıp cildinize süreceğiniz zaman parmaklarınızı çok hafif ıslatırsanız ellerinize yapışmaz.

Sade bal maskesini yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15-20 dk kadar bekleyin. Ardından ılık su ile güzelce durulayın..

Sütlü bal maskesi

Sütün cilt için önemini bir çoğumuz biliyoruz. Süt özlü şampuanlar sabunlar, cilt bakım ürünleri. Dikkat ederseniz Hem içerik Süt. Bizde Bu iki muhteşem besini bir araya getirerek cildimiz için doping niteliği taşıyan bir maske yapabiliriz.
Hazırlayacağımız 2 kaşık Balın içine 2 kaşık süt ekleyerek güzelce karıştırıyoruz. Ardından Göz çevresi hariç tüm yüzümüze Sürüyoruz. Dilerseniz Boyun kısmına da sürebilirsiniz.
Yaklaşık 10 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra güzelce durulayın. Maskelerin 15 dakikadan fazla yüzünüzde kalmamasına özen gösterin.

Yumurtalı bal maskesi

Kuru cilt için Nemlendiri maskeler içinde Bir numara diyebilirim.
1 yumurta sarısını çırpın ve içine 1 yemek kaşığı kadar bal ilave ederek bunları karıştırın. Ardından yüzünüze veya Kuruyan dudakalrınıza sürün.
Yüzünüzde 10 dk kadar durduktan sonra yıkayıp yuzunuzu kurulayın.
Çok Soğuk veya sıcak sular ciltte Şok etkisi yarattığı için yüzünüzü yıkarken suyun ılıktan az biraz sıcak olmasına özen gösterin (Yaklaşık 25-26 Derece).
Bu maskeleri yüzünüzden temizledikten sonra da bir nemlendirici bakım ürünü sürebilirsiniz.

Gliserinli bal maskesi

Cilt besleyici, Kırışıklık giderici ve Cilt gençleştirici bir maskeye ihtiyacınız varsa Bu maske Tam size göre. 1 yemek kaşığı balla 1 yumurta beyazını, 1 çay kaşığı gliserini ve çeyrek fincan unu iyice karıştırın. Yüzünüz de 10 dk kadar bekletin sonra su ile yıkayın.
Hepsi Bu kadar. Umarım işinize yarar.
Göz çevrenizin dışında tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cilt etrafında ki deri çok hassas olduğu için uyguladığınız hiç bir maskeyi göz etrafında kullanmayınız.

 

kuru ciltler iin maske anne karnında bebek gelişimi kuru ciltler icin bal maskesi bal maskesi kuru ciltler için maske 8 haftalık bebek görüntüsü kuru ciltler için ballı maske kuru ciltler için kırışıklık maskesi cilt kuruluğunu giderici maske kuru ciltler için kırışıklık giderici maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*