Kepçe Kulak Ameliyatı ve Fiyatı

Kulak estetiği ile Kepçe Kulak derdiniz Son verebilirsiniz…

Kepçe kulak sorunu genellikle genetik nedenlerden kaynaklanmaktadır. Her ne kadar halk arasında, bebeklikte yaşanılan olaylara bağlansada kepçe kulağın bununla bir alakasının olduğu söylenemez. Yani kulak üzerine yatırılma ile kepçe kulak oluşmaz.
Kepçe kulak problemi olanlar, eğitim süresi boyunca çok zor durumlar yaşar. Bu dönemde yaşanan olaylar, kişinin psikolojik durumunu ve sosyalleşmesini büyük oranda olumsuz yönde etkiler. Bu promlemlerin oluşmasını engellemek için, sorunun erkenden ortadan kaldırılması gereklidir. Bunun için de Kepçe kulak Ameliyatının yapılması gerekir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klasik teknik olan otoplasti lokal anastezi ile yapılmaktadır. Hemen hemen her hastada bu yöntem uygulanır. Ancak küçük yaşta veya lokal anesteziye dayanamayacak özellikte olan kişilerde bu yöntem uygulanmamaktadır. Bu istisnalar dışında kalan kişilerde kulak arkasına lokal anestezi uygulanarak kepçe kulak ameliyatı  yapılmaktadır.

kepce-kulak-estetigi-ameliyatKlasik teknikle yapılan otoplasti ameliyatı ortalama 1 saat  sürmektedir. Ameliyat anında cerrahi işlem kulak arkasından yapılır. Kıkırdaklar görerek şekillendirilir ve kaliteli sütür materyalleri ile istenilen estetik açıdan doğru pozisyonda kalmaları sağlanır. Otoplasti esnasında uygulanan yöntemler sayesinde kulak kıvrımları tamamen doğal görünüm hale gelir. Kulak arkasında yapılan müdahele sonrasında kendiliğinden eriyen sütür ile gizli dikiş atılır. Bu uygulama sayesinde estetik ameliyatı sonrasında herhangi bir dikiş alma işlemi yapılmasına gerek kalmaz.

Kulak Estetiği Tehlikeli midir, Risk Taşır mı ?

Kepçe Kulak estetiği ameliyatında risk çok ama azdır. Ancak her ameliyat sonrasında olduğu gibi potansiyel tehlikeler elbette vardır. Enfeksiyon, kanama ve hematom bu risklerin en başında yer alanlarıdır. Hastanın dikkat etmesi durumunda bu tür riskler tamamen ortadan kalkmaktadır ( Şimdiye kadar böyle bir duruma rastlanılmamıştır )

Ameliyat Ne Kadar Kalıcıdır Bozulma Riski Var mı ?

Klasik teknik otoplasti ameliyatı oldukça güvenilir bir yöntemdir. Ancak bazı durumlarda sonuç ameliyat masasından kalktığınız gibi olmamaktadır. ilerleyen zamanlarda 1-2 mm açılma yapabilir. Bu durumda oldukça nadir görülmektedir. Bir çok hastada böyle bir durum yaşanmamaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Kulak kepçesi, erken gelişimi tamalayan bir bölgedir. Kulak kepçesi ortalama 6 yaşına kadar gelişimini tam anlamıyla tamamlamaktadır. Bu yüzden Kepçe kulak estetiği 6 yaşından itibaren gerçekleştirilebilir. Operasyonun bu yaşlarda yapılması, ilerleyen zamanda oluşabilecek psikolojik travmalarının da önüne geçilmesi açısından önemlidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti) Sonrası Ağrı Olur mu ?

Otoplasti ameliyatı sonrasında genellikle herhangi bir ağrı söz konusu olmamaktadır. Ancak bazı hastalarda 1-2 gün süren hafif ağrı ve sızılar görülebilir. Bu normal bir durumdur, korkmanızı gerektirecek birşey değildir. Ancak şiddetli ağrı veya kanama olması durumunda doktorunuzla iletişime geçmeniz oldukça önemlidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı sonrası İz kalır mı ?

kepce-kulak-bandi Kepçe kulak ameliyatı bitiminden sonra, saç bandajı takılmaktadır. Bayanlarda aksesuar niteliği taşıyan bu bandaj erkeklerin günlük yaşamında ufak bir sorun olsa da 1 hafta sonra bandajsız ve normal kulak kepçesi ile kendilerini görecekleri için problem teşkil etmemktedir.
Ameliyat gerçekleştirildikten yaklaşık 1 hafta sonra, Pansuman işlemi gerekir. Bu pansuman esnasında bandaj çıkarılmaktadır. Kulağınızı ilk gördüğünüzde ödemli olarak göreceksiniz ancak bu sizi korkutmasın, 710 gün içinde bu ödemlerde tamamen yok olmaktadır.

Kepçe kulak ameliyatı gömülü ve kendiliğinden eriyen dikişlerle yapıldığı için Herhangi bir iz Kalmayacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Gideceğiniz kurum veya doktora göre kepçe kulak fiyatları farklılık gösterebilir. Hayat pahalılığı olmayan bölgelerde 750-1500 tL arasında fiyatları değişmektedir. Hayatın biraz daha pahalılaştığı, iStanbul, Ankara ve izmir gibi büyük kentlerimizde bu kepçe kulak ameliyatı fiyatı 3500 tL’ye kadar çıkabilmektedir. Siz de bulunduğunuz bölgeye göre kendiniz ortalama bir fiyat düşünebilirsiniz.

Konu ile ilgili Sorularınız varsa, Yorum bölümünü kullanarak bize iletebilirsiniz.

 

kepçe kulak ameliyatı fiyatı kepçe kulak ameliyatı kulak estetiği fiyatları kepçe kulak ameliyatı fiyatları kepçe kulak kulak estetik ameliyatı kepçe kulak operasyonu fiyatı kulak kepçesi ameliyatı en iyi kulak estetiği estetik kulak ameliyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*