Katarakt Ameliyatı Fiyatları

SGK ile anlaşması olan özel hastane ve göz merkezlerinin Katarakt ameliyatı için teklif edebilecekleri Fiyatlara Sağlık Bakanlığı tarafından sınırlama geldi. Ancak uzmanlar bu fiyat sınırlamasının hasta sağlığını tehlikeye atacağını söylüyor.
DÜNYAGÖZ Hastaneler Grubu Başkanı Eray Kapıcıoğlu‘nun konuyla ilgili yaptığı açıklamada Katarakt ameliyatı fiyatları bu şekilde olması hasta sağlığını olumsuz yönde etkilediği ve Kullanılan merceklerin kalitesinin çok önemli olduğunu, bu merceklerin fiyatlarının 10 $ ile 300 $ arasında değiştiğini söyleyen kapıcıoğlu, kendilerinin 270 $ lık mercek kullandıklarını ve hasta göz sağlığı açısından hiç bir sorunla karşılaşmadıklarını dile getirdi. işte Sağlık Bakanlığının Belirlediği Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Muayene Katılım Payı : 12 TL (Bu ücretin ödenmesi zorunludur. Halk arasında “Fark” olarak anılmaktadır. Fatura isteme Hakkınız yoktur.)
Göz Muayenesi Ücreti: 30 TL (Muayene için üst sınırdır. Bu ödeme için Fatura talep ediniz.)
Katarakt Ameliyatı Ücreti: 200-350 TL (SBakanlık tarafından Belirlenen En yüksek Katarakt Ameliyatı Fiyatı 350 tl’dir. Fatura talebinde bulunabilirsiniz.)
Katarakt Ameliyatı ve Katarakt ile ilgili muayene ücretleri bu Fiyatlara dahildir. Bu fiyatların dışında kurum, bir ücret talebinde bulunamaz.
[adsense]

Özel Hastanelede Katarakt Ameliyatı Fiyatları

SGK ile anlaşması olmayan veya Sigorta güvencesi olmayan hastalar için belirli bir fiyat yoktur. Bu tamamen Hastanenin inisiyatifine kalmıştır. ücret sınırlaması yoktur. Ancak Özel olarak Katarakt Ameliyatı Fiyatları da 500 $ ile 2000 $ Arasında değişebilmektedir. Bu Fiyatlar hastanın durumuna ve kullanılan merceklere göre değişmektedir.

SGK ile Anlaşmalı Hastaneler Fazla Ücret Talep Edilirse Ne Yapabilirim?

SGK anlaşmalı bir hastaneye Katarakt ameliyatı için gittiğinizde size bu fiyatların dışında ücret talep ettikleri takdirde Sağlık bakanlığının belirlediği telefonlara konu ile ilgili bildirimde bulunabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Şub: ALO 184 hastahaklari@saglik.gov.tr
SGK İletişim Merkezi : ALO 170

Fark Ücreti öderken Nelere Dikkat Edilmeli?

1- Katılım payı (12 TL) için fatura yada belge verilmez. Bu 12 TL dışında ki tüm ücretlerde fatura isteyiniz. Fazla ödediğiniz ücretleri geri alabilmek için fatura gerekli olacaktır.
2- Fatura da ki işlemlerle size uygulanan işlemlerin aynı olup olmadığını kontrol ediniz.

katarakt ameliyatı fiyatları katarakt ameliyatı fiyatı katarakt ameliyatı fiyatları 2017 katarakt ameliyat katarakt ameliyatı fiyatları 2017 katarakt ameliyatı fiyatları 2014 katarakt ameliyat fiyatları dünya göz katarakt ameliyatı fiyatları katarakt ameliyati göz ameliyati fİyatlari 2017

19 Replies to “Katarakt Ameliyatı Fiyatları

 1. Merhabalar,
  Ben Yapı ve Kredi Bankası emeklisiyim. SGK ve emekli olduğum bankaile anlaşmalı olan Özel Dünya Göz Hastanesine katarakt ameliyatı için muayeneye gittim. Gerekli tetkikler yapıldı ve ameliyat önerildi. Muayene eden doktor ameliyat sırasında monofokal (tek optikli) mercek kullanılacağını, bu mercek ile uzağı görebileceğimi fakat yakın için gözlük takmam gerekeceğini söyledi ve ilaveten eğer fiyat farkı ödersem ve multifokal (çok optikli) mercek takılırsa gözlük kullanmama gerek olmayacağını belirtti. Ben de olmuşken gözlükten tamamen kurtulayım bari, fiyat farkı ne kadar olur? dedim. Onu ben bilmem ameliyat bölümü ile görüşeceksiniz dedi. Ameliyat bölümü bankanın multifokal merceği ödemediğini belirterek benden 8.300,- TL fark istedi. Ben yüksek bularak kabul etmedim ve internetten araştırdığımda gördüm ki FDA onaylı multifokal merceğin ABD fiyatı sadece 25 U$D. Hastaneler bizi istismar ediyor. Zira; ABD’de ki fiyatı 25 U$D (haydi Türkiyede de 250 U$D olsun) FDA onaylı mercek için böyle bir para talep edilmemeli diye düşünüyorum. Çünkü operasyon maliyetini kurum ödüyor zaten ve değişen tek şey kullanılan mercek. Dünya Göz hastanesini buradan kınıyorum.

 2. BAYINDIR HASTANESİ kavaklıdere/ANKARA DA KATARAKT AMELİYATI OLDUM BANA YAKLAŞIK 17.500 TL GİBİ ÇOK YÜKSEK OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM BİR FATURA ÇIKARDILAR SOSYAL GÜVENLİĞİM BU MİKTARIN YÜZDE 90 ININ ÖDEDİ GERİYE KALAN YÜZDE 10 LUK FARK BİLE BENİ SARSTI ÇALIŞAN PERSONEL OLARAK 1 AYLIK MAAŞIM KADAR FARK ÖDEMEK ZORUNDA KALDIM ! TÜRKİYEDE SAĞLIK BİRÇOK HASTANEDE TAMAMEN VE ÖNCELİKLE TİCARİ GAYE İÇİN KULLANILMAKTA OLDUĞUNU ÜZÜLEREK GÖRDÜM YAŞADIM.

 3. Merhaba
  Herikigözümde katarakt olduğundan,doktorlar amelıyata karar verdiler SGK emekliyim.Muğla Yücelen Hastanesi 350 lira ve iyibir lens istersem 750 lira tek göz için..İkigözümde olduğundan 1.500 lira olacağını ve belki 50 lira indirim yapılabilir.Denildi 6-şubat-2015 rendevu verildi.SGK olmam fiat indirimini belirtmediler.
  Sorum:Bu fiatlar doğrumu.Bu hastaneye güveneyimmi.Teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Faik bey. Fiyatlar gittiğiniz kuruma göre değişir. Kurumun özel olmasından dolayı herhangi bir yorumda bulunamıyoruz.

 4. 93 yaşında babam katarakt ameliyatı olmak istiyor.Böbrek yetmezliği var.Nefrologu olabilecegini söyledi ama ben olabilir mi diye düşünüyorum.Sosyal güvencesi var, dünya göz veya kudret goz hastanelerinde olursa ücret ne olur.Yardımlarınız için teşekkürler..Kolay gelsin.

 5. merhaba efendim.ben 39 yaşindayım ssk lıyım.sol gözümde katarak var ve ameliyat olmam gerekiyor.bakırköydeki dünya göz hastanesini aradım.ve ordaki bayan görevli 12 tl katılım payı sigortalıysanız 158 tl göz tetkikleri ameliyata doktor uygun görurse 1000 ile 1500 tl ameliyat parası verırsiniz diyorbende ssk ile anlaşmanız var neden böyle fark alıyosunuz diyorum.bayan görevlievet ssk lılarla böyle bir anlaşmamız var.50 yaş üstündekilerden ameliyat parası alınmadıgını.50 yaşın altındakilerden alıncagını soylüyor.ben asgari ücretle çalışanım.ana yok baba yok.bana destek olacak yok.kendi yagımızla kavruluyoruz.sol gözümden amelıyat olmam gerekiyo.yoksa onuda kaybedecegim.lütfen bu konuda bana yardımcı olun.şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhaba Erdal Bey. Normalde özel kurumlar ( SGK ile anlaşması olmayanlar ) Muayene işlemlerini ücretli olarak Yapmaktadır. Ancak Dünya Göz Hastenesinin Geçen sene almış olduğu kurul kararında katkı payı almayacağı yönündeydi. Bu tamamen kurumun kendi inisiyatifine kalmış birşey. Ancak bildiğim kadarı ile dünya göz Hastenesinde SGK’lı hastalara hala fark alınmadan Tedavi uygulanmakta. Daha detaylı bilgi için Buraya Tıklayın

 6. IYI GUNLER DILERIM ONCELIKLE DUNYA GOZ HASTANESI DUN MUAYENE OLDUM VE BENIM SAG GOZUMDE KATARAK BASLANGICI OLDUGUNU VE SOL GOZUMDEDE KATARAK OLŞDUGU SOYLEDILER SOL GOZUMDE BIR DE ET VARMIS BU DRUM NE DENLIU DOGRU BILMIYORUM CUNKU ONCE ET VAR AMA KATARAK DENILDI SNR HEM KATARAK HEM ET VAR DENILDI ,TAM EMİN OLAMAMDIM BU YUZDENDEN SIZCE BEN BU ET VAR DEDIKLERI SOL GOZUMUNDE AMLEIYAT ETTIRMELIMIYIMÖ KATARAK ICIN 380 TL ISTIYOR AMA ET PARCASI ICINDE 1800 TL ISTIYOR ACMISKEN ONUDA YAPARIZ DEDI AMA BANA BU FIYATTA COK YUKSEK GELDI BANA YANI O KATARAK AMLIYATI OLURKENDE O ETTE ALINMAZMI O ISLEM DIRASINDA ZATEN YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM SIMDIDEN TESEKUR EDERIM SAYGILARIMLA HAYIRLI GUNLER DILERIM …

  1. Merhaba gamze Hanım. Gözünüzle ilgli olarak başka bir merkezde muayene yaptırmanızı öneririm. Dünya Göz Hastanesi başarılı bir kurum ancak netice itibari ile herkes insan. Farklı bir kurumda muayene olduktan sonra Şayet size aynı şeyler söyleniyorsa Katarakt ameliyatı olmanızda fayda var. Et alınması için farklı ücret istemeleri normaldir. Her tedavi yöntemi için ayrı zaman ve tedavi uygulanmaktadır. Geçmiş olsun

 7. Merhaba…
  Tire.izmir’de yaşıyorum.,,
  2013 senesinde’ Tire devlet hastanesinde ve izmir kaşkaloğlu
  Göz hastanesinde muayene oldum.,,
  Her iki muayenedede Sol gözümden katarakt ameliyatı olmam gerektiğini söylendi…
  Tire devlet hastanesindeki muayenede aynı zamande…
  Göz tansiyonu teşhisi kondu…
  Her gün düzenli olarak göz damlası kullaniyorum…
  Öğrenmek istediğim husus; devlet hastanelerinde ve özel göz
  Hastanelerinde takılan merceklerin kalitesinde farklılıklar varmı?…
  Yoksa standard bir mercekmi takılıyor?…
  Bilgi verebilirmisiniz?.,,
  Saygılar,,,

  1. Göz tedavilerinde kullanılan mercekler farklıdır. Ancak devlet hastanelerinde kullanılan merceklerde kötü mercekler değildir.

 8. MERHABA GÖZÜMDE DARBE SONUCU YOĞUN KATARAKT BAŞLANGICI OLDU VE AMELİYAT OLMAM GEREKTİĞİNİ ÖĞRENDİM.YAŞIM 23 SSK LI ÇALIŞANIM .İLK GÖREN YER KARTAL EĞ.ARAŞ.HASTANESI DAHA SONRA TÜRKİYE HASTANESİ OLDU .AMELİYATIN BAŞKA HASTANELERDE YAPILMASININ SORUN OLMAYACAĞINI BASİT OLDUGUNU OGRENDIM .AYRICA DÜNYA GÖZ H.İLE FİYAT ICIN KONUSTUM AMELİYAT UCRETSIZ AMA EK TAHLIL VE OLCUMLER UCRETLI DEDILER.BU TAHLILLERIN ICINDE ALAKASIZ OLANLARIDA VARMIS.TURKIYE H.ISE 600 ILE 4000 TL ARASI DEGISIR DEDI.AMA BURADA 1000 TL ALTINDA BIR TUTAR OKUDUM .BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLABILIRMI OLAY 28 .03 14 TE OLDU BUGUN TAM 1 HAFTA OLUYOR O YUZDEN ACELE ETMEK ISTIYORUM.TEŞEKKÜRLER

  1. Merhabalar. yaşadığınız olaydan dolayı geçmiş olsun. Bir kaza sonucu böyle birşey yaşadığınız için tedavinizin erken olması oldukça önemlidir. Hemen hemen her hastane size aşağı yukarı aynı fiyatı söyleyecektir. Dünya göz hastanesi ile ilgili olarak söylediğiniz gereksiz tahlil olayına gelince, ben şahsen bunların kontrol amaçlı yapılan tahliller olduğunu düşünüyorum. ve Sizin için önemli de olabilir bu tahliller. Siz sadece katarakt şikayeti yaşıyor olabilirsiniz ancak kazadan dolayı göz sinirleriniz de zarar görmüş olabilir. Bu yüzden ameliyatı nerde olursanız olun, mutlaka tam göz kontrolü de yapmanız da fayda var. geçmiş olsun

 9. Sayın Admin geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim..Ben de öyle düşündüm..Devletin katkısı az olunca kaliteden ödün vermemek için böyle olmak durumunda belkide.Sağlıklı günler dilerim.

 10. Ayrıca özel merkezlerde seçeceğiniz lensler aynı marka olsa bile farklı fiyatlarla sunuluyor size.Dünya göz Antalya da muayene oldum.Daha önce çağrı merkezlerinden multifocal lens tercih etmem durumunda ameliyatımın da SGK kapsamında olmayacağı bilgisi verilmişti.Gidince sordum..Doğruymuş..Bunu anlayamıyorum şimdi.Başka merkezler sadece lens ücretini alıp, ameliyatınızı devlet güvencesinde yapar iken bu merkez niçin böyle yapıyor..Anlamış değilim.Sağlıklı günler dileklerimle

  1. Bu bahsettiğiniz olay tamamen Hastanenin kendi özel kararları ile ilgilidir. Kullanılan teknolji aletlerinin Maliyet dönüşü açısından SGK ödemesi yetersiz kaldığı için Özel ücretle ameliyatlar yapılıyor olabilir. ( Bu sadece bir tahmindir. gerçeklik payı yoktur)

  2. Annem katarakt ve mercek değişecekmiş 6000 tl istemişler nasıl mercekler olabilir bilgi alabilirmiyim ..

 11. Merhabalar; katarakt ameliyatı olacağım.Lens seçimindeki farklılıklar karar vermemi güçleştirdi.Multifocal lensler konfor sunuyor,fakat hiç geri dönüş bilgisi yok forumlarda.Multifocal lenslerde ışık saçılmaları ve hare sorunları olduğu şeklinde duyumlarım var.Gece görüşü konusunda net bilgi arıyorum.Gece araba kullananlar tercih etmemeli gibi yazılar da okudum.Doğru bilgi arayışıma katkı sunarsanız çok sevineceğim.Teşekkürler

  1. Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Multifocal lenslerin en büyük özelliği hem yakını hemde uzağı net görme imkanı sunmasıdır. Aslında bakıldığı zaman çok faydalı olmasına rağmen ülkemizde henüz yeteri kadar yer edinemediği için kullanımı çok ama çok azdır. Bir çok doktor hastasına MultiFocal lens yerine hala Yakın ve uzak gözlükleri reçete ediyor. Bunun sebebi, Lens transferi konusunda ülkemizde yeteri bilgi sunulmamasıdır. Türkiyede verilen bilgiler de ne yazık ki yetersiz kalmaktadır.

   Kullanan kişilere bakıldığı zaman nadirde olsa olumsuzlukla karşılaşanlar olduğunu görüyoruz. Ancak bunun tüm suçunu Lens’e atmak doğru değildir. Çünkü Lens Montajı, bakımı gibi önemli olan konular hakkında yetersiz bilgi bu lenslerden alınması planlanan sonucu almamaya sebep olabiliyor. Bu yüzden hala Gözlük kullanma taraftarıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*