Kaş Kalınlaştırma ve Çıkarma Yolları

Özellikle bayanlar için önemli olan Kaşlar, Bakışınızı ve yüz hatlarınızı belirgin bir hale getirmek için çok önemlidir. Kalın ve koyu kaşlara sahip olanlar hem istedikleri şekilde kaşlarını şekillendirebiliyor hemde belirgin bir şekilde yüz hatlarını ve duygularını ifade edebiliyor. Kaşların belirsiz olduğu gözler genellikle bakışlarda bir anlam ifade etmez. Bu durum bazen karşı taraf içinde sıkıntı yaratabiliyor. Bunun önüne geçmek, hem kedninizi hemde karşınızdaki kişiyi mutlu etmek için kaşlarınızı kalınlaştırmayı düşünebilirsiniz.
Kas-kalinlastirma-yollari-kas-nasil-kalinlasirDuyguları göstermede de önemli olan kaşlar, istenilen modeli alabilmesi için kalın ve dolgun olması gerekir. Ancak bazı arkadaşlarımızda Kaşlar böyle olmamaktadır. ince ( seyrek) ve açık renkli kaşlara sahip olan bu kişiler kaşlarını Kalınlaştırmak ve koyulaştırmak için çeşitli bitkisel yöntemlere başvuruyor. Sizin için Kaş kalınlaştırma ve Koyulaştırmak için uygulanan bu yöntemleri derledik. Sizde evde uygulayabileceğiniz bu yöntemler sayesinde, kaşlarınızı kalınlaştırabilir ve dolgun hale getirebilirsiniz.

Kaş Kalınlaştırma Yolları

kaşlara-sarımsak sürmek-kaş kalınlaştırma sarımsak sarımsak kaş çıkarır mı
Kaşları kalınlaştırmak ve dolgun hale getirmek için bilinen en etkili yöntemlerden birisi sarımsak ve zeytin yağıdır. Sarımsak tek başına kullanıldığında da kaşları kalınlaştırmakta ve rengini koyulaştırmaktadır ancak bazı durumlarda tahrişe neden olabilmektedir. Bunun en aza indirilmesi için zeytinyağı ile birlikte kullanılması daha iyi olmaktadır.
Zeytinyağının içine sarımsak ezip karıştırın ve akşamları Kaşlarınıza bir pamuk yardımıyla sürün. Böylelikle hem sarımsak kokusu olmaz, hemde ciltte tahriş meydana gelmez.
Kaş çıkarma ve kalınlaştırma Yöntemleri’nden biride Fındık Yağıdır. Akşamları bir pamuk yardımıyla kaşlarınıza sürün. Fındık yağı Kaş Kalınlaştırma yolları arasında etkili yöntemlerden birisidir. Bilmeniz gereken düzenli ve yaklaşık 1 ay kadar kullanmanız gerektiğidir. Sarımsak gibi kokusu yoktur bu yüzden kullanımı daha basittir.
Isırgan otu Özü, Aloe vera vb bitkisel yağlardan kullanıyorsanız, bu yağları kaşlarınıza sürerek beslenmelerini ve koyulaşmalarını sağlayabilirsiniz.
Amacınız doğal görünmekse, Kaş kontörü uygulamamanızı öneririz. Bu tür yöntemleri, kaşlarınız hiç çıkmıyorsa tercih edin. Cildiniz için kullandığınız her yağı kaşlarınıza sürmeyin. Bazı bitkisel yağlar kaşların dökülmesine ve zayıflamasına neden olur.
kaş boyama teknikleri-kaş kalınlaştırma teknikleriŞayet genel olarak kaşlarınızadan şikayetçi değilseniz, ve bazı özen durumlarda kaşları koyulaştırmak ve kalınlaştırmak istiyorsanız, o zaman Kaş makyajı tercih edebilirsiniz. Makyaj ile kaş kalınlaştırma işlemini Kahverengi ve benzeri ara renklerle yapmanız daha iyi olacaktır. Siyah ve benzeri koyu renkler kullanmanız durumda, Kalem olduğu çok belli olur ve doğal olmaktan uzaklaşırsınız.
Yukarıda yer alan Kaş Kalınlaştırma ve Kaş çıkarma yolları işe yaramıyorsa o zaman Güzellik merkezlerinde Kalıcı makyaj yaptırabilirsiniz. ( Veya çeşitli boyalar kullanılarak uzun süre dolgun ve kalın görünen kaş makyajı yaptırabilirsiniz).

Önemli Not : Şayet kaşlarınız daha önce dolgun olup, son zamanlarda bir dökülme meydana gelmişse önemli bir rahatsızlığınız olabilir. Özellikle ağır hastalıkların en büyük belirtilerinden biri Vucüttaki kılların ( Saç, Kaş vb alanlar) dökülmesidir.

 

kaş rengi koyulaştırma kaş çıkartmak için ne yapmalı kaş çıkarmak için ne yapmalı kaşları koyulaştırmak için kaşları kalınlaştırmak için kaş rengini koyulaştırmak için ne yapmalı kas rengini koyulastirmak kas koyulastirma kaş rengini koyulaştırmak için kaş kalınlaştırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*