Karın Bölgesinde ki Yağları Eritmek için Ne yemeli

Karın Bölgesinde ki yağlanmanın birçok nedeni olabilir. Genetik yapınız, Vucuduzda ki hormonların salgılanması ve en büyük etmenlerden biri olan yaş/yaşlanma. Uzmanlara göre, Karın bölgesinde oluşan yağlanmalar, kalp rahatsızlıklarını, Kanseri ve diyabete yakalanma riskini arttırmaktadır. Sadece Karın yağlarını eritmek için değil, vücudunuzun herhangi bir bölgesinde oluşan yağları eritmek için aldığınız kaloriden daha fazlasını yakmanız gerekir. Bazı yiyecekler metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak ve hücrelerde yuvalanmış yağ hücrelerini dışarı atarak karın yağlarını eritmenize yardımcı olur. Sağlıklı beslenme ile birlikte yapılacak spor ve egzersizler, karın yağı oluşumunu engelleyerek sağlıklı bir yaşam sürdürmenize olanak verir.

Karın yağlarını eritmek için Ne yemeli
Karın yağlarını eritmek için Ne yemeli

Karın Yağlarını Eritmek için ne Yemeli ?

Greyfurt

Hemen hemen her diyetin içinde greyfurt suyu yer almaktadır. içerisinde bol miktarda yer alan C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirirken, hücrelerde birikmeye başlayan yağlanmanın da çözünmesini sağlar. C vitamini açısından zengin diğer yiyecekler kivi, portakal, biber, yeşil yapraklı sebzeler ve limondur. Bunları Tükettiğinizde karın yağları daha hızlı erir.

Az Yağlı Süt Ürünleri

Yapılan Araştırmalar sonucunda, Yağsız süt ürünleri tüketenlerin tüketmeyenlere oranla daha hızlı zayıfladığı Görülmüş. Kalsiyum bakımından oldukça zengin olan süt ürünlerini sofranızdan eksik etmemeniz, Karın yağlarını daha hızlı eritmenize yardımcı olacaktır. Bu ürünler yağ hücrelerinde toplanmış yağ parçalayarak kilo vermeyi hızlandırır. Kalsiyum eksikliği “kalsitriol” adlı bir hormonun salgılanmasını tetikleyerek, vücutta yağ depolanmasına neden olur. Bu yüzden diyette kalsiyuma yer vermek çok önemlidir.

Kırmızı Biber

Karın Yağlarını eritmek istiyorsanız, sofranızda bulunan yemekler baharatlı olmalı. Özellikle kırmızı biber kan akışını hızlandırdığı için daha hızlı yağ yakıcı özellik gösterir. Ancak Burada dikkat etmeniz gereken nokta, Gerektiği kadar yemek yemenizdir. Çünkü baharatlar ve yine özellikle kırmızı biber iştah açıcı olduğu için daha fazla yemek yemeniz muhtemel.

Elma

Karın yağlarını eritmek için bir diğer besinimiz Elma. Elma “pektin” adı verilen bir madde çerir. Bu madde vucutta ki hücrelerin yağ depolamasını engeller ve daha önceden depolanan yağında hücrelerden uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede serbest kalan yağ molekülleri çözünür ve enerjiye dönüştürülür. Elmadaki antioksidanlar ayrıca metabolik sendrom riskini azaltır. Karın bölgesinin aşırı yağlanmasıyla kendini belli eden bu hastalıktan korunmak için elma gibi bol antioksidanlı yiyeceklerle beslenmek önemlidir.

Protein Ağırlıklı Yiyecekler

Protein içeren gıdalar, metabolizma hızını arttırarak daha fazla yağ ve kalorimi yakımını sağlar. İçerisinde protein bulunan gıdalar, sindirim açısından daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Hindi, balık, tavuk, yumurta ve bakliyatlarda bol bulunan proteinin sindirimi yağlardan ve karbonhidratlardan daha zordur. Böylece bu yiyecekler daha fazla kalori yakılmasını sağlar.

Mercimek

Mercimek, Karın bölgesini düzleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi. Düz bir karın istiyorsanız diyetlerinize mutlaka mercimeği dahil edin. Mercimek protein, çözünür lif ve değerli besin maddeleri açısından oldukça zengindir. Bunlar metabolizmanın hızlanmasına, kan şekerinin dengelenmesine ve vücudun yağları yakma yeteneğine katkıda bulunur.

Yulaf

Yulaf lifli gıdaların başında Gelir. Bu özelliği sayesinde bağırsakalrın çalışmasını, şekerin dengelenmesini sağlar ve metabolizma hızını arttırır. Bu sayede daha Düz bir karına sahip olabilirsiniz.

Karın Yağlarını Eritmek için ;

Yukarıda yer alan gıdaları tüketmenizle birlikte yapacağınız egzersizlerle düz ve gergin bir karına sahip olabilirsiniz. Bir çok kişide yağlanma olmamasına karşın göbekte sarkmalar oluşmaktadır. Bu sarkmaların temel sebebi hareketsiz yaşamdır. Özellikle alt karın bölgesi gün içinde de hareketsiz kalan bir bölge olduğu için, özellikle bu bölgeyi çalıştıracak egzersizler yapmak gerekir.

 

göbek eritmek için ne yemeli Göbek eritmek icin ne yemeliyim karin yaglarini eritmek icin ne yemeliyiz karin eritmek icin ne yemeli karınbölgesinde yaşlanma göbeğimi eritmek için ne yemeliyim karın bölgesini eritmek için ne yemeli içmeli göbek yağlarını eritmek için ne yememeli gobek yaglarini eritmek icin mercimek gobek yagini eritmek icin ne yemeliyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*