10 Mayıs 2020

Hızlı Zayıflamak için Ne Yapmalı ?

Sağlıksız ve dengesiz beslenme sonucu alınan kaloriler, Hareketsiz bir yaşam ile birleşince vücut tarafından yağa dönüştürülerek depolanır. Depolanan bu yağlar yakılmadığında, vücutta kötü bir görünüme sahip olduğu gibi hormon salgılayan bezlerin etrafını sararak ciddi sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir.
Son zamanlarda ciddi oranda artış gösteren Obezite rahatsızlığının en büyük sebeplerinden biri sağlıksız beslenme (Fastfood ve gazlı içecek tüketilmesi ) ve hareketsiz yaşamdır. Bu nedenle, zayıflamak ve kilo vermek için sağlıklı beslenmeli ve hareket etmelisiniz.

Zayıflamak ve Kilo vermek için Öneriler

zayıflamak için ne yapmalıyım zayıflamak istiyorum zayıflamak için öneriler nasıl zayıflayabilirimZayıflamak ve kilo vermek için bilmeniz gereken en önemli püf nokta; Gün içerisinde aldığınız kalorilerden daha fazlasını yakmaktır. Bu nedenle mümkün oldukça düşük kalorili beslenip çok hareket etmelisiniz. Harcadığınız kalori miktarı aldığınız kalori miktarından fazla olduğunda, vücudunuz arada ki farkı yağları eriterek kapatmaya çalışır. (Vücutta yağ yakımı gerçekleştiği zaman ENERJİ ortaya çıkar.) Bu durumu sağlamak içinde ne yapmanız gerektiğini maddeler halinde yazmaya çalıştık.

Zayıflamak için Ne Yapmalıyım Diyenlere Öneriler

 • Diyete başladınız bu sebeple şekeri kesmeniz gerekiyor. Salatalara koyduğunuz soslar, dondurulmuş yiyecekler, ekmekler vb. şeylerin içinde gizli şeker bulunmaktadır.
  Aldığınız yiyeceklerin mutlaka içeriklerine bakınız. Şekeri tabi ki de sadece diyet zamanı değil her zaman azaltmak gerekiyor.
 • Unutmamanız gereken bir diğer unsur ise hareket etmek. Yürüyüş yapmak, kesinlikle hızlı zayıflamada önemlidir. Örneğin evden çıktığınızda asansör yerine merdiveni tercih edin. işe gidiyorsanız yine merdiveni tercih edin. Aracınızı uzağa park edin, otobüs kullanıyorsanız 1 durak önce inip yürüyün. Bu şekilde yaktığınız kaloriyi de arttırırsınız. Aslında günlük hayatta uygulanan bu farklılıklar en hızlı zayıflama yöntemleridir.
 • Uykunuzu kesinlikle düzenlemelisiniz. Yetersiz uyku sizi yemek yemeye, kilo almaya daha çok meyilli yapar. Bu da zayıflamak isterken kilo almanız anlamına geliyor.
 • Alkol tüketiminizi mutlaka sınırlandırın. Alkollü içecekler yüksek kaloriler içerir. Alkol yerine soğuk su için kilo vermenize yardımcı olur.
 • Yemeklerinizi mutlaka evde pişirin. Dışarıda yediğiniz yemeklerde ne yağı kullanılıyor bilemez, güvenemezsiniz. Ayrıca tuz miktarını da bilemezsiniz. Az kalorili sağlıklı yemek istiyorsanız evde kendiniz pişirin ve yiyin.
 • Spor ve egzersizi mutlaka yapın. Tek başınıza spora gitmek size sıkıcı gelebilir. Kendinize spor için bir motivasyon kaynağı ya da arkadaş bulmanızda fayda var.
 • Sebze tüketmeyi kesinlikle unutmayın. Sebzelerin kalorisi az ve çok sağlıklıdır. Öğünlerinizi sağlıklı geçirmekte size yardımcı olur.
 • Su içmeyi ihmal etmeyin. Birçok araştırmaya göre su içenlerin hızlı kilo verdikleri görülmektedir. Çabuk zayıflama yöntemleri için verilen tavsiyeler arasında soğuk su önemli bir yer alır.
 • Taze yiyecekler tüketin. Diyet döneminizde mutlaka paketlenmiş gıdalar, hazır yiyecekler tüketmeyiniz. Özellikle organik besinleri tüketmenizde gerçekten fayda var.
 • Çorba düşük kalorili ve tok tutan bir besindir. Çorba pişirirken dikkat etmeniz gereken şey krema miktarı, tuz miktarı, yağ miktarıdır. Her akşam yemeği Öncesi bir kase çorba içmeniz, erken doymanıza sebep olur ve az yemenizi sağlar. Bu da düşük kalorili beslenmek demektir.
 • Kahvaltıyı sağlam ve düzgün yapmanız gerekiyor. Eğer kahvaltıyı düzgün yapmazsanız diğer öğünlerde açlık sebebiyle daha fazla şey tüketmek isteyeceksiniz ve bu durum sizin daha fazla kalori almanıza sebep olacaktır. Ayrıca; kahvaltıyı sağlam yapmak sizi güne zinde başlatır.
 • Yemeklerinizde acı biberi ihmal etmeyin. Acı biber metabolizmayı hızlandırır ve size yağ yakımında yardımcı olur.
 • Yağsız süt içiniz çünkü içindeki kalsiyumun kilo vermedeki etkisi büyüktür.

Yukarıda yer alan önerilere uyduğunuz taktirde sağlıklı bir şekilde zayıflamaya başlarsınız. Sağlığınızdan olmamak için hızlı kilo kaybına neden olan durumlardan uzak durmalısınız. Şok diyetler ve yan etkileri olan çeşitli zayıflama yöntemlerinden uzak durmanızı öneririz. Zayıflamak isterken sağlığınızdan olmayın. Unutmayın ki sağlıklı bir vucuda sahip olmak için kilo vermeniz gerekiyor. Bu durumu kesinlikle takıntı haline getirmeyin.

Sağlıklı ve Fit vücutlu günlerde tekrardan karşılaşmak dileğiyle başarılar….

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir