21 Aralık 2020

Hemoroid-Basur Evde Tedavisi

Hemoroidin Evde Tedavisi

Düzenli bağırsak hareketleri hemoroidin daha kötüleşmesine engel olur. Bü yüzden Aynı saatlerde tuvalete gitmeyi alışkanlık edinin
Hemoroidin (Basurun) evde tedavisi genel olarak düzenli bağırsak hareketi alışkanlığı geliştirmeyi içeriyor, Bu düzen sağlandığında hemoroidin ilerlemesi, ve daha kötü bir hal alması engellenmiş olur.

Hemoroidin ilerlemesi nasıl önlenir?

 • Düzenli olarak tuvalete çıkın, Aynı saatlerde tuvalet ihtiacınızı gidermeyi alışkanlık haline getirin
 • Baharatlı, acı, yağlı ve Hazır yiyeceklerden (Fast-food) uzak durun.
 • Bol Bol su , meyve ve meyve suyu (doğal sıkılmış) tüketin.
 • Tuvalet ihtiyacınızdan sonra Anüs temizliğini , tuvalet kagıdını ıslatarak hafifçe temizleyiniz.
 • Anal bölge temizliğinde alkolsuz ıslak mendillerinden yararlanın (Bebekler için kullanılan ıslak mendiller olabilir )
 • Temizlik sonrası anal bölgeyi yumuşak havlu veya tuvalet kağıdıyla kurulayabilirsiniz..
 • Doğal sabunlar kullanın. ( Parfüm ve koku yapıcı maddeler içermesin )

Hemoroid Ağrısını Azaltmak için Ne Yapmalı

hemoroid-agrisina-ne-iyi-gelir-nasil-gecer

hemoroid-agrisina-ne-iyi-gelir-nasil-gecer

Doktorunuzun önerdiği ağrı kesici ve kremleri kullanın.
Günde birkaç kez 10 dk. süreyle beze sarılı buz uygulayabilirsiniz. Buz uygulaması sonrası anal bölgeye ılık suyla ıslatılmış havluyla 10-20 dakika kompres yapın.
Oturma banyosu yapın. Küveti anal alanı kapsayacak şekilde yeterli sıcak su ile doldurun. Oturma banyosunu özellikle büyük tuvaletinizi yaptıktan sonra günde birkaç kez yapın. Bir seferde yaklaşık 15 dakika bekletin. Dikkatli olun! Su çok sıcak ise, yanıklara neden olabilir. Bonyo yaptığımız su sıcaklığı ideal sıcaklıktır.

Diğer öneriler

Anüs etrafında meydana gelen basıncı azaltmak için yatarak dinlenin. Eğer 3-6 aylık hamileyseniz yan yatabilirsiniz. Hamile değilseniz kasıklarınızın altına bir yastık koyarak yüz üstü yatmak hemoroidin ödemini azaltmaya yardımcı olur. Burada amaç anal bölgegi mümkün olduğunca kalp seviyesinin üzerinde tutmaktır.
Hemoroidinizin daha fazla tahriş olmaması için uzun süre oturur pozisyonda kalmayın. Eğer oturmak zorundaysanız yastık üzerine oturun. Ağır kaldırmaktan kaçının.
Hemoroidin tahriş olmasına neden olan nemi engellemek için pamuklu iç çamaşırı giyin. Anal bölgedeki ödemi azaltmaya ve daha rahat hareket etmenize yardımcı olacak bol kıtafetler giyin.

basur ağrısına ne iyi gelir hemoroid agrisi nasil gecer hemoroid ağrısına ne iyi gelir basur ağrısı nasıl geçer basur tedavisi evde nasıl yapılır basur sancısına ne iyi gelir basur agrisina na ne iyi gelir hemoroid sancısına ne iyi gelir hemoroit agrısına ne iyi gelir basura ne iyi gelir evde tedavi

Benzer Yazılar...

14 Yorum

 1. Aslı dedi ki:

  Bende çok fazla çektim bu hastalıktan. Tamamen bitki ve yağ özlerinden oluşan bir krem türü bir şey buldum. Benim yakın arkadaşım denemişti önerdi bana da. Gerçekten işime yaradı. Ben tanıtım videosunu atayım. Siz alacaksanız da güvendiğiniz sitelerden alın.
  https://www.youtube.com/watch?v=dERDuYl-gGI

 2. ismail dedi ki:

  arkadaşlar artık böyle bir hastalık yok allah`ın izni ile bende 3. derece basur vardı ve aşırı derecede kanamalı idi yaklaşık 3 yıldır çektim bu hastalıktan dünyanın parasını verdim ilaçlara kremlere bitkisel otlara ama hiçbiri derdime çare olmadı taki kendim ilacı bulana kadar bir haftada geçti şu an acı da yiyorum hiç dokunmuyor arayın gerekli bilgiyi vereyim 0533 389 ** **

 3. sahtekar dedi ki:

  krem mrem yok aklı sıra para szdıracak sahtekar gidin ameliyatınızı olun kurtulun.

 4. Mustafa dedi ki:

  Ne safsınız adamda öyle krem olsa açıkça yazar, kafa bulmuş sizinle sazan gibi atlamışsınız..

 5. Özlem dedi ki:

  Lütfen rica ediyorum kullandığı niz kremin adını söyle yın. 2 aylık bebeğim var emziri yorum o kremi kullanabilir miyim.cok kötü durumdayım.

 6. Yasemin dedi ki:

  Allah rızası için o kremin adını yazın herkes faydalansın

 7. esinn dedi ki:

  Kremin ismini alabilrmiyiz . Madem faydasini grdunuz yardimci olursaniz sevinirim.

 8. Muhammet dedi ki:

  Arkadaşlar beni şimdi iyi dinleyin. Herkes bir telden bir ağızdan konuşuyor. Herkes bu hastalığı çekmiş durumda ben dahil. Benim gitmediğim hastane, dinlediğim birçok kişi kullanmadığım ilaç kalmadı. En sonunda ameliyat dediler. Eğer ameliyat olursanız makat bölgesinde dışkıyı tutamama gibi durumlar söz konusu meydana geliyor. Yaklaşık 2 senedir çektiğim bu hastalığı en sonunda yurt dısından arkadaşım krem getirdi ve şükrediyorum halime kremi 3 hafta kullandıktan sonra makatta olan çatlak ve etrafında ki meme denilen kitle kurudu ve geçti. Sakın ve sakın ne ameliyat olun ne de bilmediğiniz şeyler kullanmayın. Yok oturma banyosu sıcak su, yok maydanoz suyu yok sebze yiyin bol bol gibi bir sürü insanlardan dinledim ama gerçekten hepsi boş. Benim kullandığım bu krem cok iyi bir şekilde geçirdi. Yapmanız gereken kremi kullanmadan önce nasıl duşa girer gibi makat bölgesini suylu yıkayıp kremi sürüyorsunuz. 3 hafta sonra hiçbirşeyiniz kalmıyor. Benimle iletişime geçmek için: Numaram: 0536-826-** **

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir