Ayrıntılı-Detaylı Ultrason ve Fiyatları

Ayrıntılı Ultrason

Gebelikte ayrıntılı ultrason, yani sonogram, Anne karnında ki bebeğin görüntülenmesi için yüksek frekanslı ses dalgalarından faydalanılan bir görüntüleme tekniğidir.
Ayrıntılı ultrason sayesinde gebelik boyunca bebeğin gelişimi ve hamilelik boyunca bebeğin durumunu gözlemleyebilmek için kullanılmaktadır. Ayrıntılı ultrason sayesinde bebek daha anne karnındayken görme şansınız olmakta ve kalp atışlarını görebilirsiniz. Ancak ayrıntılı ultrason sadece görüntü almak için değil bebeğin durumunu kontrol etmek için de çekilmelidir. Gebelik sırasında bebekte olabilecek olumsuzlukları daha önceden teşhis etme açısından da önemlidir. Ayrıntılı ultrason genellikle Hamileliğin 20-24 haftaları arasında yapılır. Bebeğinizin sağlığının daha yakından izlenmesi gerekiyorsa, ultrason gebelik boyunca tekrar edilebilir.

Ayrıntılı Ultrason Gerekli mi Yapılmalı mı ?

Bebeğinizin gelişimini sürekli göz önünde bulundurun. Bebeğinizin gelişimini daha iyi izlemek için doktordan ayrıntılı ultrason  isteyebilirsiniz. Çünkü Ultrason bebeğinizin hareketleri, solunum ve kalp hızını kontrol etmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Plasentayı dikkatlice inceleyin. Çünkü Plasenta hayatin sürdürülebilmesi için besin ve oksijen bakımından zengin kan ile bebeğin beslenmesini sağlar.
Doğum öncesi bebeğin rahim içinde ki pozisyonunu öğrenin. Eğer bebeğin anormal bir konumda ise bunu ultrasonda rahatlıkla görebilirsiniz ve ona göre bir doğum şekli ( örneğin sezeryanla doğum ) gerçekleşebilir.

Ayrıntılı ultrason Fiyatları Renkli ultrason Detaylı ultrason
Ayrıntılı ultrason Fiyatları Renkli ultrason Detaylı ultrason

 

iStanbul Ayrıntılı Ultrason Fiyatları

Aşağıda İstanbul için yer alan ultrason fiyatları ortalama fiyatlardır. Ayrıntılı ultrason Fiyatları hakkında en doğru bilgiyi almak için hastanelerle iletişime geçmenizde yarar olacaktır. Gelişen tıp teknikleri ve Kişisel durumunuz göz önünde bulundurularak ayrıntılı ultrason fiyatları belirlenmektedir.
Koşuyolu Medipol Hastanesi-Dr. Hakan Apaydın : 250-300 tl Arası

Avcılar Hospital 350 TL (Sigorta karşılamıyor)

Medilife 280 TL (Sigortalı fiyatı)

Nisa Hastanesi 145 TL (Sigortalı)

2000 Tıp Merkezi Büyükçekmece 150 TL

Nisa Hastanesi 152 TL

Prof Dr.Recep Has özel muayenehane 300 TL

Bakırköy Acıbadem’de Prof. Dr. Rıza Madazlı 350 TL

Zeynep Kamil ücretsiz!

Vakıf Guraba 50 TL

Büyükçekmece Kolan hastanesi 250 TL ( Altan Bey )

Ankara Ayrıntılı Ultrason Fiyatları

Özel Lina Kadın Doğum Hastanesi 150 TL
Eyüp Ekici ( Özel Muayenehane ) 350 TL
Mustafa Salih 530 TL
29 Mayıs Hastanesi 83 TL
Özel Akropol Hastanesi 150 TL
Uzm. Radyolog Ali İpek 150 TL
Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi ( çok cüzi bir fiyat )

 

renkli ultrason fiyatları ayrıntılı ultrason fiyatları ultrason fiyatları detayli ultrason fiyatları renkli ultrason fiyatlari 2017 Renkli ultrason ne kadar ayrıntılı ultrason renkli ultrason ücreti ayrıntılı ultrason fiyatı renkli ultrason fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*