26 Nisan 2020

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir ?

Güneş Yanığı daha çok yaz aylarında karşılaşılan bir sorundur. Hem Ağrısı hemde görüntüsü itibariyle bizi rahatsız eden Güneş Yanığını evde yapabileceğimiz bir kaç yöntem ile kurtulabiliriz.

gunes-yanigi-evde-cozumGüneş Yanığını tedavi etmek yerine ; güneşten uzak kalarak yanmamayı tercih etmeliyiz. Unutmamalıyız ki güneş ışınlarının içinde bulunan ultraviyole ışınlar cilt sağlığımızı bozabilir. Özellikle yaşlı insanların buna dikkat etmesi gerekmektedir. Eğer güneşe çıkmanız gerekiyorsa mutlaka güneş koruyucu kullanın. Şimdi aşagıda ki yazımız da Güneş Yanıklarından nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.

Güneş Yanığına Ne iyi Gelir ?

Eğer güneş yanığı olmuşsanız yapmanız gereken en önemli şey Bol Bol su içmektir. içtiğiniz Su cildinizin nemli olmasını sağlar ve acısını dindirir.Ayrıca su ile taşınan maddeler cildiniz tarafından emilir ve besin kaynağı olarak kullanılır.

1. Aloe Vera Jeli: Güneş Yanığı Tedavisinde çok önceden beri kullanılan ve etkisini ıspatlamış olan bu jel bilinen en iyi doğal tedavi ürünüdür. Aloe Vera Jelini güneş Yanığı olan Bölgeye hafif dokunuşlarla sürün. Nemlendirici, besleyici ve onarıcı özelliği olan bu jel sizi güneş yanıklarından kurtaracaktır.

gunes-yanigi-bitkisel-cozum

2.Salatalık: Sıkılmış salatalıktan elde edilen suyu güneş yanıgı oluşan bölgeye sürün. Bu uygulama hem sizi rahatlatacak hemde derinizde iyileşmeye yardımcı olacaktır..

3. Elma sirkesi: Bir Miktar su karıştırılarak hazırlanan elma sirkesi Güneş Yanığı olan bölgeye uygulanır. Bu Sirke Cildinizde ki ağrıyı biraz olsun dindirecektir.

4. Zeytinyağı: Deriyi nemlendiren, besleyen, onaran ve koruyan zeytin yağı sizi güneş yanıklarından kurtaracaktır. Bir miktar zeytin yağını bir pamuk veya yumuşak bir bez yardımıyla cildinize sürün. Zeytin yağı bu bölgeyi hem onarır hemde ağrısını azaltır.

5. Lavanta yağı: Çok eskilerden beri güneş yanıklarında kullanılan lavanta yağı hem cildinizi nemlendirir hemde ağrınızı azaltır

Yukarıda ki yöntemler Yanık derecinin az oldugu durumlarda tercih edilmelidir. Eğer yanık fazla ise mutlaka doktora görünmeniz gerekmektedir. Unutmayın Güneş yeteri kadar cilde değdiğinde cildinizi beslerken uzun süre güneşte kalmanız büyük sağlık sorunlarına yol açabilir.

güneş yanığına ne iyi gelir evde gunes yanigina ne surulur güneş yanmasına ne iyi gelir Havuz yanıgına ne iyi gelir güneş yanığına salatalık deniz yaniklarina ne iyi gelir günes yanigi zeytinyagi güneş yanığa ne iyi gelir

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir